Kozmetika zo špajze a chladničky

Ak nechcete vydávať enormné prostriedky na kozmetické prípravky všakovakého druhu, skúste prepátrať domácu špajzu a prípadne kuchyňu.

Kozmetika zo špajze

Kozmetika zo špajze

Pri príprave domácej kozmetiky vždy používajte iba čerstvé suroviny a ihneď ich aj spotrebujte. Zvyšky rozhodne neuchovávajte. Rovnako čisté by mali byť aj použité misky a špachtle.

Pivo vyživuje vlasy

Nielenže patrí k najobľúbenejším mokom, ale vďaka vitamínom, stopovým prvkom a minerálom pôsobí vynikajúci aj napríklad na vlasy.

Kozmetika zo špajzeAko na to?

vymiešajte 2 dl piva s dvoma žĺtkami, trochou citrónovej šťavy a pomaly aplikujte na vlhké a čerstvo umyté vlasy ( môžete ich zakryť aj fóliou). Po 30 minútach poriadne opláchnite!

Kozmetika zo špajzeMlieko dodá pokožke hebkosť

Skrášľujúce účinky tohoto nápoja sú známe už celé storočia. Mliečne proteíny napríklad podporujú produkciu kolagénu a pomáhajú tak pokožke udržať si zamatový vzhľad.

Ako na to?

Zmiešajte 2 lyžičky nahrubo mletej soli so 4 lyžicami mlieka, 2 lyžicami smotany na šľahanie a zmes vmasírujte do pokožky. Po chvíli sa dôkladne osprchujte!

Kozmetika zo špajze

Papája vypĺňa vrásky

Toto exotické ovocie je plné vitamínu C, ktorý je veľkým nepriateľom vrások. Dužina z papáje pleť vyhladí a rozjasní a vypne kontúry. Vrásky zmierni pravidelná aplikácia pleťovej masky z papáje

Ako na to?

Dužinu z 1/2 zrelej papáje rozmixujeme a nanesieme na tvár. Tvár zľahka prikryjeme bavlnenou vreckovkou a masku necháme pôsobiť asi 10 minút. Tvár opláchneme vodou.

Kozmetika zo špajzeGranátové jabĺčko omladzuje

Jeho dužina obsahuje vysokú koncentráciu polyfenolov. Sú to rastlinné látky, ktoré účinkujú ako elixír mladosti. Zachytávajú agresívne molekuly kyslíka, ktoré poškodzujú bunky pleti a tak urýchľujú starnutie pleti. Rovnako obsahuje aj vitamín C. Píling z granátového jablka pleť naozaj rozjasní!

Ako na to?

Zmiešajte 3 lyžice jadierok z granátového jablka s 3 lyžičkami cukru a 1 lyžicou olivového oleja. Zmes naneste na vyčistenú vlhkú pleť, jemne ju premasírujte a opláchnite vodou.

Kozmetika zo špajzeMed a droždie bojujú proti akné

Kombinácia týchto surovín pomôže vrátiť pleti rovnováhu. Droždie zaručí pokožke detox a bunkám pomôže jednoduchšie prijímať kyslík. Med potom pokožku zvláčni a upokojí.

Kozmetika zo špajzeAko na to?

Zmiešajte 3 lyžice droždia s lyžicou medu a zmes rozrieďte 2 lyžicami teplého mlieka. Pomocou kozmetického štetca ju naneste na pleť a relaxujte. Nechajte pôsobiť 30 minút. Potom pleť umyte teplou vodou.

 

[ninja_form id=9]