SPÄŤ
Pleť

4 dobré tipy na krásu

Od: Henrieta Karabova 22.4.2015 1
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete sa cítiť a vyzerať o trošku lepšie ako včera a pritom nechcete,  aby vás to stálo mnoho úsilia? Na dosiahnutie príťažlivého vzhľadu netreba vždy zachádzať do extrému; niekedy najviac záleží práve na maličkostiach. Tieto jednoduché a pritom rokmi overené skrášľovacie triky môžete poľahky skúsiť aj doma.

Jednoduché a účinné skrášľovacie triky

Tip:  Prípravky na večernú starostlivosť o pleť majte blízko postele

Nechoďte spať sama! Či ste žena alebo muž, pokožku na tvári by ste si mali vyčistiť každý večer. Ak máte pocit, že po náročnom dni už nemáte energiu ani len na to, aby ste kvôli tomuto večernému rituálu prešli do kúpeľne, skúste mať čistiace utierky, nočný krém a balzam na pery vždy na dosah, napríklad na nočnom stolíku.

krasna plet

Nech sme akokoľvek unavené, alebo povedzme si úprimne – LENIVÉ, takmer určite nepôjdeme spať s nevyčistenou pleťou ak máme všetko, čo na vyčistenie pleti potrebujeme, naporúdzi. Pre pleť je vždy lepšie urobiť aspoň NIEČO ako neurobiť vôbec NIČ.  Nik sa predsa nechce ráno zobudiť s upchatými pórmi a unavene pôsobiacou pleťou.

Tip: Horúca sprcha je náš najlepší priateľ

Aj keď pre vlasy môže vlhký vzduch znamenať pohromu, pre pleť je vlhkosť naopak blahodárna. Pleťový krém sa do pokožky najlepšie vstrebe práve keď je pokožka vlhká, napríklad po kúpeli. Vlhkosť a para, ktoré vzniknú pri kúpeli, prispievajú k tomu, že pleť po použití krému zostane dlhšie hydratovaná. S nanášaním krému je ale dôležité začať hneď ako vyjdete z vane – keď čakáte dlhšie, voda sa z pokožky odparí a tým pádom už pleť neabsorbuje toľko vlhkosti.

Naša rada? Namiesto trenia sa osušte len jemným prikladaním uteráka, a nakrémujte sa kým je ešte pokožka trochu vlhká. Nič nie je príjemnejšie na dotyk ako hodvábne jemná a hydratovaná pleť.

Jednoduchý trik: Saténová či hodvábna posteľná bielizeň vám pridá na kráse

Hnevá vás keď máte ráno na tvári odtlačky posteľnej bielizne? Tejto nepríjemnosti sa ľahko zbavíte, ak si zabezpečíte lepšie obliečky. Saténové alebo hodvábne obliečky na tvári nezanechajú odtlačky, ktoré, ak spíte často v tej istej polohe, môžu viesť až k vytvoreniu vrások. S kvalitnými obliečkami sa tomu môžete vyhnúť.   Saténové alebo hodvábne obliečky dobre poslúžia aj vlasom. Na rozdiel od nich majú klasické bavlnené návlečky tvrdší povrch a keď v spánku meníme polohu, vlasy sa často zamotajú a polámu. Po noci strávenej v saténových obliečkach si vlasy udržia formu a ráno sa budú oveľa ľahšie upravovať.

A viete čo je na saténových obliečkach najlepšie? Po zobudení sa vždy budete cítiť sexi! Veď pocit hodvábu na pokožke je taký príjemný! Ak teda chcete  mať mladistvo vyzerajúcu pokožku a vlasy, zvoľte satén!

Jednoduchý trik pre všetky dámy

Klieštiky na mihalnice sú nenahraditeľné! Pre ženy, pre ktoré je aplikácia umelých mihalníc príliš veľkou výzvou, sú  klieštiky naozaj skvelou pomôckou. Natočenie mihalníc ráno zaberie len niekoľko sekúnd, nie je drahé a pritom môže vzhľad tváre dramaticky vylepšiť. Natočené mihalnice oči opticky zväčšia, rozjasnia a spôsobia to, že nevyzeráme unavene. (Páni nechceme vás od natáčania mihalníc odhovárať, ale…. možno by ste radšej mali skúsiť iný skrášľovací trik!)

Toto bolo len pár jednoduchých ale účinných skrášľovacích trikov. Vyskúšate ich?

-jc-

womangalérie VŠETKY