Najčastejšie kozmetické klamstvá – prvá časť

Výsledok nášho snaženia veľakrát nezodpovedá vynaloženej námahe. Prečo?

Možno, že niečo robíme nesprávne a ani o tom nevieme. Veríme totiž ohlupujúcej reklame, sľubom výrobcov aj rokmi tradovaným predsudkom.

kozmetické klamstvá

Čo je pravda a čo nie?

1. Hydratačné krémy by sa nemali používať v zime (vtedy keď teplota klesne pod bod mrazu)

Obsahujú vodu, ktorá v chladnejšom počasí zamrzne na pokožke a tým ju poškodí. Toto tvrdenie však patrí medzi veľké kozmetické bludy. Behom zimného obdobia strávime väčšinu dňa v prekúrenej miestnosti, kde sa pokožka vysušuje, preto je, naopak , veľmi dôležité pravidelne a dostatočne ju zásobovať vodou a tak chrániť pred vznikom vrások.

kozmetické klamstvá

2. Každá pleťová maska má blahodarný účinok

To síce má, ale iba vtedy, keď vieme, čo našej pleti chýba a čo by jej maska mala dodať. Suchá pokožka sa musí zvlhčiť a premastiť, unavená by mala po aplikácii masky vyzerať sviežo, mastná pleť zas potrebuje vyčistiť.

kozmetické klamstvá

3. Chybičky krásy na tvári najlepšie zakryje tmavý mejkap

Nie je to tak. Mali by sme si zvoliť odtieň, ktorý zodpovedá prirodzenej farbe pokožky. Krycia schopnosť mejkapu nezáleží od jeho farby, ale chemického zloženia.

4. Pojedanie čokolády spôsobuje vznik vyrážok

V primeranom množstve by nemala škodiť, niektoré ženy sú však alergické na látky v nej obsiahnuté. Ak patríte medzi ne, dajte si radšej müsli tyčinku.

kozmetické klamstvá

5. Väčším množstvom krému sa zvýši jeho účinok

Vôbec nie! V tomto prípade platí príslovie: Kto šetrí, má za tri. Kvalitné krémy sú pomerne drahé a žiaden výsledok nedosiahneme nanesením hrubej vrstvy, ale správnym výberom krému – podľa typu pleti. Potom celkom stačí rozotrieť na tvár množstvo zodpovedajúce lieskovému oriešku.

6. Píling je dôležitý

Pravda však je, že obrusovanie pokožky nutné nie je. Pomáha síce odstraňovať odumreté čiastočky kože, čím ju vyhladzuje a zjemňuje, ale napríklad na spálenú, poškodenú, veľmi citlivú alebo aknóznu pleť je píling absolútne nevhodný.

kozmetické klamstvá

7. Použitím kondicionéru sa prestanú lámať vlasy

Áno existujú prípravky, ktoré môžu “zlepiť” rozštiepené končeky tým, že vyplnia porušenú štruktúru vlasu a vytvoria na nej obal. Tento efekt je však krátkodobý.

8. Každodenné umývanie je pre vlasy škodlivé

Práve naopak! Pretože nežijeme uprostred lesov, vôd a strání, mali by sme si zo svojich vlasov zmývať prach a nečistoty vonkajšieho prostredia čo najčastejšie, pokojne aj každý deň. Musíme ale používať kvalitné šampóny určené pre náš typ vlasov.

kozmetické klamstvá

9. Ak sa budú vlasy častejšie zastrihávať, porastú omnoho rýchlejšie

Neporastú, ale pravidelné strihanie je pre ne rozhodne užitočné. Končeky budú pevnejšie a účes bude pôsobiť bohatším dojmom.

 

10. Korektor by mal používať len profesionál

To teda vôbec nie! Aplikácia korektoru nie je vôbec zložitá. Dôležitý je však jeho výber. Najlepšie urobíte, ak si necháte poradiť v špecializovaných predajniach so širokým výberom dekoratívnej kozmetiky.

-lš-