Looky z New Yorku

Inšpirujte sa lookmi z fashion week
Jesenný fashion week v New Yorku opäť priniesol toľko očakávanú inšpiráciu a značka Maybelline tradične nesmela chýbať. Team Maybelline priniesol kolekciu okúzľujúcich lookov a Maybelline make-up artistka Margita Skřenková, radí, ako si tieto looky ľahko vytvoríte doma.

Looky z New Yorku

 

Marissa Webb
Na čistú pleť nanesieme make-up Affinitone, drobné nedokonalosti prekryjeme korektorom. Následne pleť zmatníme a zafixujeme púdrom Affinimat, tvár potom pod lícnymi kosťami vytieňujeme tmavým púdrom alebo bronzerom. Tvár môžeme navyše rozjasniť pomocou mastného tieňa Color Tattoo v odtieni Barely Branded, a to nad lícne kosti, v kútiku oka, na chrbte nosa a jemne aj na brade. Je nutné použiť naozaj len veľmi malé množstvo, ktoré roztrieme

dostratena. K vytvoreniu krémových, ľahko mastných dymových očí, siahneme po ceruzke Master Smoky v čiernom alebo sivom odtieni. Tou obkrúžime oko, štetcom na druhom konci ceruzky potom tieň jemne rozmažeme. Pre dosiahnutie naozaj prenikavého pohľadu použijeme ešte ceruzku Master Kajal v odtieni Black Onyx, ktorú nanesieme naozaj tesne pri riasach, a potom dve vrstvy riasenky Great Lash na horné aj dolné riasy. Pre ozvláštnenie aplikujte doprostred horného viečka strieborný odtieň mastného tieni Color Tattoo. Pre mokrý efekt nanesieme ešte trošku číreho balzamu na pery Baby Lips, ktorý použijeme aj na pery pretreté ľahučkou vrstvou make-upu.

 

Dannijo
Pleť zjednotíme pomocou make-upu Affinitone, ak je to potrebné, použijeme aj korektor. Stredovú časť tváre prepudrujeme, zvyšok necháme žiarivo lesklý- naopak lesk ešte zvýrazníme mastným tieňom Color Tattoo v odtieni Barely Branded, a to od lícnych kosti až ku spánkom, na brade a nad hornou perou. Kontúry tváre definujeme tmavým púdrom alebo bronzerom, pod lícnými kostťami a na lícach nanesieme jemný dotyk rúžu Color Sensational v odtieni Shocking Coral, ktorý rozmažeme dostratena. Na oči použijeme elektrickú modrú, pre intenzívnejší odtieň nanesieme ako bázu Color Tattoo v odtieni Bad to be Bronze, alebo pre mastnejší efekt rúž Color Whisper v odtieni Orange Attitude. Obočie vyčešeme prostredníctvom kefky na ceruzke na obočie Master Shape Eyebrow pencil a prostredníctvom ceruzky potom dokreslíme. Na pery použijeme najskôr korektor Affinitone a potom bezfarebný balzam Baby Lips.

Peter Som
Tento look je skutočne veľmi jednoduchý, zároveň však veľmi výrazný. Dominuje mu dokonalá pleť. Dokonalú pleť dosiahneme pomocou make-upu Fit Me, ten použijeme aj na pery. Mastný tieň Color Tattoo v odtieni Barely Branded nanesieme nad lícne kosti, na chrbát nosa, bradu a nad hornú peru ako rozjasňovač. Lícne kosti definujeme tmavým púdrom alebo bronzerom, naneseným pod lícne kosti a pekne ho vytieňujeme. Obočie vyčešeme kefkou a jeho tvar doplníme ceruzkou Master Shape v odtieni obočia. Najvýraznejším prvkom tohto looku je červenooranžová linka na dolnom viečku, ktorá je nečakane vedená z vnútorného kútika oka asi tak do prvej tretiny dolného viečka. Jedná sa o ostrú grafickú linku, ktorú jednoducho vytvoríme tenkým štetčekom a rúžom Color Sensational v odtieni Shocking Coral. Pery len zvláčnime balzamom Baby Lips v priehľadnej variante.

Cushnie et Ochs
K dokonalej pleti pomôže make-up Fit Me spolu s korektorom tej istej série. Stredovú časť tváre ľahko prepudrujeme púdrom Fit Me. Ako rozjasňovač použijeme mastný tieň Color Tattoo v odtieni Barely Branded, tvár definujeme vytieňovaním tmavého púdru alebo bronzerom pod lícnymi kosťami. Tomuto looku dominujú ostré veľké čierne linky, ktoré jednoducho zvládneme pomocou gélových liniek Lasting Drama. Linku povedieme tesne pri riasach s tým, že začneme už pri vnútornom kútiku oka. Pri vonkajšom kútiku linku pretiahneme smerom von a zľahka nahor, a povedieme ju späť horným viečkom smerom k miestu, kde sme začali. Linka by nemala byť príliš vysoko, snažíme sa vytvoriť trojuholník, nie ovál. Takto pripravený tvar vyplníme farbou z gélovej linky a pre lepšiu fixáciu a dokonalý lesk nanesieme ešte čierny mastný tieň Color Tattoo. Dolný okraj viečka a vnútorný kútik jemne prejdeme balzamom Baby Lips, čím sa celý look výrazne zjemní. Týmto balzamom vyživíme následne i pery.