Ktoré kúsky kože zabúdame natrieť?

Rizikové centimetre: Ktoré kúsky kože zabúdame natrieť?

„Korytnačí krk“ je pojem, o ktorom obzvlášť dámy počúvajú s nevôľou. Je to nemilosrdný detektor pravdy o skutočnom veku, ktorý neoklamete ani nánosom dekoratívnej kozmetiky na tvári, naopak, ešte naň ostrým kontrastom viac upozorníte.

Podľa štatistík je krk miestom, ktoré najčastejšie opomíname pri odličovaní, a inak to nie je ani pri nanášaní opaľovacích produktov. Nejde pritom len o estetický problém. Odborníci upozorňujú, že každý nechránený kúsok kože, hoci aj rozmerovo zanedbateľný, predstavuje zvýšené riziko výskytu melanómu či kožnej rakoviny.

opalovanie na slnku. Daylong_1_6

Klipkajte zdravo
Nepríjemným prekvapením po dni strávenom na slnku môžu byť poničené mihalnice a štípajúca koža okolo očí. Boli by ste povedali, že aj táto nenápadná časť tela je náchylná na spálenie? Podľa MUDr. Kataríny Polákovej, CSc. je to jedno z kritických miest, kam sa s krémom nedostaneme – a doplácame na to. „Ak idem plávať, zvyčajne nemám slnečné okuliare, možno ani plavecké. A odrazom slnečných lúčov od vody sa dávka žiarenia znásobí a môžem si výrazne poškodiť kožu nielen na tele, ale aj v oblasti mihalníc,“ hovorí lekárka.

opalovanie na slnku, Daylong™ extreme 50+ StickStarostlivosť o najmenších
Samostatnou kapitolou je ochrana rizikových partií kože u najmenších. Tá si prirodzene vyžaduje zvýšenú pozornosť rodičov. „Dobrou pomôckou je napríklad mäkká čiapočka,“ odporúča popredná slovenská dermatovenerologička. „Tá má akoby plachtičku, ktorá chráni citlivé partie – uši, spodné a bočné strany krku. Trochu pripomína tropické helmy.“

Odev ale poskytuje len doplnkovú ochrannú funkciu. Základom je mať po ruke kvalitný fotoprotektívny prípravok, ideálne z lekárne. Aby ste mali istotu, že váš drobec je chránený celoplošne, môžete klasický opaľovací krém doplniť o špeciálnu tuhú tyčinku, napríklad Daylong Extreme 50+ Stick. „Má špecifickú konzistenciu, príbuznú až paste, a vynikajúco sa hodí na pery, uši, oči a malé plochy. Nesteká a veľmi dobre drží,“ radí produktový manažér Daylongu Mgr. Matej Majba.

opalovanie na slnku, DaylongAby hlava nepálila, ani sa nemastila
Rednú vám vlasy? Pozor, aj pokožka hlavy si to zvykne „odskákať“ za našu nedbanlivosť a zabudnutý či pritenký klobúk. „Muži, ale i ženy môžu mať problém s vypadávaním vlasov, majú preriedenú vrchnú vlasovú časť a ľahko u nich dochádza k spáleniu kože, lebo tá nie je prirodzene chránená dostatočným množstvom vlasov. Pohodlným a efektívnym riešením sú pre nich gély alebo spreje,“ vyzdvihuje odborník z Daylongu typy prípravkov, ktoré vďaka svojej jemnej konzistencii a rýchlemu vstrebávaniu zbytočne nemastia pokožku hlavy.

Typickým príkladom ľahkého gélu je Daylong sensitive SPF 30 Gel-Spray. Neobsahuje tuk, kožu preto nemastí a je vhodný pre telo i tvár a sprejová forma je ideálna aj pre ťažko dosiahnuteľné alebo vlasmi pokryté miesta. Spoľahlivo chráni kožu pred slnkom vďaka širokospektrálnej UVA a UVB ochrane, ľahko sa rozotiera, rýchlo vstrebe, nelepí a výsledkom je príjemný pocit na koži. Rada Daylong sensitive je vhodná aj pre veľmi citlivú kožu so sklonom k alergii na slnko. Kožu navyše ošetruje pomocou vitamínu E. Viac informácií o tom, ako chrániť svoju kožu, nájdete na www.daylong.sk.