Soľ pre krásu a zdravie

Všetci potrebujeme relax, aby sme sa aspoň na chvíľu uvoľnili, potešili naše telo i zmysly a načerpali novú energiu, ktorú práve teraz tak veľmi potrebujeme! Aj v týchto ťažkých časoch, keď nás na každom kroku straší prízrak chrípkovej epidémie a nebezpečného vírusu, keď na klasickú dovolenku v jej pravom zmysle nemôžeme ani pomyslieť, môžeme veľa urobiť pre svoju krásu a zdravie a príjemne a bezpečne pookriať doma, v kúpeľni…

Kúpeľ pre krásu a zdravie, v ktorom pookrejete

400 g morskej soli rozpustíme v jednom litri horúcej vody a vylejeme do vane. Vaňu naplníme dostatočným množstvom teplej vody. Teplotu vody upravíme na 38 stupňov a pri kúpeli ju stále udržiavame. Doba kúpeľa by nemala presiahnuť 15 – 20 minút.

Masáž tváre

10 g soli z mŕtveho mora sa rozmiešame v 100 g rastlinného masážneho oleja (vhodný je aj detský olej ). Zmes nanesieme na tvár a opatrne masírujeme. Necháme pôsobiť. Po 10 minútach účinku umyjeme tvár vlažnou vodou.

Celotelový zábal ako v kúpeľoch

Chcete na vlastnej koži vyskúšať celotelový zábal pre krásu a zdravie? 100 g soli z Mŕtveho mora a morského bahna rozmiešame v jednom litri horúcej vody. Teplotu zmesi upravíme studenou vodou na 38 stupňov. Takto získanú pastu rovnomerne nanesieme na celé telo a necháme pôsobiť asi 30 minút. Telo potom opláchneme vlažnou sprchou.

Čistiaci kúpeľ so soľou z Mŕtveho mora

500 g soli z Mŕtveho mora rozpustíme v dostatočnom množstve horúcej vody a roztok vlejeme do vane. Vaňu doplníme vodou a kúpeľ upravíme na teplotu 37 stupňov. Kúpeľ by mal trvať asi 20 minút. Nakoniec opláchneme telo vlažnou sprchou.

pre krásu a zdravie
https://www.shutterstock.com

Kúpeľ je vhodné opakovať 2 – 3-krát v týždni. Celá kúra by mala trvať 1 mesiac alebo štyri týždne. Po kúpeli sa zabalíme do plachty alebo veľkej osušky a aspoň na 20 – 30 minút si ľahneme, pričom sa ešte zakryjeme dekou tak, aby nám to bolo príjemné. A aby sme sa cítili ako v bavlnke, nezabudnime si ešte pokožku celého tela natrieť telovým mliekom alebo olejom. V prípade, že si takéto ošetrenie dožičíme navzájom so svojím partnerom, bude to dvojnásobne príjemné. Doprajeme si skrátka v príjemnom prostredí domova podobný luxus ako v kúpeľoch. Vyskúšajte – je to naozaj fajn!