Pripravte sa na jar – bude tu skôr, než poviete REBARBORA

Nechajte sa unášať na vlne príjemnej iskrivej vône a presvedčte sa o tom, že protiklady sa priťahujú. Báječná súhra účinkov pre starostlivosť a krásu, ktorá vznikla spojením rebarbory ​​a divokej čerešne, Vás prekvapí a poteší.

Rebarbora a divoká čerešňa.
Rebarbora

Príroda sa pozvoľna preberá zo zimného spánku a pôda sa začína pomaly ohrievať. Jednou z prvých rastlín, ktorá vykukne na povrch, bude pravdepodobne rebarbora. Preto sa často prezýva kráľovná jarnej zeleniny. V dobách našich babičiek a prababičiek bola hojne využívaná v kuchyni ako chutná ingrediencia na prípravu dezertov, sirupov a zaváranín. Možno aj preto je dodnes často mylne považovaná za ovocie. Poslednú dobu jej zašlá sláva stúpa a zaslúžene sa dostáva späť na výslnie.

Rebarbora a divoká čerešňa.
Rebarborový sirup

Vedeli ste, že rebarbora je zdrojom obrovského množstva vitamínov a minerálov? Pýši sa obsahom vitamínov skupiny A a B, vápnika a horčíka, ktoré dodávajú energiu a spomaľujú starnutie. Obsahuje aj fosfor, ktorý predchádza únave a podporuje funkciu mozgu, a železo, ktoré prospieva krvnému obehu a bojuje s chudokrvnosťou. Rebarbora zlepšuje zrak a dokáže aj redukovať hmotnosť. V neposlednom rade prospieva posilňovaniu imunity a pozitívne pôsobí aj na nervovú sústavu. Inšpirujte sa nami otestovaným receptom na báječný domáci crumble a vyskúšajte príjemne kyslú a osviežujúcu chuť rebarbory ! Recept nájdete na konci článku …

V zime dostáva i naša pleť poriadne zabrať. Koža môže byť suchá, podráždená a precitlivená. Pokožka hlavy je z nosenia čiapok vysušená, vlasy spľasnuté a krepovité. Ruky, ktoré sú najviac vystavené striedaniu teplôt, sú unavené a dehydrované. Pery postrádajú svoju šťavnatosť, pnú a praskajú. Dajte zbohom zime aj svojmu zimnému ja! Doprajte si regeneračnú a ošetrujúcu jarnú vzpruhu a spoznajte blahodarné účinky rebarbory ​​na vlastnej koži. Výťažky z rebarbory ​​dodajú pokožke i telu vitalitu, vyživujú pleť, intenzívne hydratujú, regenerujú a omladzujú.

A kde ich nájsť?

Vyskúšajte novú jarnú limitovanú edíciu od Manufaktury, inšpirovanú práve rebarborou. Výbornú spoločnosť v nej robí rebarbore divoká čerešňa, ktorej výťažky majú tiež skvelé anti-agingové, zvláčňujúce a revitalizujúce účinky. Dokonale tak umocňujú účinky rebarbory. Vďaka jej sladkej vôni, ktorá sa báječne snúbi s iskrivou horkosťou rebarbory, vytvárajú úžasné súznenie vôní i účinkov.

Rebarbora a divoká čerešňa.
Limitovaná edícia Rebarbora & divoká čerešňa od spoločnosti Manufaktura

Limitovanú edíciu Rebarbora & divoká čerešňa nájdete od 1. marca vo všetkých predajniach Manufaktura a na e-shope www.manufaktura.sk. Rýdzo česká značka, ktorá si zakladá na poctivosti, vysokom obsahu prírodných ingrediencií a jemnom zložení, tvorí kvalitné produkty s nadšením a láskou. Navštívte niektorú z originálnych predajní, urobte si voňavú radosť a pozvite jar aj do svojej kúpeľne!

Náš tip: Znamenitý rebarborový Crumble

1. Vymažte zapekaciu nádobu maslom a rúru predhrejte na 180 ° C.

2. Pokrájanú rebarboru premiešajte so trstinovým cukrom a vložte do zapekacej nádoby.

Rebarbora a divoká čerešňa.
rebarborový Crumble

3. Zmiešajte 100g zmäknutého masla, 70g celozrnnej múky, 70g ľahko rozmixovaných ovsených vločiek, 100g trstinového cukru a štipku soli. Posýpka bude dokonalá, ak pridáte ½ lyžičky škorice

4. Posýpkou zasypte nachystanú rebarboru, dozdobte plátkami mandlí a pečte 30 – 35 minút.

5. Vychutnajte si ešte teplý Crumble priamo z misky. Servírujte s kyslou smotanou alebo vanilkovou zmrzlinou.

Čitateľská sútaž o novú limitovanú edíciu Rebarbora a divoká čerešňa.

Príroda sa pozvoľna preberá zo zimného spánku a pôda sa začína pomaly ohrievať. Jednou z prvých rastlín, ktorá vykukne na povrch, bude pravdepodobne rebarbora. Preto sa tiež často prezýva kráľovná jarnej zeleniny. V dobách našich babičiek, prababičiek a vo vojnovom období, bola dosť využívaná ako núdzová potravina na domáce kuchtenie. Využívala sa pri príprave dezertov, sirupov a zaváranín. Možno aj preto je dodnes často mylne považovaná za ovocie.

Vybavte sa s príchodom jari novou kozmetikou. Po zime môže byť pokožka unavená, vysušená a bez vitality. Produkty Manufaktura z novej limitovanej edície Rebarbora & divoká čerešňa dodajú koži, vlasom, perám aj pleti potrebnú dávku hydratácie, regenerácie a pripravia ich tak na leto, aby mohli zažiariť v plnej kráse.

Odpovedzte na súťažnú otázku a troch z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom limitovanej edície Rebarbora & divoká čerešňa od českej značky Manufaktura v hodnote 40 €

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Rebarbora a divoká čerešňa.
Limitovaná edícia Rebarbora & divoká čerešňa od spoločnosti Manufaktura

Balíček limitovanej edície Rebarbora & divoká čerešňa od českej značky Manufaktura v hodnote 40 € obsahuje:

Jemný hydratačný sprchovací gél a šampón s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne

Revitalizujúci hydratačný krém na ruky s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne

Hydratačné zamatové telové mlieko s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne

Hydratačný regeneračný balzam na pery s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne

Osviežujúca a hydratačná pleťová hmla s výťažkami z rebarbory a divokej čerešne

Viac informácií o edícii Rebarbora & divoká čerešňa nájdete od 1. marca vo všetkých predajniach Manufaktura a na e-shope www.manufaktura.sk. Rýdzo česká značka, ktorá si zakladá na poctivosti, vysokom obsahu prírodných ingrediencií a jemnom zložení, tvorí kvalitné produkty s nadšením a láskou. Navštívte niektorú z originálnych predajní, urobte si voňavú radosť a pozvite jar aj do svojej kúpeľne!

Výhercovia:

  1. Monika Koreňová
  2. Alexandra Vaňová
  3. Mária Daníková