Vietor v detských šatníkoch: Toto sú nové trendy!

Detská móda nezaostáva za trendami dospelákov. Ak máte doma malú modelku, či adolescenta, ktorý chce byť štýlový a páčiť sa dievčatám, viete,  o čom je reč. V každom prípade, dnešným deťom v istom veku už nestačia len tepláky, tričká a mikiny, ich detský šatník si vyžaduje osvieženie.

v detských šatníkoch

Francúzska elegancia a osemdesiate roky

Stále trendové pastelové farby sa v kolekciách pre detia mládež stretávajú s rifľovinou. Tieto kombinácie a štýlovévrstvenie zvýrazňujú praktické doplnky. Do dievčenskej módy sa dostáva elegancia francúzskeho štýlu, klasika v nových podobách, ktorá jekombinovaná s extravaganciou. Módne kolekcie ponúkajú oblečeniapripomínajúce školské uniformy, napríklad v elegantnom modro-bielomprevedení. Vracajú sa aj prvky z detstva dnešných rodičov – menčestrovéšaty sukne. Návrat do minulosti nájdeme aj v podobe chlapčenských batohov.Osemdesiate roky vidno na mnohých strihoch, materiáloch i doplnkoch.

Namiesto mikín pletené pulóvre

Na chladnejšie dni je dôležité teplé oblečenie. Športovémikiny vytláčajú zo skríň malých milovníkov módy pletené pulóvre voľnejšiehostrihu. Áno, i tie pripomínajú osemdesiate roky a určite sme podobnémali v skriniach. Pastelové farby dopĺňa výraznejšia tmavomodrá. Tieto pulóvrea svetríky sa kombinujú s rifľovými či menčestrovými sukňami nadkolená. Trendovým doplnkom sú ponožky s malými brmbolčekmi. Pre školáckysú veľmi moderné sukne na traky, aké sme kedysi nosili aj my. Top materiálomv tomto prípade je tiež rifľovina alebo menčester.

Aká matka, taká…

Bez ohľadu na to, aký je rok, keď je matka s dcérou podobne oblečená, pôsobí to štýlovo! Aj v jesenných kolekciách módnych značiek nájdeme inšpiráciu ako sa zladiť. Vedie čiernobiela kombinácia oživená károvaným vzorom a zaujímavými strihmi. Či zvolíme šikmo strihanú károvanú sukňu so zapínaním na boku alebo skladanú sukničku, vždy budeme spolu vyzerať šik. Nezabudnime na doplnky: namiesto šnúrok si dajme do jesenných topánok čiernobielu károvanú stužku! Opäť nechýbajú ani tričká s vtipnými nápismi, podľa ktorých je hneď jasné, že sme mama s dcérkou.

-sz-

Foto: Reserved, Mohito