Úprava tváre zrelej ženy

Aj ženy v najlepších rokoch sa chcú páčiť a dobre vyzerať. Ako sa správne nalíčiť a starať sa o pleť aby vyzerala dobre?

Nezabúdajte na ranné ošetrenie – je jednoduché. O to väčšiu pozornosť venujte líčeniu, najmä výberu krycieho krému. Ideálny je s obsahom výživných látok (lipozómy, ceramidy….). Nezabúdajte na ochranu pred UV žiarením, preto si vyberajte denné krémy s UV filtrom, alebo vitamínmi A,E a C, ktoré tvoria prirodzený slnečný filter. Pozor na púdre, ktoré zrelú, suchšiu pleť vysušujú a pri nadmernom použití zvýrazňujú vrásky. Nanášajte ho len jemne, alebo si zvoľte matný make-up. Zvýraznenie „líčok“ nie je výsadou mladosti ale skôr nevyhnutnosťou zrelého veku. Nebojte sa ich, farbu však nanášajte s mierou. Rozšírené žilky na lícach zamaskuje špeciálny zelený korekčný krém. Aj tu však platí menej je niekedy viac. Na spevnenie slabého tkaniva, ktoré sa prejavuje práve praskaním žiliek, okrem špeciálnej kozmetiky používajte slezové obklady.

Úprava tváre zrelej ženy

 

Večerné ošetrenie tváre spojte s cielenou masážou poklopkávaním bruškami prstov v nasledujúcom poradí:

? od vnútorného kútika oka cez líca k spánkom a odtiaľ zvislo dolu
? od stredu čela na boky
? od úst cez bradu dolu
? po celom obvode sánky

Zabudnite na kávu a uprednostnite radšej čaj. Napríklad zelený čaj je z kozmetického hľadiska priam ideálny. Osviežuje, obsahuje antioxidačné vitamíny, zbavuje organizmus nečistôt a nie je návykový. Po vychladnutí a zriedení ho môžete použiť ako pleťové tonikum a z lístkov alebo vrecúška si môžete urobiť obklad.