Tak toto je bomba! 7 faktov o pokožke, ktoré ste pravdepodobne netušili

o pokožke

Aj vy túžite po krásnej a rozžiarenej pleti bez viditeľných vrások, akné či kruhov pod očami? Potom by ste určite mali vedieť o pokožke, čo jej chýba, čo jej prospieva a naopak, čo jej ubližuje. Z prieskumov totiž vyplýva, že len málo žien v skutočnosti vie, čo ich pokožka naozaj potrebuje. Tento článok je venovaný všetkým ženám, ktoré sa chcú vydať na cestu za krásnou a zdravou pleťou.

Čo ste o pokožke pravdepodobne netušili?

  1. Je najväčším ľudským orgánom- U dospelého človeka dosahuje váhu 5- 10 kg a zaberá plochu vo výmere 1,6- 2 m².
  2. Svrbenie je unikátna vlastnosť kože- Žiadny iný orgán to nedokáže. Tým, že Vás koža svrbí, dáva najavo, že je na nej niečo nezdravé, čo treba odstrániť. Škrabaním sa to však len zhorší.
  3. Prejavmi citlivej pleti trpí v priemere viac ako 50% žien- Ak Vašej pokožke neposkytujete dostatočnú výživu zvonku i zvnútra, prejaví sa to červenými fľakmi, vyrážkami či suchými miestami.
  4. Aj pokožka sa podieľa na činnosti imunitného systému- Naša pokožka má vysokú ochrannú funkciu a preto je dôležité udržať si ju v zdravom stave.
  5. Už po 25 roku života sa začína v našom tele tvoriť menej a menej kolagénu- Kolagén vo veľkej miere vplýva na elasticitu pokožky. To že vo Vašom tele chýba, najskôr uvidíte na prvých vráskach či ochabnutej pleti. Po 25 roku života je ho preto potrebné dopĺňať z externých zdrojov.
  6. Príčinou dehydratácie pokožky môže byť chýbajúca kyselina hyalurónová- Výskumy ukázali, že molekuly hyaluronanu sú také veľké, že nedokážu prejsť cez vrchnú časť kože, preto je vhodné dopĺňať ju vnútorne.
  7. Stav pokožky môže mať výrazný vplyv na naše sebavedomie- Viac ako 50% žien priznalo, že zlý stav ich pleti mal dopad na ich vnútornú pohodu.

Bomba na záver

S tým, že pokožka je najviditeľnejší ukazovateľ nášho zdravia a výrazne ovplyvňuje naše sebavedomie teda asi budete súhlasiť. My Vám teraz ukážeme, čo pomohlo týmto slovenským kráskam v starostlivosti o pokožku + máme pre vás bombové PREKVAPENIE NA KONCI. Preto čítajte ďalej. Nezaberie Vám to veľa času.

Chcete vedieť, čo pomohlo v starostlivosti o pokožku týmto Slovenkám?

Áno, chcem.