Super štetce na mejkap

Keď chcete mať skvelý mejkap, musíte mať aj pomôcky, s ktorými si vykúzlite dokonalý vzhľad. Človek by ani neveril, aký veľký rozdiel  je keď si mejkap nanášate prstami, či penovými aplikátormi a štetcami. Jedna vec je , že keď používate štetce, je to aj vidieť, a druhá vec, že je to aj jednoduchšie.  Čím jemnejšie štetiny, tým kvalitnejšie štetce a lepšia manipulácia. Keď sú štetiny tvrdé a nie sú príjemné na pleť, štetce sú nekvalitné.

štetce na mejkap

StetceŠtetce na mejkap a podkladové bázy
Tento plochý štetec „foundation brush“ so syntetickými štetinami je, podľa môjho názoru, najdôležitejší! Dobre rozotretý mejkap je základ celého líčenia. Možno na prvý dojem sa môže zdať, že práca s ním je ťažká a radšej si budete mejkap rozotierať prstami. No pokiaľ sa s tým trochu pohráte a poriadne rozotriete so štetcom , tak výsledok bude určite stáť zato. Žiadne fľaky a šmuhy. Ale treba dávať pozor, aby ste nemali masku na tvári a rozotrieť mejkap aj na krku.

StetceŠtetce na bronzér a lícenku
Na dotvorenie krásnych čŕt  tváre je potrebný bronzér, lícenka „blush brush“ s prírodnými alebo umelými štetinami. Na bronzér sa používa štetec, ktorý je guľatý a skosený do šikma, kvôli tomu, že sa s ním dobre kontúrujú črty tváre a zvýraznia sa lícne kosti (tvár vyzerá opticky štíhlejšie).

Na lícenku sa používa buď guľatý, alebo plochy štetec, ktorý pripomína štetec na mejkap, ale jeho štetiny sú omnoho jemnejšie a zastrihnuté do oblúka pre lepšie nanášanie do stratena.

StetceŠtetec na púder
Štetec na púder „powder brush“ je v podstate rovnaký ako na lícenku, len väčší a hustejší, aby sa lepšie nanášal púder na celú tvár. Je tak isto okrúhly, oblý s jemnými štetinami, príjemnými na dotyk. Pri tomto štetci je veľmi dôležité, aby mal dobrý tvar a bol čo najjemnejší, pretože iba taký je kvalitný, púder sa dobre nanáša na štetec a na pleť sa nanesie rovnomerne.

StetceŠtetce na očné tiene
Je veľmi veľa rôznych druhov štetcov na očné tiene. No na vytvorenie pekne nalíčených očí vám postačí len pár. Základom je plochý štetec „smudger brush“ , ktorým sa najlepšie nanášajú tiene pre základ líčenia na pohyblivé viečko.

StetceDruhý dôležitý, podľa môjho názoru, je guľatý štetec „blending brush“, ktorý je tak trochu väčší. Tento štetec sa používa na tieňovanie, práca s ním je jednoduchá a výsledok stojí zato. Tiene krásne vytvoria tieňovaný efekt, buď tieňovanie v záhybe oka, alebo tieňovanie od stredu viečka do stratena.

StetceĎalej je potrebný určite aj štetec na očnú linku, kedže teraz je na trhu aj mnoho gélových liniek, kde je potrebné mať aj dobrý štetec. Štetce na linky „eyeliner brush“ sú buď miniantúrne guľaté, alebo malé ploché. Práca s nimi je v podstate rozdielna a nemusí každému vyhovovať ten istý tvar. Ako som spomínala, je ich oveľa viac, ale tieto tri sú určite základ, pokiaľ sa tomu chcete začať venovať trošku viac.

StetceŠtetce na obočie
Niekto si líči obočie pomocou ceruzky a niekto pomocou tieňov na obočie. Ak je váš variant ten druhý, určite viete, že dobrý štetec je na nezaplatenie. Keď si vyberiete správny štetec „eyebrow/eyeliner“  brush, obočie sa líči ľahšie a vyzerá  ešte upravenejšie.  Tvarom je v podstate taký istý ako štetec na linky, čiže môžete  používať aj plochý štetec na linky.

Daniela