SPÄŤ
Wellness

Metličkové žilky nepotešia žiadnu z nás!

Od: Henrieta Karabova 20.5.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ako si pomôcť?

Červené, fialové, či modrasté pavučinky na nohách pred blížiacou sa letnou sezónou určite nepotešia žiadnu z nás. Horšie je, že nejde len o estetickú záležitosť, ale čosi nám aj signalizujú. O čo ide a ako si s nimi pomôcť?

Metlickove zilky

Oslabené steny ciev

Tieto pavučinky tenkých žiliek nám v podstate oznamujú, že stena našich ciev je oslabená, že naše cievy strácajú elasticitu a intenzívnejšie vylučujú stále viac červeného farbiva, hemoglobínu. Takúto cievu môžeme vidieť voľným okom, nie je to síce estetický zážitok, ale je to problém, ktorý sa dá riešiť, ak k nemu budeme pristupovať zodpovedne. Metličkové žily môžu byť aj predzvesťou kŕčových žíl, preto nie je zlé poradiť sa s odborníkom. Až v 80 percentách prípadov sú genetickou záležitosťou.

Kde sa objavujú a čo ich vznik zhoršuje?

Metličky, či pavučinky sa zvyčajne nachádzame na vonkajších stranách stehien, na lýtkach, v oblasti členkov, ale napríklad aj na tvári. Riziko vzniku týchto žiliek zvyšuje nezdravá životospráva, špeciálne nadváha a nedostatok pohybu. Ako prevencia pôsobí zdravá strava, dostatok pohybu, tekutín a spánku. Každodenná aspoň polhodinová až hodinová pešia prechádzka je najlepšou prevenciou. Mnohí si mylne myslia, že unavené a ťažké nohy majú z námahy a pohybu, pravda je však opačná. Účinné sú striedavé teplé a studené kúpele nôh, ktoré skvele podporujú cirkuláciu krvi.

Metlickove zilky

Bolesť, napätie, kŕče

Množstvo nepekných metličkových žiliek mávajú ženy, ktoré trávia celé dni na vysokých podpätkoch, dokonca sa môžu objaviť už i v mladom veku. Nesprávne zaťažovaná noha, môže mať vplyv aj na cievy a ich oslabenie – nevzhľadné pavúčiky sú potom už len otázkou času. Ako sme už vyššie spomínali, nie vždy to však môžeme pripísať vysokým podpätkom. Často sa o existencii pavúčikových žiliek dozvieme na základe pocitov napätia a bolesti nôh, či dokonca kŕčov.

Samy od seba nezmiznú

Ak nechcete voliť finančne i časovo náročné zákroky estetickej chirurgie, máme pre vás skvelý tip. Navyše, tieto cievky nikdy úplne nezmiznú, po každom zákroku sa opäť po určitom čase objavia. I preto je výhodné pravidelné opakované používanie špeciálnych krémov. Niekedy je však veľmi problematické vyznať sa v spleti najrôznejších mastičiek, krémov, gélov a iných liečiv. I tých, ktoré majú zabrať na minimalizáciu metličkových žiliek je nemálo. Skvelé účinky proti metličkovým žilkám na nohách dosiahnete vďaka prípravku Allga San sprej na metličkové žilky s pantenolom.

Metlickove zilky

Metlickove zilky

Chladí i lieči

Tento sprej chladí, zlepšuje prekrvenie a mikrocirkuláciu v nohách – pri aplikácii na pokožku chladí jej vrchné vrstvy, čím prináša úľavu a ochladenie pri venóznych problémoch, ktoré sa prejavujú opuchom, oťažením a únavou nôh. Allga San sprej stačí podľa potreby, minimálne však dvakrát denne nastriekať na postihnuté miesta. Tento skvelý prípravok na odľahčenie nôh a proti metličovým žilkám obsahuje diethylether, methylal, vodu, etanol, pantenol, extrakt z hroznových listov a kosodrevinovú silicu/ parfum.

K spreju aj balzam

Ešte lepší výsledok dosiahneme kombináciou uvedeného spreju a ďalšieho prípravku na metličkové žilky – Allga San balzamu. Oba produkty sa účinkom navzájom dopĺňajú a prinášajú rýchlejšiu úľavu. 

obsahuje starostlivo zosúladené zložky a prispieva tak k zmierneniu viditeľnosti metličkových žiliek, tiež pôsobí chladivo. Prípravok nanesieme podľa potreby minimálne však 2x denne na pokožku nôh rozotrieme v smere zdola nahor. Pre zvýšenie efektu je vhodné osprchovať nohy pred aplikáciou studenou vodou a na 10 minúť dať do vyvýšenej polohy.

A nezabúdajte: Máte o dôvod viac, vyložiť si nohy!

-sz-

womangalérie VŠETKY