Čo je to hypoalergénny mejkap? Potrebujete ho aj vy?

Mnohé z nás trápi citlivá pokožka, červené fľaky či suché alebo podráždené miesta. Všimli ste si, že keď si dáte mejkap, vaša pleť pod ním trpí a výsledkom sú najrôznejšie kožné problémy? Potom práve pre vás je určený hypoalergénny mejkap.

https://www.shutterstock.com

Spravidla pre všetky ženy, ktoré majú veľmi citlivú pleť, začervenané a suché miesta, akné či vyrážky majú rovnaký problém. Aký? Po pár hodinách mejkapu sa u nich prejaví zhoršenie stavu pokožky. Mejkap je pre citlivú a problémovú pokožku často dráždivý, najmä ak ho nosíme celé hodiny.

Aké je riešenie?

V prvom rade by sme sa mali čo najviac vyhýbať prípravkom, ktoré obsahujú dráždivé chemikálie. V závažnejších stavoch nevynechávajme návštevu kožného lekára, pretože môže ísť o infekciu alebo ekzém či iné kožné ochorenie.  Znamená to teda, že ak nemusíte mať mejkap, radšej ho nenosme. V prípade, že ideme na spoločenskú udalosť alebo z iného dôvodu by sme chceme mať mejkap, vyberme si kvalitný hypoalergénny.

Aký mejkap je hypoalergénny?

Hypoalergénne prípravky obsahujú zložky, ktoré nespôsobujú alergickú reakciu a ktoré neobsahujú bežné alergény nachádzajúce sa v kozmetike. Najčastejšie alergickú reakciu spôsobujú parfumové látky, formaldehyd a niektoré konzervanty. Na druhej strane, pri dnešnej stále rastúcej škále látok, na ktoré sa stávame alergické sa môže stať, že i prídavok do na prvý pohľad hypoalergénneho výrobku niektorým ľuďom spôsobí problém. 

Mohlo by vás zaujímať

Make-up Cover

Dokáže toto váš mejkap?

Ikonický Make-up Cover patrí k najúspešnejším mejkapom v Európe, Ázii, USA aj v arabských krajinách. Jeho doslova multifunkčné vlastnosti si už päť desaťročí pochvaľujú nielen … Čítaj ďaľej

Hypoalergénny neznamená prírodný či ekologický. Tieto pojmy by sme si nemali zamieňať. Špeciálne preto, že aj niektoré prírodné látky môžu byť potenciálnymi alergénmi.

Nepoužívajme prípravky po dátume spotreby

Pozor, dôsledne si všímajme dátum spotreby jednotlivých kozmetických prípravkov, ktoré používame. Väčšinu z nich by sme nemali používať už pol roka od otvorenia. Je síce lákavé používať prípravok dlhšie, najmä, ak sme ho zatiaľ neminuli alebo bol drahší, ale aj výsledkom často býva práve nepríjemné podráždenie pokožky, dokonca infekcie.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach