SPÄŤ
Zlosované

Krása a stres: odpočívajte aby ste vyzerali a cítili sa čo najlepšie

Od: Henrieta Karabova 23.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Pracovné preťaženie, rodinné povinnosti, plný spoločenský kalendár, čakanie v dopravných zápchach… život  nám dáva dosť dôvodov na stres. Prečo však zachovať pokoj? Pretože, stres je najväčší nepriateľ krásy!

Všetci máme chvíle, keď je život a nabitý program pre nás už príliš. Niekedy je dobré byť zaneprázdnený, ale keď začnete cítiť, že deň nemá dosť hodín, vtedy to už začína byť zaťažujúce. Je dôležité, aby sme zostali pokojní aj počas obdobia stresu, pretože nás to môže ovplyvniť emocionálne aj fyzicky. Odhliadnuc od šialených nálad, stres môže mať negatívny dopad na náš vzhľad.

čo najlepšie

Stres a vlasy

Hovorí sa, že stres môže spôsobiť šedivenie a vypadávanie vlasov. Je to preto, že stres má tendenciu urýchliť proces starnutia. Sme svedkami toho, ako svetoví predstavitelia šedivejú pred našimi očami a je prirodzené zamyslieť sa, či za to nemôže stres. Genetika, stres, životný štýl, jednoducho, veľa faktorov prispieva k tomu, ako rýchlo starnú naše vlasy. Aj keď stres nemôžeme označiť za priameho vinníka šedivenia vlasov, je isté, že mu nepomáha zabrániť!

čo najlepšie

Vypadávanie vlasov môže prísť v niekoľkých formách. Záleží na spôsobe akým strácate vlasy (a to môže určiť iba Váš lekár), strata vlasov môže byť aj následkom stresu. Našťastie, v niektorých prípadoch strata vlasov spôsobená stresom nemusí byť permanentná – čo je ďalší dôvod prečo sa zbaviť stresu!

Stres a pleť

Už ste niekedy zažili, že tesne pred nejakým dôležitým spoločenským podujatím sa Vám na tvári objavila obrovská vyrážka? Ja som si istá, že mne sa to stalo! Bolo to preto, že stres sa prejavil priamo na mojej tvári v podobe niekoľkých návštevníkov presne v ten dôležitý deň! Každý kto už pod stresom bol, si určite všimol, že je bežné, že vyrážky sa objavujú v období stresu.

čo najlepšie

Ďalším účinkom stresu na tvári sú vrásky. Stres spôsobuje, že telo produkuje hormón- kortizol, ktorý, ako mnohí veria, spôsobuje rozpad kolagénu. Pleť potrebuje kolagén, aby udržal pleť pevnú a pružnú.

Čo môžeme robiť aby sme minimalizovali stres?

Chronický stres zanecháva stopy na našom vzhľade, takže je dôležité podniknúť nejaké kroky, aby sme si oddýchli! Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť keď začnete cítiť tlak:

Rezervujte si termín vo wellness

Nielenže Vám to pomôže relaxovať, ale budete aj súčasne skrášľovaná! Zrušte svoj program na pár hodín a choďte si dať spraviť pleťovú masku alebo masáž, ktoré ste odkladali. Veľa wellness centier ponúka masáže, špeciálne na odstránenie stresu. Aromaterapia je skvelou možnosťou na relax, najmä levanduľa má upokojujúci účinok.

čo najlepšie

Trávte čas s priateľmi alebo rodinou

Vôbec nehovorím o ďalšom zapĺňaní Vášho diára, ale o tom,  aby ste trávili čas so svojimi milovanými a robili veci, ktoré skutočne radi robíte. Porozprávajte sa, nájdite si nové hobby, hocičo čo vás baví. Čas letí, keď robíte niečo čo máte radi a nesústredíte sa na to, čo Vás znervózňuje alebo stresuje.

Cvičte

Moja priateľka Silvia mi vždy hovorí, že cvičenie skvele odbúrava stres. Cvičením sa uvoľňujú  endorfíny, vďaka ktorým sa cítime dobre! Ak Vás myšlienka cvičenia stresuje, začnite s malými zmenami – napríklad svižnou chôdzou na čerstvom vzduchu. Každá aktivita, ktorá rozprúdi srdce Vám nielenže pomôže cítiť sa lepšie, ale tiež podporuje zdravý krvný obeh, ktorý prispieva k žiarivej pleti. Aj keď si dáte iba rýchlu prechádzku alebo sa trochu ponaťahujete, dôležité je hýbať sa!

čo najlepšie

V noci si doprajte odpočinok

Keď sa Vám zdá, že deň nemá dostatok hodín, odložte svoj zoznam povinností a doprajte si dobrý nočný spánok. Vďaka adekvátnemu spánku budete schopní nasledujúci deň riešiť všetky úlohy s novou energiou. Zvyknúť si dobre spať Vám pomôže vyzerať a cítiť čo najlepšie. Priznajme si to, vyzeráme svieže a máme dobrú náladu aj vďaka dobrému odpočinku počas noci!

čo najlepšie

Skúste jogu alebo meditáciu

Spojenie mysle a tela je mocné. Mnohí cvičitelia jogy Vám povedia, že veria, že je to  jedna z najlepších ciest na odbúranie stresu. Joga zahŕňa preťahovanie sa a držanie póz, zatiaľ čo myseľ udržiava pokojnú. Ak sa Vám nepozdáva myšlienka takéhoto ohýbania tela, potom meditácia je skvelá možnosť ako upokojiť myseľ. Hlboké, kontrolované dýchanie upokojí po stresujúcom dni.

čo najlepšie

Vyberajte si zdravé potraviny

Zdravú stravu potrebujete najviac v období stresu! Je také jednoduché zjesť niečo upokojujúce a nezdravé, ale to nutne nemusí pomôcť Vašej hladine stresu. Všetko to je o užívaní si zdravého, aktívneho života. Namiesto nezdravých jedál, ktoré sú preplnené cukrom, myslite na to, ako o veľa lepšie zvládnete život so zdravou stravou.. Vyvážená strava bude prínosom pre Váš celkový vzhľad aj náladu.

Urobte si čas

Keď si pracovné termíny a nabitý program berú to najlepšie z Vás, urobte si čas pre seba. Stačí 10-15 minútová pauza na čerstvom vzduchu aby ste sa cítili svieža a pripravená riešiť hroziace termíny. Môžete tiež skúsiť trochu sa ponaťahovať za svojim stolom alebo si ísť po trochu vody s kolegyňou/kolegom na upokojenie svojej mysle.

Domov bez stresu

Keď máte chaotický deň, posledná vec, ktorú chcete je ísť do ďalšieho chaosu doma! Urobte si trochu času, keď Vám to Váš program dovolí, aby ste si doma vytvorili bezstresové prostredie. Toto je dôležité, pretože niekedy neexistuje spôsob ako ovládnuť stresujúce informácie v práci alebo na ceste, ale Váš domov je jediné miesto kde môžete stres kontrolovať a premeniť ho na miesto kde sa budete cítiť šťastní. Obklopte sa pozitívnymi obrazmi a šťastnými spomienkami a pozorujte ako sa Vaša perspektíva mení.

Život je príliš krátky na to aby ste sa stresovali kvôli malým problémom! Malé zmeny môžu spôsobiť veľký rozdiel vo Vašom mentálnom nastavení a vzhľade. Aké sú niektoré z Vašich obľúbených tipov na odbúranie stresu?

Autor: Jacquie

Čitateľská súťaž !!!

Vyhrajte teraz jedinečnú sadu Aroma Ritual jablko a škorica od Dermacol!

Stačí ak správne odpoviete na súťažnú otázku a ste v žrebovaní o 4 balíčky ktoré budú obsahovať peeling, sprchovací gél a krém na ruky Aroma Ritual jablko a škorica. 

Spríjemnite si jeseň s  najnovšou nádielkou z radu Dermacol Aroma  Ritual, voňajúcou červenými jablkami a škoricou. Tri nové produkty potešia pokožku aj zmysly vždy, keď zatúžite po hrejivom pohladení, ktoré vás zbaví pocitu chladu a únavy.

Ako na to?

Hrejivý sprchovací gél Aroma Ritual jablko a škorica je ako stvorený na chladné rána, kedy sa vám nechce vstať z postele, ako aj večerné kúpeľňové rituály, pri ktorých  relaxujete po náročnom dni. Bohatá pena s vôňou jablka a škorice pokožku jemne čistí a zanecháva ju vláčnu.

Raz týždenne si doprajte  telový peeling Aroma Ritual jablko a škorica. Obsahuje kryštáliky cukru, ktoré zbavia pokožku tela odumretých kožných buniek, vyhladia ju a vrátia jej hebkosť a vitalitu.

V kabelke, aute či na pracovnom stole by nemal chýbať ani hrejivý krém na ruky Aroma Ritual jablko a škorica. Rukám aj nechtom poskytne celodennú ochranu pred vysúšaním a vám dávku opojnej vône kedykoľvek počas dňa.

 

 

Výhercovia:

1. Simona Bavalová, Šalgovce

2. Jana Pelegriniová, Hliník nad hronom

3. Jana Kázmerová, Bratislava 214

womangalérie VŠETKY