Tipy a triky pre krásnu pleť

Chceli by ste zamaskovať drobné nedostatky pleti, trápia vás vrásky, uhríky, „sivá“ pleť, či ochabnutá brada ? Máme pre vás zopár tipov a trikov, ako môžete všetko jednoducho a bez veľkej námahy zmeniť.

pre krásnu pleť

Každá z nás si už pri pohľade do zrkadla všimla drobné vrásky. Samozrejme, že nikoho takýto rezultát nepoteší, a tak začíname rozmýšľať o rôznych možných riešeniach, ako sa ich zbaviť. Najjednoduchšie, ale nie najrozumnejšie , je začať používať prípravky proti vráskam. Tie, samozrejme, po krátkom čase zaberú a výsledok je skutočne viditeľný. Nevýhodou však je, že si vaša pleť na daný výrobok zvykne a už sa nebude chcieť „uspokojiť“ s menej „výkonným“ produktom – stane sa „závislou“. Nezabúdajte ani na finančnú stránku, aj keď je známe, že pre krásu sa nielen trpí, ale za krásu sa v dnešnej dobe aj platí.

Iným riešením môže byť gymnastika tváre

Gymnastika tváre je najlacnejší spôsob boja proti vráskam. Žiada si len výdrž a pravidelnosť. V čom spočíva tajomstvo úspechu? Precvičované svaly tváre pokožku spevňujú, podporujú mikrocirkuláciu krvi a bunkovú výmenu. Výsledkom gymnastiky tváre je svieži vzhľad tváre. Pozitívny výsledok ešte viac podporíte aplikáciou drenážnych krémov (Vichy, ROC, Nivea, Cliven, …). Pre aký krém sa rozhodnete, závisí iba na vás. Pred kúpou takéhoto prípravku sa oplatí poradiť s vašou kozmetičkou, ktorá dôkladne pozná vašu pleť, alebo sa informujte v lekárni, či v každej lepšej parfumérií, zameranej na výrobky starostlivosti o pleť.

pre krásnu pleť

Ako prevencia proti vráskam je aj vitamín A. Túto metódu uprednostňujú aj niektoré hviezdy strieborného plátna. Stačí ak pôjdete do lekárne a kúpite si vitamín A. Vitamínovú guľôčku prepichnite a jej obsah naneste na postihnuté miesta. Táto metóda sa však neodporúča aplikovať dlhodobo. Aplikujte ju výlučne ako kúru, alebo príležitostne.

Dobrým riešením sú aj minimasáže pomocou masážnych prístrojov na tvár (väčšinou ide o „hlavu“ s nástavcami, sada niekedy obsahuje aj epilačný nástavec). Stimulujú pokožku pred použitím kozmetického prípravku a dlhodobo pôsobia proti vráskam (Philips, Braun, …).

Máte nevýraznú „sivastú“ pleť ?

Veľmi účinné sú tekuté podklady, ktoré sa nanášajú na i pod mejkap. Ide o tónovacie krémy tekutejšieho zloženia s optickými pigmentovými časticami. Nanášajú sa štetcom, prípadne stielkou (len pre tých zdatnejších). Vynikajúco zakrývajú kruhy pod očami, uhry, či červené fliačiky. Podobným druhom riešenia sú aj „neviditeľné“ priesvitné krémy. Ide o tónovacie krémy, alebo gély, ktoré sa nanášajú výlučne pod mejkap. Zahladia všetky drobné nedostatky a dodávajú pleti svieži nádych.

Inou možnosťou je použiť presvetľujúce tyčinky, alebo púdre. Nanášajú sa na lícne kosti, prípadne pod obočie, čím sa tvár jemne „zosvetlí“. Tento prípravok môžete naniesť aj na celú tvár. Aplikáciou dosiahnete žiarivý a svieži vzhľad.

Vitamín C patrí tiež k vynikajúcim pomocníkom ako dosiahnuť svieži vzhľad pokožky. V súčasnosti sa dodáva do denných, ale aj očných krémov a emulzií. Prípravok nezabudnite otestovať, môže sa stať, že je na vašu pokožku príliš silný, v ojedinelých prípadoch môže spôsobovať alergickú reakciu. Naneste trošku krému, prípadne emulzie za ucho, alebo predlaktie a nechajte pôsobiť. Ak spozorujete nežiadúce účinky, vyhýbajte sa aplikácií výrobkov s obsahom vitamínu C.

Ach tie uhry….

Nalíčili ste sa a zistili ste, že by sa ešte žiadalo dodatočne zakryť „bodky“ ? Zmiešajte kvapku tekutého korektoru, s troškou hydratačnej pleťovej vody (nepoužívať pri vonkajších teplotách pod nulou) a zeleného korektoru. Tekutý korektor je hustej konzistencie a okrem iného aj rýchlo schne. Zelený korektor je okrem iného veľmi účinný proti červeným fliačikom, popraskaným žilkám a kruhom pod očami. Získanú zmes, ktorú ste si namiešali, naneste štetcom, alebo prstami.

pre krásnu pleť

Pekný krk bez poklesnutej brady dosiahnete nanesením tmavšieho púdru na tvár, najlepšie bude ak zvolíte bronzovejší odtieň, na úsek hranice medzi tvárou a krkom. Nanesením vzniknutý tieň, vytvorí „ilúziu“ krásneho krku a pekne stavanej sánky.

Ak máte mastnú pleť a nechcete sa lesknúť, použite vreckovky so sacím efektom. Hravo si poradia s lesknúcim sa nosom, bradou, či čelom. Dôkladne odstránia kožný maz (Art Deco, Biotherm, Shiseido, …).