Doprajme pleti správnu výživu, aby netrpela!

Slnečné žiarenie a sucho môže pleť poškodiť, chráňme si ju!
Myslíte si, že len mastná pleť môže byť vážnym problémom? Aj pri normálnej a suchej pleti vyskakujú mnohé nepríjemnosti, a keď ich neriešime včas výsledkom môže byť suchá pokožka s výraznou tvorbou vrások, i tých hlbokých, šupinatým vzhľadom a inými defektmi, ktoré nepotešia žiadnu z nás.

DolivaZvnútra i zvonku
Každá pleť, najmä po tridsiatke potrebuje správnu výživu – ako zvnútra, tak i zvonku. Ako jej pomôžeme zvnútra? Správnym pitným režimom zabezpečíme hydratáciu aj pokožke, nielen vnútorným orgánom. Dôležitá je tiež, samozrejme zdravá životospráva. Mnoho urobí prekrvenie, ktoré dosiahneme pravidelným pohybom, prípadne masážami. Veľmi dôležité je dodávať pleti živiny a vitamíny, ktoré sú pre jej zdravie a krásu potrebné – tie tiež potrebuje dostávať aj krvou z výživy, ale aj zvonku. Ochranu a výživu zvonku pleti prinesú kvalitné krémy.

DolivaLeto je veľkou záťažou
Na leto je dôležité vyberať si také krémy, ktoré pleti dodajú vláčnosť, hebkosť, dostatok vlhkosti a potrebných vitamínov, potom sa zbytočne nevysušuje slnečným žiarením, respektíve krémy, ktoré po vystavení sa slnku pôsobia regeneračne. Tiež je dôležité, aby krém obsahoval UVA/UVB ochranný filter. Špeciálne po dni, strávenom na slnku alebo v inak namáhavom prostredí – pozor, ani klimatizované miestnosti nie sú pre našu pokožku tým najlepším, pleť potrebuje výživný regeneračný krém.

DolivaOchrana a stimulácia v jednom
Takýmto je napríklad Vitalizujúci a regeneračný krém s UVA-/UVB SPF 6 DOLIVA & VITAMINE. Okrem ochrany proti UVA/UVB žiareniu tento krém aktivuje tvorbu nových pleťových buniek, stimuluje syntézu kolagénu. Obsahuje aj pre namáhanú pleť veľmi dôležité účinné látky: vitamíny A, C a E, fytosfingozín (podporuje tvorbu kolagénu), Maca – extrakt (aktivuje metabolizmus buniek), hydratačný komplex z ovsa, pantenol, provitamín B5, obsahuje 32,5 % lipidov. Tento krém je vďaka svojmu bohatému zloženiu ideálny aj ako podklad pod mejkap. Jeho ďalšou výhodou je, že je určený pre všetky vekové skupiny.

DolivaDodajme pleti pružnosť, stimulujme kolagén
Základným prejavom unavenej, zrelej, namáhanej a starnúcej pleti je klesajúci objem kolagénu, respektíve ochabnutie kolagénových vláken v pokožke, tvorba a zvýrazňovanie vrások. Kolagén je zodpovedný za pružnosť pokožky, a keď je ho menej, okrem toho že doslova a do písmena vädneme, zvýrazňujú sa aj vrásky a vznikajú ďalšie, ktoré nám vôbec nesvedčia. Okrem cvičenia a prekrvenia masážami si i v týchto prípadoch môžeme pomôcť stravou bohatou na ovocie a zeleninu, cesnak, vitamín E a tiež kvalitným prípravkom. DolivaKrém, ktorý má pomôcť riešiť tento problém by mal obsahovať vitamín E, prípadne A a C, veľmi dobré je, ak obsahuje kvalitný olej – olivový, slnečnicový alebo priamo kolagén. Vyskúšajme napríklad Sérum na stimuláciu kolagénu s vitamínom E DOLIVA & VITAMINE. Toto sérum napína pokožku a vyhladzuje vrásky zvnútra.

Nezabúdajme na telo
Nielen o pleť, ale aj o pokožku na celom tele by sme sa mali starať. Netreba síce až tak veľmi intenzívne, ale nemali by sme ju nechávať napospas škodlivým vplyvom a nechrániť. Či už máme dvadsaťpäť alebo päťdesiat, osvieženie pokožky s obsahom vitamínov vždy príde vhod. Za pokus stojí DOLIVA Vitamínový sprchový gél – VITAMIN, ktorý ošetruje, osviežuje našu pokožku pri sprchovaní. Obsahuje olivový olej, vitamínové perličky a tiež pantenol, výsledkom je svieža hladká a pružná pokožka.

-sz-