Prečo mám odrazu takú hroznú pleť?

Za všetkým môže byť ukrytý jediný páchateľ!

Zle udržiavaná taštička so „šminkami“. I ten najexkluzívnejší rúž, púder alebo farba na líca sa stávajú potencionálnou hrozbou, ak sa nachádzajú v spoločnej hromade s roztečeným krycím krémom, rozprášeným mejkapom alebo zvyškami očných tieňov. Zašpinené a neudržiavané vnútro kozmetického vrecúška je najmä v teplých letných dňoch zdrojom šíriacich sa baktérií a nepríjemných plesňových ochorení.

hroznú pleť

Nikdy nedovoľte priateľke použiť vašu dekoratívnu kozmetiku!

Rozumná žena si dáva pozor aj na to, aby do vlastnej sklenenej či umelej nádobky s krémom nesiahala prstami. Krém aplikuje na pleť pomocou malých sklenených či plastových „naberačiek“. Štetce na krycí púder a farbu líc pravidelne čistite a prepierajte (nie chemicky, ale jemným šampónom), vytraste ich a nechajte voľne vysušiť.

V nevyhnutnom prípade dovoľte priateľke odsypať práškový mejkap, zotrieť trochu rúžu zápalkou či kúskom plastu a tak naniesť na pery… Nemala by sa dotýkať vašou tyčinkou jej očí alebo pier. Z tohto dôvodu podaktoré ženy vôbec nenavštevujú vizážistov, alebo si nosia so sebou vlastné pomôcky na nanášanie kozmetiky, prípadne ak trvajú na tom, aby boli použité nové originálne šminky a aplikátory na ich pleť, sú ochotné si to všetko priplatiť.

hroznú pleť

Predstavte si jednu špongiu v rukách kozmetičky, ktorá ňou nanáša mejkap do pórov niekoľkých desiatok žien denne…! Špongie a hubky na pevný či práškový mejkap zakrývajú počas dňa nedokonalosti pleti. Dotýkajú sa vyrážok, stierajú mastnotu, naberajú do seba odumreté čiastočky kože a nečistoty z ovzdušia… táto zmeska je doslova nechutná – hotové semenisko nečistôt.

Dbajme aj doma na ich veľmi častú výmenu. Tu na odstránenie baktérií nepomôže ani vypranie pod tečúcou vodou … Niektoré druhy malých hubiek na pleť sa dajú vyvariť na najvyššom teplotnom stupni spolu s uterákmi v práčke – jedine tak sa zbavia prítomných mikroorganizmov.

Ste presvedčená, že v kabelke nemáte kozmetické líčidlá po záručnej dobe?

Postačí iba pootvoriť nové balenie krému či iného prípravku a už sa v kombinácii so vzduchom začne odvíjať jeho rozkladný proces. Prevaha kozmetických líčidiel má konzervačné látky, vďaka ktorým sa môžeme z nich tešiť i niekoľko mesiacov. Pozor, to neplatí v prípade prírodných kozmetických prípravkov bez konzervačných činidiel.

hroznú pleť

Každý nový kozmetický prírastok do „zbierky“ sa stáva hrozbou, ak sa dotýka staršieho, nakazeného rozkladajúcimi sa mikroorganizmami. Neponechávame „šminky“ v rozhorúčenom aute na parkovisku, alebo doma za oknom na slnku, či v horúcej a vlhkej kúpeľni.

Ak sme oslabené a vyčerpané, oveľa rýchlejšie sa nás zmocnia opary, sčervenania kože a podobne. Infekt sa šíri neuveriteľne ľahko. Nesiahajme si mimovoľne prstami na čelo, líce, bradu… Vedeli ste, že iba na malom zakončení prsta sa priemerne nachádza až niekoľko tisíciek mikróbov?

Mnohokrát obviňujeme zloženie krému za vzniknuté prejavy na pleti, ale málokedy seba a nedostatočnú starostlivosť o prípravky.

Zahoďte staré kefy a hrebene na vlasy!

Kúsky starej odumretej kože, lupín, vlasov môžu byť tiež príčinou chorôb. To isté platí i o nekvalitnej manikúre, ktorá sa nedá vyvariť – sterilizovať. Oboje môžu byť zdrojom nevysvetliteľných vleklých zdravotných problémov, vedúcich v ojedinelých extrémnych prípadoch i k postupnej strate vlasov či trvalému ochoreniu kože.

Nikdy si neklaďme do úst pomôcky na vlasy – napríklad sponky, gumičky, natáčky … a už vonkoncom nie po druhých ľuďoch! Sídlia v nich baktérie, ktoré môžu iniciovať zápaly našich vnútorných orgánov. Preto je dobré občas ich ponoriť (podobne ako detské hračky) do dezinfekčných roztokov.

Takže ak chceme zostať zdravé a svieže, zaraďme očistný deň do nášho harmonogramu nielen pre svoje telo, ale vyčleňme ho aj pre naše kozmetické pomôcky. A nielen to: Nájdime im nové miesto – nie horúcu kúpeľňu!

m.tallová

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach