Cartier Carat

“Kto to si? Ty, ktorá voniaš ako diamanty! “

Nová nádherná vôňa z dielne Cartier, žiarivá ako denne svetlo, je ódou na ženskú krásu, úsmev a  život. Je dokonalým stelesnením živého diamantu.

Cartier Carat

Jedinečná kvetinová vôňa v sebe spája sedem farieb dúhy – sedem krásnych kvetov: fialka, tulipán, hyacint, ľalia, narcis, ylang a zemolez, v jednoduchej a úchvatnej žiare diamantu. Dokonalý kokteil explózie radosti dotvára kryštálovy prášok. Za dokonalosťou vône nezaostáva ani nádherný flakón v tvare diamantu.

Óda na svetlo vytvorená dvornou parfumárkou Mathilde Laurent

Parfum Carat bol vytvorený dvornou parfumárkou domu Cartier, Mathilde Laurent, ktorej hlavným zámerom bolo vytvoriť vôňu, ktorá by svojou energiu evokovala diamant. „Pre mňa, pochádzajúcej zo sveta vôní a ich histórie, je Cartier tým, ktorý priniesol diamanty do života. Tak veľmi často v oboch týchto oblastiach sa vôňa stane zrodením života. Cartier vnáša život diamantom tým, že ich predstaví tak ohromujúco, tým, že prináša na povrch ich krásu svetla a farieb. Je to táto hra svetla, ktorá sa v nás tak hýbe!

Cartier Carat

Chcela som vytvoriť vôňu, ktorá žiari, žije so všetkým tým ohňom v diamantoch.

Rozhodla som sa, že na vôňu aplikujem princíp difrakcie: rozptýlené svetlo, ktoré sa javí ako farebné odlesky dúhy v diamante. A tak som si vybrala sedem krásnych čerstvých kvetov, ktoré sa spoja, aby vytvorili novú kvetinu, abstraktnú, ale živú, ako svetlo diamantu.“ hovorí o zrode vône Carat Mathilde Laurent, jedna z najtalentovanejších parfumárok sveta.

Mathilde Laurentová sa stala parfumárkou, aby povzniesla vôňu na najvyššiu možnú úroveň. Používa tie najkvalitnejšie ingrediencie a stavia vôňu rovnako, ako keď klenotnícky majster tvorí šperk. Vyberie ten najvzácnejší diamant a jeho krásu vyzdvihne ingredienciami, ktorými ho obklopí.

Z histórie značky Cartier

Rozprávkový príbeh značky Cartier začal v roku 1847, kedy ho založil Louis-François Cartier. Ako učeň prevzal dielňu po svojom majstrovi Picardovi na Rue Montorgueil 31 v Paríži. Vyrábal šperky, hodinky, ale aj porcelán, bronzové busty, predmety zo striebra, medailóny a pod. Vďaka svojmu talentu, originalite a precíznosti si čoskoro získal obdiv parížskej smotánky a neskôr šľachty a kráľovských dvorov po celom svete. Stal sa oficiálnym dodávateľom najvplyvnejších dynastií. Princ z Walesu ho korunoval na “klenotníka kráľov, kráľa klenotníkov”.

Cartier Carat

V jeho stopách potom šli jeho vnukovia Louis, Jacques a Pierre, ktorí zdedili rovnakú vášeň pre tvorbu luxusných šperkov, spoľahlivých hodiniek a ďalších predmetov. Boli prví, kto použili na výrobu jemného garlandového štýlu v období Belle Époque platinu. Založili ďalšie pobočky v Londýne a New Yorku. Ich veľká láska k remeslu bola riadená rovnako dôslednú inovácií ako dnes.

Cartier bol svedkom mnohých románikov aristokracie a celebrít. Tvoril pre vojvodu a vojvodkyňu z Windsoru, pre Grace Kellyovou, ktorej venoval monacký princ Rainier III. prsteň sa smaragdom v hodnote 10,47 karátov. Catherine Middleton sa vydávala v čelenke vytvorenej Cartierom v roku 1968 pre budúce kráľovnú Elizabetu.

Vôňa Cartier Carat je pre mňa parfumistická óda na svetlo.