SPÄŤ
Pleť

Dosiahnite dokonalý a upravený vzhľad

Od: Henrieta Karabova 12.10.2014
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Upravená a zjednotená pleť je základom dokonalého vzhľadu. Jedine na takej pleti posobí pekne aj dalšie líčenie – či už výrazné oči alebo napríklad rúž v trendy odtieňoch, ktorý nikto neprehliadne. Objavte s nami nové púdre Affinimat od Maybelline, ktoré vhodne dopĺňajú make-upy z tejto rady. Make-up artist Maybelline, Margita Skřenková, naviac radí, aký rúž zvoliť pre jednotlivé farebné typy pleti.

Maybelline

Maybelline predstavuje novinku – púder Affinimat pre 100% matný efekt. Púder v sebe obsahuje mikro-hubičky, ktoré aktívne pohlcujú mastnotu a pleť tak zostáva matná a zároveň na pohľad prirodzená. Pre prirodzený vzhľad je naviac veľmi doležité zvoliť ten správny odtieň – u Affinimat možete vyberať zo 4 odtieňov.

Margita Skřenková, oficiálna make-up artist pre Maybelline radí, ako na to. „Správny odtieň púdru a make-upu vyberajte vždy na dennom svetle a skúšajte ich na mieste medzi tvárou a krkom. Tak nejlepšie zvolíte odtieň, ktorý vystihne prirodzenú farbu vašej pleti. Make-up nanášajte na vyčistenú a hydratovanú pleť a snažte sa ho rozotrieť do stratena. Na záver ho nezabudnite zafixovat zmatňujúcim púdrom, minimálne v oblasti T-zóny.“

Aj prirodzený vzhľad je možné jednoducho a zaujímavo farebne oživiť, napríklad prostredníctvom rúžov Color Sensational od Maybelline. V prípade, že máte úzke pery, Margita radí vyhnúť sa matným a výrazným farbám, teplé odtiene a zvlášť teplá oranžová sa zase hodia ku krásným bielym zubom. Podľa Margitou navrhnutého rozdelenia zistíte, ktoré odtiene sa hodia k vašemu typu pleti.

Aký odtieň púdru, make-upu a rúžu podľa Margity zvoliť?

zena1_MaybellinePorcelánová pleť: Pokiaľ máte veľmi svetlú pleť, ktorá sa aj pri vačšej snahe len ťažko opaľuje, tak je pre ňu najvýstižnejšie označenie „porcelánová“. K tejto pleti sa najviac hodia studené odtiene rúžov s ružovým až modrým podtónom. Ako make-up sa može doporučit odtieň 03 Light Sand Beige alebo 09 Opal Rose, a púder 10 Classis Ivory alebo 20 Nude Beige.

A aký rúž doporučuje Margita pre dámy s porcelánovou pleťou?

zena2_MaybellineMedium Rose: Tento odtieň pleti je u nás najčastejší. Dobre sa opaľuje, aj keď na začiatku hrozí ľahké začervenanie. Práve podľa miery začervenania rozlišujeme stredný tón pleti s béžovým a ružovým podtónem. Obom sa hodia ako perleťové, tak matné odtiene rúžov. Pleti s ružovým podtónom zase sadnú aj prirodzenejšie a zemitejšie odtiene – experimenty sú povolené. Vhodný doporučený odtieň make-upu je 09 Opal Rose, 16 Vanille Rose nebo 17 Rose Beige, a púder 10 Classis Ivory alebo 20 Nude Beige.

A aký rúž doporučuje Margita pre dámy s pleťou v odtieni Medium Rose?

zena

3Medium Beige: Béžový podtón posobí sviežim dojmom. Preto si jeho majiteľky možu dovoliť naozaj výrazné  odtiene ako Hollywood Red a Lady Red. Doporučený odtieň make-upu je 14 Cremy Beige, 17 Rose Beige, 24 Golden Beige alebo 30 Sand Beige, a púder v odtieni 20 Nude Beige, 30 Natural Beige či 40 Pure Beige.

 

 A aký rúž doporučuje Margita pre dámy s pleťou v odtieni Medium Beige?

zena4_MaybellineTmavšia pleť: Je vaša pleť tmavšia a nikdy sa nespálite? Potom ste zaručene majiteľkou tmavej pleti. Pri voľbe rúžu by ste preto mala siahnuť len po tmavších odtieňoch, svetlým a studeným odtieňom se naopak oblúkom vyhnite. Vhodný odtieň make-upu pre tento typ pleti je 17 Rose Beige, 24 Golden Beige alebp 30 Sand Beige, a púder 30 Natural Beige či 40 Pure Beige.

womangalérie VŠETKY