7 osviežujúcich tipov pre letnú krásu

Neúprosné čakanie na krásne letné dni sa skončilo. Teploty sa šplhajú k tridsiatkam, a tak si ich chceme čo najviac užiť. No letné horúčavy znamenajú aj nadmerné potenie, ktoré dokáže zničiť krásny účes či make-up. Prinášame vám niekoľko tipov pre letnú krásu, ako poraziť teplo a zároveň vyzerať čo najlepšie.

pre letnú krásu
https://www.shutterstock.com

Nebuďte na slnku príliš dlho

Pokiaľ ste boli vonku dlhší čas, urobte si prestávku a zájdite dnu. Nezabudnite sa natierať opaľovacím krémom a najlepšie bude, ak si z toho urobíte každodennú rutinu. Svoju tvár chráňte slnečnými okuliarmi aj klobúkom. Ide o dôležité návyky, na ktoré by sa nemalo zabúdať v akékoľvek ročné obdobie, aj keď v lete vystavujeme našu pokožku slnku najviac.

Buďte kreatívni so svojím účesom

Dlhé vlasy, ktoré zakrývajú zadnú stranu krku, sú často dôvodom zvýšenia telesnej teploty aj o vyše pol stupňa Celzia. Skvelý spôsob, ako si zachovať chladnú hlavu, je napríklad zvoliť na leto kratší zostrih. Ak to však nie je váš štýl, zvážte vyčesanie vlasov nahor – vyskúšajte elegantný drdol alebo variácie klasického vrkoča. Obľúbeným účesom na leto je aj vysoký cop.

Mohlo by vás zaujímať

Drdol ála Riviéra

Drdolová mánia

Také zvodné, také ženské! Zopnuté, vyčesané vlasy sa hodia na každú príležitosť a navyše pristanú každej žene. Skúste drdol tiež vy, práve teraz v ňom budete … Čítaj ďaľej

Zapojte aj chladničku

Chladnička nemusí slúžiť len na skladovanie potravín. Počas leta môžete držať v chladničke aj svoj bežný hydratačný krém či osviežujúci telový sprej. Po nanesení vychladeného produktu sa budete okamžite cítiť sviežejšie.

Schlaďte svoje tlakové body

Rýchly tip pre letnú krásu, ktorý skutočne funguje: pritlačte vychladený nápoj alebo kocku ľadu na zápästie alebo krk. Chlad aplikovaný na týchto dvoch miestach vám môže poskytnúť pocit schladenia sa, keď je vám horúco. Ak sa budete udržiavať v chlade, je menej pravdepodobné, že sa váš make-up roztečie.

pre letnú krásu
https://www.shutterstock.com

Stavte na morskú soľ v spreji

Dodajte svojim vlasom pružnosť vďaka morskej soli v spreji. Pôsobí ako prírodná pomôcka pri stylingu vlasov, ktorá vytvára vlny a zväčšuje objem. Niektorí kaderníci tvrdia, že sprej s obsahom morskej soli je kľúčový produkt, ktorý používajú na vytváranie štruktúrovaných vĺn vo vlasoch.

Osviežte svoju tvár

Na rýchle ochladenie po dlhej ceste v aute alebo v akejkoľvek inej situácii, ktorá súvisí s horúčavou, skúste ochladiť svoju tvár osviežujúcim sprejom, najlepšie v obľúbenej vôni ako je mäta, bylinky alebo levanduľa. Pocit ochladenia aj osvieženia sa dostaví okamžite.

pre letnú krásu
https://www.shutterstock.com

Vyberajte si svoju kozmetiku opatrne

Pokiaľ ide o make-up, voľte rozmazaný look – úmyselne. Letné kozmetické trendy naznačujú, že očnému make-upu by ste nemali venovať prílišnú pozornosť, ale ak sa chcete naozaj vyparádiť, použite pastelové ceruzky na oči a očné tiene, ktoré poskytujú jemnejšie a rozmazanejšie línie. Matné rúže vytvárajú na perách suchý efekt a vyzerajú skvele s orosenou letnou pokožkou. Po nanesení make-upu použite na záver ešte fixačný sprej, pomôžete tak udržať make-up na svojom mieste.