Malé SPA pre naše pery

Pery sú symbolom zmyselnosti a rovnako ako oči neujdú pozornosti druhých. Ako ich udržať príťažlivé a bozkávania hodné? Keď máte po ruke pár vychytáviek, zvládnuť sa to dá.

 Pokožka na perách je tenšia a citlivejšia než koža na iných častiach tela. Nemá vlastné mazové žliazky, ktoré by pery udržovali jemné a vláčne. Preto ak ich chcete udržať neustále krásne, dožičte im malé kúpele – rozmaznávajte ich a ošetrujte.     SPAVitamínová kúra
Aby vaše pery zostali pružné a ľahko odolávali negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia, zvýšte prísun zinku, železa, vitamínov skupiny B a vitamínov A, C a E, ktoré udržujú kožu zdravú a rozjasňujú a vyhladzujú i najdrsnejšiu pokožku úst. Zásobárňou vitamínov a minerálov je čerstvé ovocie a zelenina, dožičte si preto banány, avokádo, špenát a nezabudnite na strukoviny a orechy… Zdravým a hebkým perám potom môžete bez obáv dodať jemný farebný tón.

Náš tip: Príťažlivú farbu dodajú perám tónovacie balzamy, ktoré pery ošetrujú a súčasne im prepožičajú lesk a jemný odtieň.

Ochrana pred vetrom
I v jesenných dňoch si dožičte čo najviac pohybu – je to skvelá relaxácia, spálite nadbytočné kalórie, vyčistíte si hlavu a vďaka endorfínom získate oveľa lepšiu náladu. Pre prípad nepriaznivého počasia si so sebou spolu s vetrovkou vezmite i balzam na pery, aby vám pri vetre a rozmaroch počasia stále zostal úsmev na perách.

SPAPeeling pre pery
Nepriaznivá klíma pery vysušuje, tie môžu potom páliť a praskať. Následkom toho ich tak zdobia suché šupinky kože. Aby sa vaše pery zase vrátili do kondície, použite mäkkú zubnú kefku a zasucha pery jemne masírujte. Štetinky kefky jemne odstránia odumreté kožné bunky, zlepšia vzhľad pier a navyše pery dokonale prekrvia a premasírujú. Po peelingu potom pery ošetrite ošetrujúcim balzamom.

SPALeštička na pery
Zmiešajte čajovú lyžičku medu, lyžičku hrubej morskej soli a lyžičku olivového oleja. Túto zmes potom využite ako peelingovú pastu na jemné obrúsenie pier. Naneste pastu na prst a pery jemne trite. Morská soľ obsahuje liečivé minerály a účinne odstráni suché šupinky kože, olivový olej pery vyživí a med, ktorý je doslova plný antioxidantov, podporuje hojenie a pery zvláčňuje.

SPAProtivrásková terapia
Hoci spravidla venujete pozornosť len vráskam okolo očí a na čele, pribúdajúci vek prezradia i jemné vrásky okolo úst. Tvorbu vrások navyše zhoršuje kvalita pleti, zvlášť ak je pleť suchá. Ale nič nie je stratené, zmierniť tieto prejavy možno pomocou výživnej masky, ktorú naneste raz týždenne alebo dokonca každý večer okolo úst.

Náš tip:
Ako masku ošetrujúcu partie okolo úst použite hrubú vrstvu krému a nechajte ju  najmenej 30 minút pôsobiť. Potom premasírujte okolie úst kruhovými pohybmi a zvyšok krému odstráňte kozmetickými tampónikmi alebo obrúskami. Po ošetrení bude koža okolo úst hladšia, pružnejšia a vrásky jemnejšie.

Cvičenie
Šport a cvičenie nás udržujú fit, posilňujú svaly a spevňujú pokožku. A to platí i pre oblasť okolo pier. I tu špeciálna gymnastika pomáha vyhladzovať vrásky, zvyšuje napätie a pružnosť pokožky. Každý deň stačí pár minút.
Náš tip:

SPACvik 1 – bubnujte prstami
Otvorte ústa a nechajte ich mierne otvorené, pričom pomaly vydychujte. Pri výdychu končekmi prstov jemne bubnujte na pery. Táto masáž je príjemná, zlepšuje cirkuláciu v koži a pery prekrvuje. 

SPACvik 2 – vyslovujte samohlásky
Pri tomto cvičení vyslovujte nahlas písmená  A, E, I, O a U. Snažte sa vyslovovať zreteľne a výrazne až prehnane otvárajte a špúľte pery. Toto cvičenie pery uvoľní a má dokonca pozitívny vplyv na psychiku. Pri cvičení sa dívajte do zrkadla, samohlásky vyslovujte starostlivo a dávajte pozor, aby ste pri cvičení nežmúrili oči a okolo očí sa vám nerobili vrásky.SPA

Cvik 3 – nafúknite líca
Zhlboka sa nadýchnite a nafúknite líca. Zadržte dych a prstami celej ruky jemne zatláčajte vzduch v lícach niekoľkokrát sprava doľava a naopak. Potom vydýchnite a cvik zopakujte. Toto cvičenie posilňuje ústa a lícne svaly. 

 

Zdroj: Nivea