Starostlivosť o ruky

Skrývate ruky?

Pristihli ste sa už niekedy, že si v spoločnosti alebo na schôdzke či pri inej príležitosti skrývate ruky akoby ste sa za ne hanbili? Je to možno podvedomá reakcia, lebo pri ošetrovaní sa na ruky občas pozabudne – a tak nečudo, že prezrádzajú vek a vzťah ženy k sebe samej oveľa výstižnejšie, ako trebárs oblečenie.

Masáž rúk

 

Chráňte svoje ruky

Ruky si chráňte tenkými rukavičkami už pri teplote pod plus 10 st. C. Vyradenou zubnou kefkou si pravidelne za mokra masírujte nechty a ich okolie. Kožku okolo nechtov potom zatlačte uterákom alebo špachtličkou. Pri umývaní riadu a hrubších prácach v domácnosti používajte gumové alebo aspoň tzv. tekuté rukavice. Chránia nechty a šetria ruky.
Pigmentové škvrny, ak je ich príčinou nedostatok vitamínu E, čiastočne vybieli 12- týždňová vitamínová kúra: denne 150 mg vitamínu E a 300 mg vitamínu C.

Jemné ruky

 

Starostlivosť o ruky

Na ošetrovanie pokožky rúk so „stareckými“ pigmentovými škvrnami sú vhodné prípravky na báze AHA kyselín a ginka biloby, ktoré majú na pokožku mierne zjasňujúce účinky. Denne stačí 80 sekúnd na masáž rúk – najmä po práci s vodou, keď si ruky krémujete. Ak máte vlhké dlane, nechajte si pol minúty tiecť na ruky studenú vodu. Potom ich osušte a dlane si posypte detským zásypom alebo telovým púdrom. Na potiace sa ruky to pôsobí ako pijavý papier. Po práci so zeminou alebo po čistení zeleniny skúste odstrániť neestetické škvrny z prstov pomocou pílingového krému. O niečo drsnejšia je metóda odstraňovania týchto nečistôt vytlačeným citrónom, čo je v podstate píling na báze AHA kyselín. Pri pílingovaní tváre alebo tela nezabudnite ani na posledné články prstov. Zvyškami prípravku si jemne premasírujte aj chrbát ruky a nechty – budú krajšie, lesklejšie a pri pravidelnom prekrvovaní budete mať menšie problémy s odstraňovaním prerastajúcej kožky.

Lesklé nechty

2 x výživný regeneračný zábal:

– 1 lyžica olivového oleja, 5 kvapiek octu, 1 žĺtok. Vymiešajte a naneste na chrbát ruky.

– 1 banán, 1 lyžička rastlinného oleja a rovnaké množstvo vody. Banán roztlačte vidličkou, primiešajte olej a vodu a naneste na chrbát ruky bez vmasírovávania. Navlečte si mikroténové a potom cvernové rukavice, nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a zmyte vlažnou vodou.

Lucia