Sila prírody: Vyskúšajte blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

Mandľový olej: Tajomstvo kráľovnej Kleopatry

Mandľový olej používali už lekári v starovekej Číne, Egypte a Indii pre ošetrovanie suchej, drsnej a podráždenej pokožky. Obsahuje totiž lipidy, ktoré posilňujú jej obrannú funkciu. Preto ho aj dnes používame v prípravkoch, ktoré ošetrujú pleť. 

V prípravkoch NIVEA nájdete mandľový olej napríklad vo Sprchovom oleji Natural,  ktorý z 55 % tvoria práve prírodné rastlinné olejedo kúpeľa. A zabudnúť nesmieme na Telové mlieko s olejom Vanilka & mandľový olej, ktoré telo zahalí do voňavého závoja a pokožku po celých 24 hodín rozmaznáva a hydratuje. 

Jojobový olej: To najlepšie z púštneho orecha

Jojobový olej sa lisuje z takzvaných púštnych orechov, jadierok jojoby čínskej. Tá paradoxne s Čínou nemá nič spoločné. A jojobový olej vlastne nie je olej, ale vosk. S teplotou topenia iba 7 stupňov Celzia. Okrem toho, že sa skvele vstrebáva, pomáha k hojeniu jaziev, vyhladzuje pleť a dokonale hydratuje. Nevyužiť ho v kozmetike by bol hriech.

blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

To, že sám jojobový olej má UV filter 2 až 4, sme využili v Oleji na opaľovanie v spreji. Schopnosť rýchlo sa vstrebať a okrem toho výborne hydratovať potom v Telovom mlieku s olejom Čerešňový kvet & Jojobový olej. Vzhľadom na to, že je samotný jojobový olej bez vône, tu sme k nemu pribalili nežnú vôňu čerešňových kvetov. 

Arganový olej: Tekuté zlato z Maroka

Arganový (arganiový) olej pochádza z jadier stromov argánie, ktoré rastú v Maroku a Maročania ich využívajú po stáročia na kozmetické účely. Viac ako 80 % arganového oleja totiž predstavujú nenasýtené mastné kyseliny, ako sú Omega-9 a Omega-6. Olej je navyše bohatý na vitamín E, a je tak dobre známym prírodným antioxidantom, ktorý pomáha ošetrovať pleť a vyhladzovať ju. 

blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

Arganový olej nájdete v Telovom mlieku s olejom Ruža & Arganový olej, ktoré božsky vonia a intenzívne hydratuje. A tiež je súčasťou Ošetrujúceho sprchového gélu Creme Oil Pearls s vôňou čerešňového kvetu, ktorý okrem tohto vzácneho oleja obsahuje ešte olejové perličky. Tie pokožku jemne masírujú. Krémové zloženie je základom bohatej peny, ktorá pri sprchovaní vznikne a ktorá pokožku nádherne prevonia.

Makadamový olej: Elixír mladosti (nielen) pre zrelú pleť

Intenzívnu starostlivosť až z exotického ostrova Tahiti vám teraz prináša kombinácia kokosovej arómy a oleja Monoi. Tajomstvo tohto oleja spočíva v 100 % prírodnej zmesi, ktorá kombinuje olej z kokosovej palmy a kvety tiaré, ktorá je symbolom Polynézie a nikde inde na svete ju nenájdete. Doprajte si blahodarné účinky jedinečných ingrediencií, ktoré vyživia a hydratujú vašu pokožku. Nájdete ich v Telovom mlieku s olejom Kokos & olej Monoi, ktoré zanechá pokožku žiarivú a hebkú, a to bez nepríjemného lepkavého pocitu.

blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

Avokádový olej: Pohladenie pre suchú pokožku

Avokádový olej sa lisuje z kôstok avokáda a okrem toho, že zdravo doplní váš jedálniček, vie tiež skvelo ošetrovať vašu pokožku. NIVEA ho preto využila pre Spevňujúci telový olej Q10 plus, ktorý redukuje viditeľnosť strií, zvyšuje elasticitu pokožky a zároveň ju spevňuje, intenzívne vyživuje a obnovuje jej jemnosť. Avokádový olej tiež zjemňuje i veľmi suchú pokožku.

blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

www.nivea.sk