Tipy pre krásu z južnej Európy

Nájdite si trocha času a vyskúšajte overené domáce rady a tipy pre krásu a blaho vašej pokožky, ktoré pochádzajú z nášho starého kontinentu – z “Európy”

Tipy pre krásu

🇮🇹Taliansko

Citróny

Sú vynikajúcou prísadou pre osviežujúce a rozjasňujúce pleťové vody. Talianky odporúčajú ako tipy pre krásu tento recept: šťavu z 1/2 citróna zmiešajte s 1/2 l vody a kozmetickým tampónom masírujte pleť. Ovocné kyseliny rozžiaria vašu pleť a stiahnu póry.

Listy olivovníka

V sušenom stave sú vhodné na píling. Listy rozdrvte v mažiari, pridajte trocha olivového oleja a vymiešajte zo zmesi krémovú pastu. Krúživým pohybom pastu vmasírujte pastu do pokožky a opláchnite ju vlažnou vodou.

🇪🇸 Španielsko

Zemiaky

Tipy pre krásu

Temperamentné Španielky si prikladajú na oči na 15 minút plátky z čerstvých zemiakov. Škrob, ktorý zemiaky obsahujú, má výrazne upokojujúce účinky na pokožku, zmierňuje tmavé kruhy pod očami a zjemňuje začervenanie pokožky. Rovnako zemiaky sa vyznačujú aj chladivými účinkami, a preto zmierňujú opuchy.

🇵🇹Portugalsko

Borovica

Olej z borovice vynikajúco pôsobí ako úľava na unavené nohy. Môžete použiť hotovú prísadu do kúpeľa alebo aj lavóra s teplou vodou, do ktorého pridáte pár kvapiek borovicového éterického oleja. Do takto pripraveného kúpeľa ponorte nohy aspoň na 10 minút. Nohy môžete aj masírovať čerstvou borovicovou vetvičkou. Určite dosiahnete osvieženie a vzpruhu !

Tipy pre krásu

🇬🇷Grécko

Olivy

Olivový olej je nielen veľmi zdravý, ale priaznivo pôsobí aj na našu pokožku. Má silné hydratačné účinky a pokožku zanecháva vláčnu. Skúste použiť osvedčený trik: prstom namočeným v olivovom oleji si premasírujte pokožku pier. Prekrvia sa.

Jogurt

Grékyne ho milujú pre úžasný osviežujúci efekt a vysoký obsah proteínov. Je vynikajúci na prípravu pleťovej masky: zmiešajte jogurt s 1 lyžicou medu a rozotrite ho na tvár a dekolt

🇹🇷Turecko

Figy

Obsahujú množstvo vitamínov, minerálnych látok a podporujú trávenie. Figy varené vo víne sú najlepším prostriedkom k rozháňaniu nádorov a opuchov. Sú výborné aj na použitie v kozmetike, napríklad na prípravu píingu. Dužinu z fíg zmiešajte s pomletými vlašskými orechami a zmes votrite do pokožky. Zvyšok opláchnite vlažnou vodou.

Tipy pre krásu