Akné nie je len stav pokožky!

Takto s ním zabojujeme!

Trápi vás, alebo vaše dieťa akné, na ktoré napriek zmene životosprávy takmer nič nezaberá? Aj vy ste už skúsili bylinky, liečivé čaje, očistné kúry, vitamínové doplnky a celý rad kozmetických prípravkov bez väčšieho efektu? Pokožka je stále posiata nepeknými, často aj hnisavými vyrážkami, ktoré sa nevedia zahojiť a už aj sa vytvárajú nové?

Akné

Každý, kto má tento problém a zažíva ho na vlastnej koži, vie, o čom hovoríme a je ochotný vyskúšať čokoľvek len preto, aby sa ho zbavil. Viete o tom, že kvôli akné je mnoho mladých dievčat a chlapcov šikanovaných, odsudzovaných, odstrkovaných a že väčšina z nich si nesie nielen telesné, ale aj duševné dôsledky akné po celý život? Jedna z nedávnych štúdií dokonca ukázala, že tretina mladých ľudí trpiacich akné má samovražedné myšlienky a ťažké depresie!

Pomôžme sebe, i svojim deťom

Každý sme prešli pubertou a k nej, žiaľ, patria aj nevzhľadné vyrážky, nemusia byť však len záležitosťou puberty. Šťastlivci ich mali len málo a občas, iným sa vďaka tejto nepeknej výzdobe tváričky úplne pokazila celá krása. A nielen to. Dnes je doba podstatne náročnejšia na krásu tela, čo rozhodne nie je ideálne ani najmúdrejšie, ale je to tak. I vďaka tomu naše deti v období puberty, špeciálne, ak majú výrazné akné, môžu ešte viac trpieť. Pokúsme sa im to uľahčiť.

Akné

Čo je vlastne akné?

Akné patrí k najčastejším chronickým ochoreniam kože a zároveň aj najbežnejšie kožné ochorenie mládeže v pubertálnom veku. Nie je to však len banálnym ochorením pubertiakov – môže mať celoživotné následky, a preto si vyžaduje odbornú starostlivosť a liečbu. Napriek tomu, že akné postihuje najčastejšie mladých ľudí v puberte, môže sa vyskytovať aj u novorodencov, detí pred pubertou a dospelých vyššieho veku. Čím neskôr začneme so starostlivosťou o aknóznu pleť a jej liečbou, tým je väčšie riziko hlbokých neraz doživotných jaziev.

Je to vlastne zápal mazových žliaz, spojený s typickými povrchovými kožnými erupciami, ktoré sú spôsobené upchatím kožných pórov.  Upchatím pórov dochádza k výsevu komedónov, a to najčastejšie na tvári, krku, chrbte, hrudníku a na ramenách. Akné sa môže vyskytovať v mnohých formách. Najčastejšie je Acne vulgaris, ktoré sa prejavuje podobranými pupienkami. Svoj podiel na vzniku akné majú aj hormóny – nadbytok mužských hormónov u mužov i u žien.

V čom spočíva základná starostlivosť o aknóznu pleť?

Základom úspešného boja s akné je každodenná dôkladná starostlivosť o pleť. Nevyhnutnosťou je dokonalé čistenie pleti ráno a večer. Dôležité je vybrať si správne čistiace a ošetrujúce prípravky na pleť,

najlepšie po dohode s dermatológom.

AknéNáš tip: GramaDerm™ – moderný prípravok na účinnú liečbu Acne vulgaris

Oculus Innovative Sciences vyvinuli GramaDerm™ roztok a hydrogél na liečbu akné, vytvorený patentovanou technológiou Microcyn™, ktorá má značné výhody pri liečbe akné . Základné zložky GramaDerm™ je superoxidovaná voda získaná pomocou jedinečnej, patentovanej elektrochemickej úpravy zriedenej slanej vody = Patentovaná technológia Microcyn™ ,  kyselina chlórna (HOCl) a chlórnan sodný (NaOCL).   Tieto prísady vo veľmi malých množstvách produkuje aj náš vrodený imunitný systém,  ako obranné látky. Pôsobí antimikrobiálne, protizápalovo, zmierňuje bolesť a začervenanie, neobsahuje kortikoidy ani antibiotiká, je netoxický, necytoxický, neodoberá pokožke pigment, nezanecháva škvrny, nefarbí, je cenovo dostupný, bezpečný pri dlhodobom používaní, nedráždi oči, uši ani ústa. Podporuje samouzdravovacie  procesy v tele. Funguje tak, že kontrolované voľné kyslíkové radikály v prípravku napadnú bunkovú stenu jednobunkových patogénnych mikroorganizmov, tie sa následne rozpadnú.

Na zdravé bunky nepôsobí, pretože majú väčšiu hustotu a sú početnejšie, teda nepoškodzuje zdravé tkanivo. Aknóznu pleť ošetrujeme trikrát denne.

Čo môže priebeh a prejavy akné skomplikovať?

Nevhodná strava – vyhnime sa mastným, tučným, vyprážaným, korenistým a ťažkým jedlám. Zle na pokožku pôsobia aj kyslé jedlá, pražené a slané arašidy, chipsy, nadmiera sladkostí a tiež alkohol. Naopak, veľa zeleniny a ovocia, zelené potraviny – chlorela, zelený jačmeň, spirullina, ktoré detoxikujú organizmus, prečistia aj našu pleť. Vyhnúť by sme sa tiež mali amatérskemu čisteniu pleti a vytláčaniu vyrážok. Nepoužívajme prípravky na báze alkoholu, pozor na prehnané slnenie, dotýkanie sa tváre, hydratujme pokožku zvnútra i zvonku. Ak treba, zverme sa do rúk odborníka – ideálne lekárskej kozmetičky, dermatológa.

-sz-

www.acare.sk

Save

Save

Save

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach