Soľ nad zlato! Buďte krásna!

Podporí objem vlasov a vyhladí pokožku na celom tele. Platí jednoducho – Soľ nad zlato 🙂

Soľné kryštáliky obsahujú vzácne minerálne látky, ktoré prospievajú vašim vlasom, nechtom a pleti. Chcete mať husté vlasy? Zmiešajte kondicionér s Epsomskou soľou (horká soľ) v pomere 1:1. Kašovitú hmotu naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom vlasy dôkladne opláchnite vodou.

Pre hebkú pokožku 

Soľný peeling

Kryštáliky soli sú ideálnym prírodným pílingom. Využite ich k prekrveniu a zjemneniu pokožky na celom tele. Ako na to?
Do misky najejte 1/2 hrnčeka olivového oleja a zmiešajte ho so 1/4 hrnčekom morskej soli.  Zmes krúživými pohybmi vmasírujte do vlhkej kože. Nakoniec sa osprchujte. Vaše telo bude hebké ako zamat. Morskú soľ môžete zmiešať aj s kokosovým olejom. Takouto zmesou si môžete dopriať celotelovú masáž. Docielite tak hĺbkovú relaxáciu. Budete sa cítiť ako v siedmom nebi. Ak použijete na píling Epsomskú soľ (horká soľ), táto zvýši hladinu horčíka v pleti, čo pôsobí omladzujúco zároveň hydratuje pokožku a tiež ju detoxikuje. Keďže minerály vstrebávame cez kožu, nemôžeme sa predávkovať.

Na pekné nechty

Očistný kúpeľ

Woman feet  treatment

Do hrnčeka teplej vody vmiešajte lyžičku citrónovej šťavy, lyžičku soli a lyžičku jedlej soli. Roztok nalejte do misky a na 10 minút do nej ponorte prsty. Tento kúpeľ nechty hydratuje a zároveň ich zbaví zažltnutia. Nechty budete mať krásne biele.

Rýchla vzpruha

Soľný kúpeľ

1 kg morskej alebo himalájskej soli nasypte do napustenej vane s vodou a doprajte si dvadsaťminútový relax vo vani. Rovnako aj na kúpeľ môžete použiť Epsomskú soľ. Victoria Beckham si kúpeľ v tejto soli zamilovala a nedá naň dopustiť. Podobne aj Gwyneth Paltrow: „Milujem detoxikačný kúpeľ s Epsomskou soľou. Oživuje svaly, splošťuje bruško“ . Gwyneth takýto kúpeľ odporúča aj po náročnom večeri . Účinný je totiž aj na opicu, dokáže zmierniť bolesti svalov a pomáha odplaviť toxíny.

Krásne vlasy

Soľná kúra proti lupinám

Dve lyžičky morskej soli vmasírujte do vlhkej vlasovej pokožky. Nechajte pôsobiť 10 minút. Soľ potom dôkladne spláchnite. Kúra odstráni zvyšky starej pokožky a podporí jej prekrvenie.

Proti mastným vlasom

Epsomská soľ má aj ďalšiu nezvyčajnú vlastnosť – dokáže nasiaknuť prebytočný olej z vlasov. Stačí pridať za hrsť soli, keď si vlasy šampónujeme a umyť ako zvyčajne. Experti na túto soľ odporúčajú vytvoriť si na vlasy aj posilňujúcu masku. Získame ju tak, že jeden diel vlasového kondicionéru zmiešame s jedným dielom soli. Zmes zahrejeme na panvici a natrieme na vlasy. Necháme pôsobiť dvadsať minút, potom opláchneme. Výsledok? Mäkšie, plnšie vlasy, posilnené konce vlasov, ktoré boli tepelne poškodené, napríklad kulmovaním. Vyhneme sa vďaka nej aj krepovateniu vlasov.

starostlivosti o vlasy

Na ploché bruško

Ak chceme mať ploché bruško, stačí sa trikrát do týždňa vykúpať v kúpeli, do ktorého pridáme dva hrnčeky Epsomskej soli. Kúpeľ pôsobí proti nadúvaniu bruška a znižuje zadržiavanie vody. Horčík a ďalšie pre organizmus prospešné látky sa pri kúpeli vstrebávajú cez kožu. Keďže koža je pórovitá, toxíny a nadbytočné tekutiny sú z nášho tela vyplavované postupne, ako telu prospešné látky vchádzajú dnu. Konečným výsledkom je ploché bruško. Je známe, že modelky si podobný kúpeľ doprajú večer pred dôležitým fotením. Špeciálne, keď majú fotiť spodnú bielizeň alebo plavky.

vypracovaného brucha

To stále nie je všetko

Roztoky s touto soľou pôsobia priaznivo proti modrinám, opuchom, unaveným nohám, odstránia nežiaduce pachy, upokojujú po diaľkovom lete, uvoľňujú kĺby, svaly, prinášajú pokojný spánok. Síran horečnatý aktivuje hojivé mechanizmy tela. Tiež pôsobí ako preháňadlo, pomáha k vnútornej očiste, zmäkčuje stolicu, upravuje zle fungujúcu tráviacu sústavu. Pozor však, Epsomská soľ, ktorú plánujete použiť vnútorne musí byť potravinárska a mala by sa podávať pred raňajkami zmiešaná s vodou. Vopred sa o jej užití však poraďte so svojím lekárom. No a aby to stále nebolo dosť, viete o tom, že Epsomská soľ sa používa aj v mágii, kde sa nazýva magickou soľou? Reprezentuje prvok Zem a i tu sa používa na očistu, ale aj magickú ochranu a požehnanie.

Aké druhy soli ešte môžete použiť?

💛Bambusová soľ sa vyrába tak, že sa plní do bambusových stopiek, ktoré sa potom vypália pod kopou ílu. Kórejci túto soľ používajú ako ľudový liek proti zápalu, proti vredom a na pálenie záhy.

💛Morská soľ obsahuje vitamíny C, A a minerály ako bór, horčík a draslík. Veľmi prospieva citlivej pleti a pomáha pri liečbe ekzému.

💛Epsomská soľ obsahuje horčík a má horkú chuť. Kedysi tento všeliek používali nielen ženy, ale aj muži, a slúžil nielen na zlepšenie zdravia, ale aj skrášľovanie.

Soľ nad zlato
Morská soľ s citrónom

Epsomská soľ dnes zažíva renesanciu. Naše babičky a prababičky sa liečili a skrášľovali v časoch ich mladosti takmer výhradne na prírodnej báze – veď príroda má liek na všetko. Epsomská soľ – inak síran horečnatý  je významnou súčasťou morskej vody aj niektorých minerálnych vôd ako napríklad Šaratica. Liečivá soľ, označovaná ako všeliek, ktorý si dokáže poradiť s mastnými vlasmi, nafúknutým bruškom, ale aj s nekvalitnou pleťou sa dostal do pozornosti Victorie Beckham, Gwyneth Paltrow a mnohým ďalším známym kráskam. Dnes sa hrdo hlásia k jeho používaniu a pripisujú jej napríklad aj svoje ploché brušká. Používa sa aj proti opuchom nôh.

💛Himalájska soľ
obsahuje oxid železnatý, preto má ružovkastú farbu. Pomáha pri ekzémoch, bradaviciach alebo pri uštipnutí hmyzom.

💛Čierna lávová soľ je zvláštny druh vulkanickej soli s výraznou chuťou po vajíčkach. Robia sa z nej sírne kúpele, ktoré zmierňujú lupienku a akné.

-hk-