Vyčarte si krásnu pleť

Ak chceme mať krásnu pleť, musíme sa o ňu starať. Okrem bežnej starostlivosti  spočívajúcej v dôkladnom čistení, umývaní a krémovaní, mali by sme jej dožičiť aj špeciálnu starostlivosť v podobe masky alebo zábalu. Pleť získa mladistvý vzhľad.

krásnu pleťVýživná kefírová maska

Kefír zmiešajte s jedným žĺtkom a trochou oleja (olivový, slnečnicový) a naneste na pleť. Nechajte 20 minút pôsobiť a potom zmyte vlažnou vodou.

Pomarančová maska na mastnú pleť
krásnu pleť

Štavu z polovice pomaranča zmiešame s niekoľkými lyžicami tvarohu a dreňou z druhej polovice pomaranča. Z týchto ingrediencií vymiešame kašičku, ktorú nanesieme na pleť tváre, krk a dekolt. Necháme pôsobiť 20 minút. Táto maska je vhodná na mastnú pleť, ktorú nielen čistí a odmasťuje, ale aj hydratuje.

Medová maska proti zápalom a akné

Na pleť nanesieme čistý med (najlepšie priamo od včelára), necháme ho 20 minút pôsobiť a potom opláchneme vlažnou vodou.

Jabĺčková maska na vyhladenie a upokojenie pleti

Postrúhame jabĺčko, zmiešame ho s trochou bieleho jogurtu a nanesieme na pleť. necháme 20 minút pôsobiť. Potom opláchneme. Táto maska dodá pleti vitamíny A, B, C a veľa cenných minerálnych látok.

Mrkvová maska na regeneráciu pleti

Mrkvovú šťavu zmiešame s bielym jogurtom a nanesieme na pleť – necháme 20 minút pôsobiť. Po nanesení masky si vždy pohodlne ľahnime, odpočívajme a nechajme masku pôsobiť. Nakoniec si tvár umyjeme teplou vodou, potom studenou a nakoniec pleť jemne osušíme a ošetríme vhodným pleťovým krémom.