SPÄŤ
Wellness

Krása a zdravie s vôňou prírody

Od: Jana Vančová 10.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj vy ste podľahli kúzlu prírodnej kozmetiky a túžite žiť viac v súlade s prírodou? Veru, v dnešnej dobe to nie je jednoduché. Ponuka kozmetických prípravkov je síce široká a mnohé z nich sa aj „tvária“, že sú prírodné, ale skutočnosť sa často môže značne líšiť od toho, čo je napísané na obale. Avšak kozmetika GLL, o ktorej budeme teraz hovoriť, je skutočne prírodná, čistá a čerstvá v tom najlepšom a najkrajšom zmysle slova. Krémy, ktoré nádherne voňajú po bylinkách a esenciálnych olejoch, majú jedinečné zloženie, sú živé a namiešala ich samotná majiteľka firmy Gabriell, s.r.o., pani Gabika Utľak Šolcová. Zaujímavá dáma, zaujímavý príbeh – napokon, zoznámte sa a posúďte sami…

Krása a zdravie

Ako a kedy sa zrodila u vás myšlienka vyrábať a dodávať na náš trh prírodnú kozmetiku?

Myšlienka vyrábať krémy sa zrodila počas starostlivosti o moje bábätká, no myšlienka ponúknuť ich aj ostatným sa rodila oveľa dlhšie. Definitívne som sa rozhodla v momente, keď som už moju domácu kuchyňu považovala za malý a neprimeraný priestor pre produkty, ktoré som vyrábala pre moju rodinu a priateľov. Už počas prvého tehotenstva som cítila nutkavú potrebu zmeniť niektoré zvyky a veci v mojom živote. Ak by som to neurobila, tento rozhovor by bol o inom a asi aj oveľa kratší… Počas materskej dovolenky som sama začala meniť komerčnú kozmetiku, ktorú som dovtedy v hojnej miere používala. Nahrádzala som ju jednozložkovými rastlinnými olejmi a rovnako som aj moje dievčatá natierala olivovým olejom. Takto mi to radili zdravotníci, časopisy, priateľky, reklamy…. No mne sa postupne začalo zdať, že to nie je dobré a nebola som spokojná s pocitom na mojej pokožke a ani na pokožke mojich detí. Vedela som, že som urobila dobrý krok v zmene k zdravšiemu, no niečo tomu ešte chýbalo. Mala som pocit, že moja pokožka je stále suchšia a suchšia. A tak som sa rozhodla, že si skúsim vyrobiť vlastný krém. Niečo iné ako len čistý olej, aj keď kvalitný. To bol úplný začiatok mojej cesty k výrobe krémov.

Čo vás k tomu inšpirovalo? Predsa len – ponuka kozmetických (aj prírodných) prípravkov v obchodoch, či u iných predajcov je taká široká – nemali ste obavy z konkurencie?

Vôbec som nezvažovala konkurenciu, pretože v začiatkoch ma poháňala úplne obyčajná sebecká, kreatívna túžba, niečo sama vytvoriť. Nevymýšľala som si zámer podnikania. Bolo to len pre mňa a moje detičky. A nesmierne som sa pri tom bavila a užívala si to tvorenie. Inšpirovala ma k tomu krásna relácia vysielaná v celoštátnej televízii o tom, ako sa dá doma od základu vyrobiť jednoduchý krém. Najkrajšie na tom je, že to isté so mnou sledovalo ďalších neskutočne veľa divákov, a aj tak je len malinké percento tých, ktorý sa rozhodnú niečo skutočne urobiť a zúročiť získané informácie. Moja priateľka obdivovala to, že som sa nepokúšala vymyslieť niečo, „čo tu ešte nikto iný nevymyslel“, ale išla som po overenej ceste. Cesta sa však výrazne začala členiť, keď som do výroby začala vkladať seba a začala som sa odlišovať od ostatných produktov v rovnakej kategórii. A tak sa stalo, že aj existujúca konkurencia sa razom scvrkla a akoby zanikla. Vytvoril sa priestor pre novú skupinu výrobkov, ktoré sú 100 % hand-made a ponúkajú kvalitné výrobky, podobne ako produkcia z dvorov.

A aký bol výsledok vašej výroby?

Prvý pokus bol neúspešný…. Krém sa mi nepodaril a celé moje dielko som dala po pár dňoch do koša. No myšlienka ma neopúšťala, najmä po tom, ako som sa celá ponatierala, aj napriek neúspešnému tvaru a vzhľadu krému. Druhý pokus už bol oveľa úspešnejší a ja som mala v kúpeľni malý zázrak – vlastný čerstvý krém. Zrazu som pocítila úplne iný pocit na mojej pokožke, ako doteraz pri používaní olejov. Bolo to krásne obdobie objavovania.

Krémy GLL sú ručne vyrábané na Slovensku, na ich výrobu sa využívajú výnimočné vlastnosti včelích produktov zo Slovenska, kombinované s čistými, za studena lisovanými rastlinnými olejmi a obohatené kvalitnými éterickými olejmi – to znie naozaj krásne a čisto… Ako vyzerá taká manufaktúra na prípravu voňavých kozmetických prípravkov? Prezradíte, koľko ľudí sa priamo podieľa na výrobe? Na kartičkách ku krémikom je napísané „ S láskou vyrobila Gabika“ – to  naozaj krémy miešate vy sama, osobne?

Naša výroba je stále 100% ručná práca. Vyzerá veľmi útulne a čisto. Je to také malé laboratórium. Pri práci máme na sebe všetky ochranné pomôcky, aké si len viete predstaviť. Pracujeme v čistom oblečení, v plášti, na hlave čiapka, na tvári rúško a na rukách operačné rukavice… Vyzeráme celkom zábavne (haha). Toto všetko preto, aby sme krémy chránili od akejkoľvek kontaminácie počas výroby. Keďže vyrábame živé krémy, ktoré sú len minimálne konzervované, rozhodli sme sa tomu podriadiť celý výrobný proces, vrátane obalov, do ktorých krémy plníme. A kto krémy vyrába? Som to skutočne hlavne ja. Je to tá najkrajšia časť na celom našom podnikaní. Aby som ale stíhala zabezpečovať aj chod prevádzky a celej obchodnej činnosti, mám už niekoľko ďalších pomocníkov, ktorí mi pomáhajú napríklad s balením a etiketovaním krémov, s e-shopom, s propagáciou. Tešíme sa aj postupnému zvyšovaniu záujmu o GLL produkty a popri rastúcej výrobe už mám aj pomocníčku pri samotnej výrobe. Istý podiel výroby ale stále ostáva mne. Vďaka tomu, že sa sama zúčastňujem na výrobe počas roka, som stále v obraze a viem operatívne reagovať na situácie, ktoré vo výrobe vznikajú. A najmä si stále udržujem zručnosť a potešenie z výroby. Tento spôsob práce ponúka model málopočetnej, no častej výroby. Vďaka tomu sa pokojne môže stať, že si kúpite krém, ktorý bol vyrobený len pred pár dňami, alebo pár týždňami. To je jedinečnosť, ktorá nám pridáva na exkluzivite.

Aj dodávatelia rastlinných, za studena lisovaných olejov a éterických olejov sú zo Slovenska?

Áno, aj moji dodávatelia sú zo Slovenska, no máloktoré rastlinné a éterické oleje sú priamo zo Slovenska. Veľa z nich má krajinu pôvodu inú. Ako napríklad éterický olej Ylang Ylang, aj kopec ďalších exotických rastlín, ktoré na Slovensku jednoducho nerastú. Naproti tomu dodávateľ včelieho vosku je veľmi príjemný pán, ktorý osobne pozná svojich dodávateľov, od ktorých surový vosk vykupuje a to ma veľmi teší. Vďaka tomu sa môžem spoľahnúť, že vosk je čistý a účinkuje v kréme tak, ako potrebujem. Dokonca aj sklenené nádobky sú zo Slovenska. Máme tu dosť malý výber, no sú to naše a poctivé sklenené obaly. Etikety mi tlačia v štúdiu, ktoré som navštevovala počas môjho štúdia Architektúry a tlačili mi aj diplomovú prácu. Takže po tejto stránke je to veľmi intenzívne zoskupenie faktorov, ktoré formujú GLL hand-made produkty, vyrábané na Slovensku, v Košiciach.

S čím ste začínali – ktorý krém alebo výrobok bol úplne prvý?

Začiatok bol veľmi pekný a myslím, že som mala šťastnú ruku pri výbere surovín. Keď som sa rozhodovala, z čoho si krém vyrobím, bola to rýchla vylučovacia metóda. Olivový olej som nechcela použiť, keďže kozmetiky z tohto oleja je naozaj dosť. Slnečnicový olej alebo Repkový olej sa mi nepáčil a v tom čase sa už v našej domácnosti s malými deťmi ani nenachádzal. Mala som ale v chladničke nádherný, voňavý marhuľový olej, ktorý som takmer každé ráno používala pri príprave raňajkových zaparených ovsených vločiek s ovocím a medom. Keď si do teplých, napučaných vločiek nalejete trošku marhuľového oleja a zamiešate ich, tá vôňa vás zaručene preberie. Je to úžasný olej nielen svojou vôňou, ale aj účinkami na zdravie. Takže voľba bola jasná: Môj krém bude z marhuľového oleja. A keďže milujem medovku, tá tam musela byť tiež. Moja prvotina a zároveň aj dlhodobo najúspešnejší krém bol Rozmarín-Medovka.

A ktorý je váš najobľúbenejší – prezradíte?

Môj najobľúbenejší je stále Rozmarín-Medovka, no silno mu šliape na päty aj Stretch krém s kofeínom a hyalurónom. Sú to hádam dva najzákladnejšie krémy, ktoré som tvorila najmä pre seba. Mali riešiť moje konkrétne potreby. Tieto dva krémy ma doslova charakterizujú. Aj napriek tomu, že klasickú kávu s kofeínom nepijem, vôňu kávy milujem a účinok kofeínu a kávového masla si užívam cez pokožku vďaka tomuto krému.

V ponuke máte, ak sa nemýlim, sedem exkluzívnych, ručne vyrábaných, nádherne voňajúcich krémov, ktoré sú určené nielen na pokožku tváre, ale aj na telo, ruky, či nohy – prečo takýto netradičný prístup? Navyše v dobe, keď sa vyrábajú krémiky, asi už na všetky časti tela, takže ten, kto by ich chcel používať, potreboval by na to celú skriňu?

Presne tak. Zjednotenie kozmetiky v kúpeľni na jeden krém GLL prichádzal pomaly. Bol to postupný vývoj v čase. Keďže som sa pri výrobe nevyhla rôznym chúťkam skúšať stále niečo nové a vylepšovať základný recept, mala som také zásoby vlastného krému, že neostávalo nič iné, len natierať doslova celú rodinu a priateľov od hlavy až k pätám (sem tam aj psíka, keď mal niečo na koži). Môžem však s hrdosťou povedať, že GLL krémy neboli testované na zvieratách, ale na našich rodinách a s radosťou… Chuť skúšať, ako všelijako sa tento môj nový zázrak dá používať, pomohla pri objavovaní netradičných spôsobov použitia krémov. Vďaka tejto skúsenosti a prebytku krémov, ktorý sme si v tom čase užívali, som si začala všímať, ako sa pokožka mojich detí, aj moja zlepšuje, mení k lepšiemu a aké všelijaké využitie môže mať krém, ktorý je skutočne čistý a prírodný a vy sa nemusíte obávať podráždenia očí, alebo iných citlivých častí na tele.

Na vašich krémoch je okrem iného zaujímavé aj to, že majú naozaj široké využitie – napríklad ten istý krém možno využiť nielen na ošetrenie a výživu pleti, či pokožky celého tela, ale napríklad aj na odličovanie a čistenie pleti. Ako vznikol tento nápad a ako rôzne by ich zákazníci mali používať?

Vznik fenoménu celotelového použitia som už naznačila, no zaujímavé je, že spôsobov využitia je ešte oveľa viac ako tých už spomínaných. V prvom rade sú GLL krémy určené hlavne na každodenné ošetrenie pokožky tváre a očného okolia. V závislosti od veľkosti balenia potom aj na pokožku celého tela. Tie naše krémy sú tvorené podľa hesla, „čo do tela, to na telo“. Ak použijete krém takého „živého-jedlého zloženia“, nemusíte sa obávať iritácie pleti a tá sa vám odvďačí zdravím a vitalitou. Pri používaní GLL krému som pochopila, že pokožku máme len jednu na celom tele približne rovnakú. Je rôzne namáhaná, no stále je to jedna pokožka. Veľký a veľmi dôležitý orgán, ktorý nás chráni. Pokožka prosperuje, ak ju ošetrujeme skutočne kvalitným krémom. Preto už nerobím kompromisy a odporúčam použitie takto kvalitného krému na celé telo. A tu je ešte pár tipov na ilustráciu: Veľmi často môj krém využívam aj pri nachladnutí do podráždeného a boľavého nosa, kde mi doslova uľaví na vnútornej sliznici nosa. Keď budete mať prvé jesenné nádchy a nos boľavý a vysušený od sústavného smrkania, skúste si na mňa spomenúť. No a nápad s odličovaním prišiel počas cesty mimo domu, keď som mala so sebou len môj krém a nevedela som si vodou a mydlom odstrániť vode odolnú špirálu z očí. Tá úžasná sila, rýchlosť a šetrnosť, s akou mi mejkap zišiel z pokožky, ma veľmi prekvapila. No ešte väčšie prekvapenie bolo, keď som si opláchla tvár vodou a pozrela do zrkadla. Moje oči a pokožka bola krásne napnutá a vyzerala ako po pôsobení výživnej masky. Krém, ktorým som na vatovom tampóniku masírovala celú tvár, urobil malý zázrak. Už len trošku vody na opláchnutie a osvieženie a pleť bola dokonalá. Nedávno mi dokonca jedna nadšená klientka povedala, že môj krém jej pomohol zbaviť sa nepríjemných pocitov v intímnej oblasti. To ma celkom prekvapilo. Nedalo mi to, a samozrejme, som to skúsila. A fungovalo to… Takéto zážitky ma stále viac uisťujú o správnosti mojej cesty a neskutočne ma inšpirujú.

Krása a zdravie

Ako si takéto pôsobenie GLL krémov vysvetľujete?

Veľa som sa popri výrobe aj vzdelávala v tejto oblasti a nedalo mi pokoj rozlúštiť záhadu s olejmi a mojím krémom. Dostala som sa aj ku práci s profesionálnou farmaceutickou laborantkou a vtedy sme prácu, ktorá dovtedy pre mňa bola kreatívna a intuitívna, brali aj z odborného hľadiska. Veľmi mi toto obdobie pomohlo pochopiť základné princípy fungovania našej pokožky. Tam som si pripomenula, že ľudská koža je zložená z vody a tuku. Nie z čistého tuku. Vzhľadom k tomu, potrebuje aj prípravky podobného zloženia, ak chcete pokožku správne ošetrovať. To je najdôležitejší rozdiel, ktorý delí prípravky na telo na mastičky a krémy. Maste sú tvorené 100-percentným podielom tukov v rôznych pomeroch a žiadnou vodou. Krémy sú zložené z tukov a vody. Všimli ste si tú podobnosť? Krémy tvorené tukmi a vodou sú bližšie zloženiu našej kože ako mastičky. A to je ten základný a kľúčový faktor, prečo mi čisté oleje spôsobovali vysúšanie pokožky. Čistý tuk sa cez pokožku nedostane a ostáva najmä na povrchu. Ale krém má schopnosť vniknúť do pokožky, vďaka podielu vody v ňom a takto pokožku zásobiť vlhkosťou aj výživou. Pri dlhodobom používaní čistých olejov (tukov) na telo sa moja pokožka stávala stále suchšou a suchšou. Až keď som začala používať moje krémy, kde bol aj podiel vody, pokožka si konečne vzala, čo potrebovala a krásne sa zregenerovala. V GLL krémoch je pomer vody a tukov veľmi blízky pomeru vody v ľudskom tele. Myslím, že táto skutočnosť významne pomáha vytvárať dokonalé pôsobenie GLL krémov na pokožke.

Máte vo svojom portfóliu aj nejaké krémiky pre detičky? Alebo by ste pre ne odporúčali niektorý z tých, ktoré máte v ponuke?

Máme v ponuke viac krémov, ktoré sú vhodné aj pre úplne drobné detičky. Na prvom mieste je krém Elementary, ktorý neobsahuje žiadne éterické oleje, ktoré by svojou vôňou, alebo pôsobením mohli telíčko dieťatka dráždiť. Tento krém odporúčam čerstvo narodením bábätkám, keďže sa s mamou ešte len spoznávajú mimo bruška a je dôležité, aby pachovú stopu medzi mamou a bábätkom nič nerušilo.  Potom je veľmi príjemný krém Levanduľa, ktorý má výraznú korenistú vôňu, no stále takú čistú, že dokáže pôsobiť upokojujúco a naladiť dieťatko aj mamičku na príjemnú náladu a upokojiť ich. Mamičky, ktoré túto vôňu majú rady a nechcú krém bez vône, môžu siahnuť aj po tejto alternatíve. A veľmi obľúbenou verziou GLL krému pre malé detičky je aj Luxury Ruža. Tá svojou jemnou a láskavou vôňou pomáha upevňovať novovznikajúci vzťah medzi mamičkou a dieťatkom. Pri tomto kréme mamička, navyše, získava krém, ktorý dodá jej pokožke anti age účinky (ak ho použijú spoločne bábätko, aj ona).

Predpokladajme, že zákazník či zákazníčka sa s vašou ponukou stretne po prvý raz – podľa čoho by sa mali pri výbere krému orientovať? Dôležitú úlohu tu zrejme zohráva aj aromaterapia a to, aké účinky chceme vôňou krému dosiahnuť…

Áno, presne tak. Hlavné kritérium výberu by predsa len malo byť – výber podľa obľúbenosti vône, až potom môžeme brať ohľad aj na účinok jednotlivých olejov.  A prečo je najskôr dôležitá vôňa? Ak si klient odnesie domov krém, ktorý mu príjemne vonia, bude ho používať s radosťou a tým sa dosiahne nepretržité používanie GLL krému. Len v takom prípade je zabezpečené aj pôsobenie éterických olejov na klientovu psychiku a následne na jeho zdravie. Preto je najlepší výber cez ovoniavanie krémov, či už na prezentáciách, alebo v obchodíkoch, kde sa GLL krémy predávajú. Ak klient takú možnosť nemá, ešte stále sa vie spoľahnúť na popis pri produktoch, alebo na intuíciu pri výbere. To je tiež veľmi dôležitá stránka. Obaly krémov vyobrazujú tú najreálnejšiu podobu zložiek, ktoré sú v krémoch obsiahnuté. Sem-tam mám chuť etikety modernizovať, no potom si opäť pripomeniem, ako často klienti vyberajú krémy podľa obrázkov na etiketách. Intuitívny výber považujem za veľmi dobrý. A ak by si klient ani tak nevedel poradiť. Bude mať zakrátko k dispozícii prehľadnú mapu našich krémov, ktorá ho navedie a pomôže s výberom toho správneho. Mapu produktov GLL nájdete na stránke www.gll.sk

Všimla som si, že krémy sú vhodné aj na vlasy – ako ich používate pri starostlivosti o krásu svojich vlasov vy? A ešte prezraďte – používate okrem toho aj rôzne kondicionéry a rôzne vlasové séra?

Krása a zdravie

Pri vlasoch je použitie krémov GLL skôr ako ochrana pred vysúšaním vlasov počas fénovania. Ja sama si po umytí, do jemne presušených vlasov, vtieram malé množstvo krému, najmä na spodnú časť vlasov smerom ku končekom a trošku aj ku korienkom, teda do pokožky hlavy. Malé množstvo krému rozotriem v dlaniach a takými rukami si jemne pochytám končeky vlasov. Zvyšok krému z rúk vmasírujem ku korienkom vlasov. Potom je vlas lepšie pripravený na fénovanie. Dôležite je, aby bolo použité malé množstvo krému, aby sa vlas nepremastil a aby nebol veľmi ťažký. Sama používam veľmi málo prípravkov na vlasy. Vyhľadávam čo najčistejšie šampóny, alebo mydlá na vlasy a GLL krém po umytí. To je všetko. Len výnimočne siahnem ešte po sére na vlasy. Nerobím to pravidelne. Skôr ich používam podľa momentálneho stavu vlasov a ako sa mi zdajú. Ak mám problém ich po umytí rozčesať, tak im trošku pomôžem sérom, aby som ich nepoškodila silným česaním a trhaním. Skutočne toho veľa nepoužívam. Dokonca aj farbu na vlasy som začala používať len nedávno, po štyridsiatke, keď už vykukli prvé šedivé vlásky. Doteraz som uprednostňovala moju prirodzenú farbu vlasov.

Popri krémoch a zaujímavom telovom masle ponúkate aj skvelé esenciálne nápoje. Toto asi bude znieť pre niektorých čitateľov tak trochu tajuplne, pretože ide o starostlivo vybrané zmesi kvalitných esenciálnych olejov, vďaka ktorým môže náš pitný režim dostať úplne iný rozmer – aj tu ide zrejme nielen o samotnú chuť, ale aj o účinok, ktorý chceme dosiahnuť…

Áno, aj tu je najpodstatnejšia vôňa a chuť a potom samotný účinok esencií. Keďže má Esenciálny nápoj, teda voda ochutená Esenciálnymi olejmi GLL netradičnú chuť (nie je  sladký), je dôležité sa na túto chuť naladiť a dať tomuto zdravému nápoju šancu. Preto si klient vyberá vôňu, ktorá mu je milá. Tak je veľká šanca, že aj chuť nápoja prijme ľahko. Okrem toho platí nepísané pravidlo, že keď vám bylinka zavonia, z nejakého dôvodu ju potrebujete a môže vám pomôcť. Esenciálne oleje GLL sú zmesou 100-percentných esenciálnych olejov a marhuľového oleja. Vyrábajú sa v troch verziách a používajú sa na ochutenie čistej vody. S GLL Esenciálnymi nápojmi to väčšinou nie je láska na „prvé ochutnanie“. Človek si chvíľku hľadá cestu k nápoju, no po krátkej chvíli zvykne prísť úplné prijatie novej chuti a to už je láska na dlho. Ochutená voda sa pije oveľa ľahšie ako úplne čistá voda, príjemne osviežuje a navyše sa človeku žiada vypiť jej viac. To prináša zvýšenie množstva prijatej zdravej vody, čo má za následok veľa dobrého pre telo. Keď k tomu ešte pripočítame bonusové osvieženie celej ústnej dutiny a, samozrejme, benefit v podobe účinkov liečivých bylín, je to super nápoj na celodenné popíjanie. Takže hlavný benefit pre klienta je, že vďaka Esenciálnym drinkom GLL príjemne a ľahko vypije oveľa viac čistej a zdravej vody ako doposiaľ (nie sladených, farbených, či bublinkových nápojov).

Ak vám Esenciálne nápoje GLL zvýšia hladinu hydratácie čo i len o niečo, je to veľký úspech. Voda je absolútny základ nášho života a veľká časť ľudí jej pije stále málo na to, aby ich telo fungovalo zdravo a bez ťažkostí. Sama mám skúsenosti, keď som po vysokej škole v práci veľa cestovala autom a nosievala si so sebou termosku s čajom. Myslela som si, že takto je to všetko v poriadku. Lenže termoska bola malá a ja som ostávala často celú pracovnú dobu len na objeme cca 3/4 litra vody. Veľmi často som trpela silnými bolesťami hlavy. Postupne popri mojej zmene som zmenila aj pitný režim a výrazne som zdvihla množstvo prijatej vody počas dňa. A čuduj sa svet, bolesti hlavy začali ustupovať a zmierňovať sa….. Keďže ma čistá voda nebavila, no plne som chápala jej význam a dôležitosť pre mňa, skúšala som si ju vylepšiť – ochutiť tak, aby sa mi pila príjemnejšie. A vtedy sa začali rodiť moje esenciálne nápoje….

V akom množstve si možno na takýchto nápojoch pochutnávať – sú tu nejaké obmedzenia? Môžu ich piť aj detičky? Od akého veku?

Esenciálne nápoje môžu tvoriť pokojne aj celý objem vody, ktorý počas dňa vypijete, alebo len jednu fľašku s objemom cca 0,5 litra. Zásada je, mať vodu vždy pri sebe. Toto sa snažím odovzdať každému, koho stretnem na konzultáciách, či ochutnávkach. Nikdy neodchádzajte z domu bez fľašky s vodou.“ Toto je skutočne základ úspechu. Neviete totiž úplne presne, ako dlho sa mimo domu zdržíte a aké budú okolnosti. Vodu potrebujete v každom momente svojho života. Za najlepší zdroj vody považujem vodu z vodovodu. Naozaj. Som presvedčená, že prináša oveľa viac zdravia ako voda v plastovej fľaške z obchodu, ktorá je ožiarená, aby vydržala 2-ročnú trvanlivosť. Navyše, po celú dobu nasáva z plastu škodlivé látky a je často konzervovaná kysličníkom uhličitým, ktorý je jedom pre naše telo. Minerálne vody majú odporúčané užívanie len 0,2 litra/deň. Takže voľba je jasná… Okrem iného sa k pitnej vode z vodovodu viete ľahko dostať, kdekoľvek ste. Pitná voda je na Slovensku výnimočne kvalitná, tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech? A takto si nápoj môžeme dopĺňať počas dňa stále znova a znova. Nápoje je dôležité miešať do sklenej fľaše (nie do plastovej).

Viem, že presne takúto fľašu si zákazníci môžu kúpiť aj u vás…

Áno. Pre tento účel máme v ponuke šikovné a pekné fľaše z odľahčeného skla s výborným tesnením proti pretekaniu a neoprénovým termoobalom, ktorý chráni nápoj (vodu) pred slniečkom a fľašu pred rozbitím. Fľaša má objem 0,55 litra a pridáva sa do nej 1 kvapka olejov GLL. Z toho vyplýva, že najmenšie množstvo nápoja je 0,55 litra. Čo sa týka množstva kvapiek, najviac odporúčam počas dňa 8 kvapiek GLL olejov, čo znamená, že si viete pripraviť 4 litre nápoja denne. To výrazne prevyšuje bežnú spotrebu vody kohokoľvek z nás. Preto vravím, že nápoj skutočne môžete piť po celý deň. Detičky sú špeciálna skupina, ktorá prijíma väčšinou GLL nápoje s veľkým nadšením. Samu ma tento fakt veľmi prekvapil a aj keď sa nešpecializujem na skupinu tvorenú detičkami, často sú pri ochutnávkach s rodičmi a prijímajú esenciálne nápoje s nadšením. Aj moje dievčatá rady pijú vodu s olejom No.1. Začali, keď mali 4 a 6 rokov a často si ju aj samy pýtajú. Pre deti to môže byť výborný spôsob, ako znížiť príjem nezdravých nápojov a naopak, zvýšiť príjem zdravej vody. Najnižší vek pre esenciálne nápoje nie je stanovený, no školopovinné detičky ho pokojne môžu popíjať.

Kde všade si možno všetky tie fantastické krémiky a esenciálne nápoje z vašej ponuky kúpiť?

Produkty GLL sa predávajú na e-shope www.gll.sk , v kamenných obchodíkoch uvedených na stránke a osobne. Obchodíky máme momentálne v Košiciach, Banskej Bystrici, v Spišskom Podhradí a Bratislave. Osobný odber aj nákup a konzultácie sú dostupné v Košiciach a blízkom okolí. Tešíme sa aj každému novému obchodíku, ktorý rád ponúkne svojim klientom lokálne slovenské výrobky a podporí tak slovenskú produkciu. Všetkým klientom želáme veľa spokojnosti s výrobkami GLL.

womangalérie VŠETKY