SPÄŤ
Oblečenie

Konečne je tu čas festivalov: V čom upútame?

Od: Henrieta Karabova 10.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Leto je obdobie festivalov, kedy sa môžeme všetci uvoľniť, odviazať, zabávať aspoň pár dní úplne voľne a slobodne. Presne také má byť aj oblečenie na tieto dni. Voľné, vyzývavé, také, ktorým môžeme povedať svoj názor, ako nikdy inokedy. Všetko je dovolené a čím väčšia originalita, tým lepšie. Predstavujeme niekoľko tohtoročných festivalových trendov. Vyberme si z nich, pokombinujme, poobmieňajme, podopĺňajme:

čas festivalov

Pohodlie na prvom mieste, ale…

Tohtoročné festivalové vydanie módnych kolekcií je plné silných farebných akcentov, expresívnych sloganov a módy, ktorá zdôrazňujúcej ženskú silu, uvedomelosť, samostatnosť, vyzývavosť. Kombinuje sa tu módny a festivalový akcent s pohodlnosťou materiálov. Festivaly sú predsa o niekoľkých dňoch plných pohybu, tanca i zábavy. Počasie pri tom všetkom niekedy dokáže prekvapiť. Nie však v správnom oblečení… Rifľovina je skvelý materiál do každého počasia a teraz prichádza v nových podobách.

čas festivalov     čas festivalov       čas festivalov

Nové podoby rifľoviny

Rifľovina je kráľovnou tejto sezóny a je jasné, že najviac sa ukáže na festivaloch. Zaujímavou novinkou sú letné podoby rifľových bundičiek, ktoré sú strihané vyše pása a majú krátke rukávy. Stále sú trendové rôzne strihané vesty – môžu byť s predĺžením až do polovice stehien a nasadenými veľkými vreckami, ktoré určite oceníte alebo vypasované a krátke. Zvoľme si podľa vlastného pocitu. Novinkou je rifľovina v béžovej a oranžovej farbe, ktorá sa na festivalové dni veľmi hodí. Ak bude chladnejšie počasie upútame vo voľných kostýmoch – dole rozšírených nohaviciach a bundách strihaných do pása z rôznofarebnej rifľoviny alebo ľanu.

čas festivalov      čas festivalov      čas festivalov

Aj šaty z rifľoviny

Ak máme radšej šaty, zamerajme sa opäť na rifľovinu. Vysoké tenké a vzdušné čižmy krátke rifľové šaty s nasadenými vreckami na sukni, aj na hrudi a bunda v rovnakej farbe tvoria nielen zaujímavé, ale aj praktické oblečenie.

čas festivalov     čas festivalov       čas festivalov

Farba a lesk striebra

Lesklé metalické materiály neskončili na silvestrovských oslavách, ale pretavili sa aj do festivalového oblečenia. Samozrejme, v športovejšej podobe. Napríklad vesta s kapucňou pod zadok v striebornom vyhotovení v kombinácii s bielou a k tomu krátke gate z rovnakého materiálu. Nezabudnime na strieborný ruksačik.

-sz-

Foto: Reserved

womangalérie VŠETKY