Veľký manuál pleťových masiek: Tipy, ako si vybrať tú správnu

Myslíte si, že na správnu starostlivosť o pleť postačia iba krémy? Ak chcete svoju pleť udržať v kondícii, krásnu a žiarivú, siahnite po maskách. Ich účinok uvidíte i pocítite ihneď. Lenže ako sa v nich vyznať?

Čo všetko vedia pleťové masky? Prečítajte si manuál pleťových masiek!

manuál pleťových masiek

Na rozdiel od krémov majú koncentrovanejšie zloženie a pôsobia viac do hĺbky pleti, a to už za niekoľko minút. Sú ideálne vtedy, keď vaša pleť potrebuje niečo navyše – rýchlo dodať výživu, vyhladiť, rozžiariť, vyčistiť, detoxikovať, ale i hydratovať. Aspoň jednu masku by mala používať každá žena bez ohľadu na vek. Maska v správnej chvíli pomôže s tým, čo pleť práve trápi, preto nie je na škodu mať doma pleťových masiek i viac. Nejde ale o každodennú starostlivosť, ale o špeciálnu, doplnkovú.

Správny postup, ako masku používať:

Masky fungujú najlepšie, ak sa používajú pravidelne. Minimum je raz týždenne, najlepšie je dvakrát týždenne alebo podľa potreby. „Pred ich nanesením pleť̌ dokonale odlíčte a vyčistite. Bez toho to nejde, jedine tak sa účinné látky dostanú tam, kam majú. Účinnosť masiek sa zvyšuje, ak ich nanesiete po sprchovaní či po kúpeli, teplá voda a para totiž otvárajú póry, a tak sa účinné látky do kože lepšie vstrebajú,“ odporúča Hana Modrá, kozmetická poradkyňa Nivea.

Pleťovú masku naneste v dostatočnom množstve od stredu tváre do strán, ale tiež na krk a dekolt. Pri aplikácii ju roztierajte prstami, pomocou špeciálnej kozmetickej kefky či štetca a vyhnite sa citlivým partiám okolo očí a úst. Masku nechajte pôsobiť podľa druhu masky a uvedeného času na obale. Ak pri ošetrujúcich maskách 5 – 10 minút pridáte, budú účinky intenzívnejšie. A ak chcete, aby maska pôsobila ako zázračný elixír so super účinkom, priložte na tvár s maskou teplý́ obklad – nahriaty vlhký uterák.

Zavrite oči, odpočívajte, na pár minút hoďte starosti za hlavu a snažte sa myslieť len na príjemné veci. Masku zmyte vlažnou vodou, na pomoc môžete prizvať mokrú žinku, špongiu alebo kozmetický tampónik. Pleť nikdy nedrhnite ani neškriabte, počkajte, až sa zaschnuté kúsky masky samy uvoľnia. Po osušení môžete pleť ošetriť denným alebo nočným krémom.

Manuál pleťových masiekAký druh masky si vybrať?

Masiek je na trhu nepreberné množstvo a v rôznych textúrach.

 • Krémové sa hodia pre suchšie typy pleti, oceníte ich i pri citlivej a dehydrovanej pokožke, ale i ako anti-age starostlivosť.  Zvlášť pre tento typ pleťových masiek potom platí, že ich v bohatej vrstve nestačí naniesť len na tvár, ale aplikovať by ste ich mali i na krk.
 • Zlupovacie masky sú osviežujúce a hodia sa i pre mladú pleť. Čistiaca a detoxikačná maska nie je výsadou len mastnej a problematickej pleti, ale z času na čas potrebuje vyčistiť každá pleť, aby bola krásna, žiarivá a hladká. Pleť hĺbkovo vyčistia, sťahujú póry a súčasne obnovujú jemnú štruktúru pleti. U týchto masiek by mali byť ženy s citlivou pleťou opatrné.
 • Okrem klasických masiek sú na trhu tiež jednorazové, plátienkové masky, ktoré sú veľmi praktické – môžete ich mať kedykoľvek so sebou a použiť, keď potrebujete. Najlepšie fungujú na vyčistenej, odlíčenej pleti. Ako SOS záchranu ich môžete použiť, keď máte problémy s pleťou v klimatizovaných miestnostiach a pokožka je napnutá, skvelé sú na cestovanie, do lietadla, ale tiež pleť povzbudia pred nejakou dôležitou udalosťou – večierkom, triednym zrazom alebo svadbou.

Manuál pleťových masiekNajlepšie masky pre každý typ pleti:

Dehydratovaná pleť:

manuál pleťových masiek
Dehydratovaná pleť:
1-minútová hydratačná maska Urban Skin Detox, NIVEA, 75 ml, 6,49 Eur
 • 1-minútová hydratačná maska Urban Skin Detox, NIVEA, 75 ml, 6,49 Eur

Starnúca pleť:

 • 10-minútová textilná maska Q10 Plus C, NIVEA, 1 ks, 3,49 Eur
 • 10-minútová textilná maska Hyaluron Cellular Filler, NIVEA, 1 ks, 3,99 Eur

Suchá pleť:

manuál pleťových masiek
Výživná maska Bye Bye Dry skin, NIVEA, 15 ml, 1,49 Eur
www.nivea.sk
10-minútová rozjasňujúca textilná maska Urban Skin, NIVEA, 1 ks, 2,69 Eur
 • Výživná maska Bye Bye Dry skin, NIVEA, 15 ml, 1,49 Eur

Sivastá a mdlá pleť:

 • 10-minútová rozjasňujúca textilná maska Urban Skin, NIVEA, 1 ks, 2,69 Eur

Mastná a nečistá pleť:

 • Zlupovacia zmatňujúca maska Urban Skin Detox, NIVEA 75 ml, 6,49 Eur
 • Zlupovacia zjemňujúca maska Urban Skin Detox, NIVEA, 15 ml, 1,49 Eur
 • 10-minútová detoxikačná textilná maska URBAN SKIN, NIVEA, 1 ks, 2,69 Eur

www.nivea.sk