Pomôže masírovanie kefou proti celulitíde?

Funguje masírovanie nasucho proti celulitíde

Problémy s celulitídou má nespočetne veľa žien, a to nielen tých, ktoré majú nadváhu. Masírovanie postihnutých partií v horúcej sprche ste určite už skúšali aj vy. Na sociálnych sieťach sa objavil nový spôsob, ktorý má proti pomarančovej koži pomôcť: masírovanie nasucho. Funguje to?

proti celulitíde
Image by stux on Pixabay

Pod účinok masírovania kefou nasucho proti celulitíde sa podpísala aj kráľovná krásy Gwyneth Paltrow. Tvrdí, že to skutočne zaberá. O čo vlastne ide? Je to ošetrenie pokožky prostredníctvom kefy s pevnými alebo dostatočne jemnými štetinami bez použitia akéhokoľvek prípravku, či vody. Štetiny by mali byť prírodného charakteru a ideálne je, aby kefa mala dlhú rukoväť. Len tak dosiahneme na ťažšie prístupné miesta na tele.

Aké je hlavné pozitívum suchého čistenia?

Peeling. Masírovaním kefou za sucha docielime ideálne odstránenie suchých a odumretých vrstiev pokožky. Takéto masírovanie je skutočne vhodnou pomôckou aj proti celulitíde. Tá vzniká, keď vrecúška telesného tuku narazia na spojivové tkanivo obklopujúce tukové bunky. To vytvára tlak na spojivové tkanivom ktoré tento tlak posúva až do vrchnej vrstvy pokožky.

Lepšie prúdenie krvi a lymfy

Suchá masáž kefou, ktorá môže mať rôzny tvar podporuje cirkuláciu krvi a lymfy. Výsledkom je posilnenie spojivového tkaniva a zníženie zápalu. Platí však, že ak chceme vidieť reálne výsledky, ako celulitída mizne, mali by sme sa o prekrvenie starať každý jeden deň. Zároveň si treba uvedomiť, že výsledok je len krátkodobý. V momente, keď prestaneme pokožku celulitídou postihnutých partií masírovať, celulitída sa vráti späť. Takže buď si vytvoriť z masáže trvalý rituál alebo sa pokúsiť minimalizovať celulitídu pohybom. Zbaviť sa jej, žiaľ, úplne nedá ani mnohým aktívnym a chudým ženám – kvôli hormónom a dedičnosti. Ideálnym riešením je naučiť sa milovať vlastné telo také, aké je.

Kedy radšej nie?

Masáž suchou kefou však nie je vhodná pre každý stav pokožky. Nepoužívajme ju, ak máme ekzém, zápal, podráždenú, či priveľmi suchú a citlivú pokožku. Ak by sme v tomto prípade použili masáž suchou kefou, môže to zhoršiť stav pokožky.

-sz-