Jesenná krása – ako na to? Jednoduché tipy na domácu starostlivosť

Jednoduché tipy na domácu starostlivosť o pleť počas jesenných mesiacov

Každodenný zhon a starosti často dávajú zabrať nielen nám, ale najmä aj našej pleti. A hlavne so zmenou ročného obdobia treba dbať na dôkladnejšiu starostlivosť o pleť ako v lete. Prinášame vám  zopár tipov, ako pripraviť pleť na jesenné obdobie aj v pohodlí vášho domova

Jednoduché tipy na domácu starostlivosť

Vyživujte pomocou prírodných zložiek

Aby ste zabránili vysušovaniu pleti, používajte hydratačné prípravky každý deň. Vytvoria vám ochranný štít a pomôžu pokožke lepšie plniť svoje ochranné funkcie. Počas jesenného obdobia je dobré zvoliť produkty s hustejšou konzistenciou a s väčším obsahom výživných zložiek. Zamerajte sa napríklad na krémy s obsahom kozieho mlieka, či produkty obsahujúce prírodné oleje, ale tieť bambucké či kakaové maslo. Vďaka kvalitnej hydratácii pleť omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zamatová pokožka. A nezabúdajme, že chladné dni dávajú zabrať aj pokožke na rukách. Preto je potrebné ošetrovať ich vhodným krémom na ruky.Tie dodajú rukám potrebné látky a navyše ich ochránia pred nepriaznivými vplyvmi chladného počasia.

Doprajte si píling

Ideálnym spôsobom, ako zbaviť pokožku odumretých buniek a zároveň stimulovať jej krvný obeh je účinný píing. Existuje niekoľko druhov peelingov a ich správny výber závisí od typu vašej pleti, ale tiež žiadaného výsledku. Napríklad chemický píling je založený na aplikovaní zmesi alfa-hydroxidových kyselín na pokožku, ktoré napomáhajú k eliminovaniu akné, či rozšírených pórov. Zároveň pomáha zmierňovať nadmerné premasťovanie pokožk, zmierňuje jemné povrchové pigmentácie a tiež jemné vrásky.  Enzymatický píling je  na druhej strane o niečo menej invazívnejší. Vďaka sile enzýmov odstraňuje odumreté bunky z povrchu pokožky, je veľmi účinný pri všetkých typoch pleti.

Vaša pleť bude vďaka pílingu dokonale očistená, zregenerovaná a bude vyzerať mladistvejšie a sviežo.

Doprajte pleti masku

Pleťová maska je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako bez akejkoľvek väčšej námahy premeniť vašu pokožku na zdravú a vláčnu. Pri výbere pleťovej masky sa zamerajte na masky s prírodnými íľmi. Tie pomáhajú dôkladne a pritom šetrne vyčistiť hlboko zanesené póry od akýchkoľvek nečistôt. Rovnako zabraňujú ich opätovnému znečisteniu. Masky dokážu pri dlhodobom používaní regulovať tvorbu kožného mazu a takisto zlepšiť stav pokožky s akné a ekzémom.

Ak máte citlivú pleť, sú pre vás vhodnejšie jemné, hydratačné masky. Niektoré čistiace masky môžu byť pre krehkú a citlivú pleť dráždivé a práve hydratačné masky dokážu pokožku efektívne vyživiť a upokojiť.

Relax je po náročných dňoch veľmi dôležitý. Urobte si preto aspoň raz týždenne chvíľku len pre seba a pre svoju pokožku. Naneste si na tvár pleťovú masku, vyložte si nohy na stôl, pustite si relaxačnú hudbu a užívajte si účinky pleťovej masky. Uvidíte, ako sa vám pokožka odvďačí svojím dokonalým vzhľadom!

Galéria: beautysecret.sk, Ziaja, biOrganica.cz