Trápi vás suchá pleť? Pomôže glycerín!

Časté umývanie rúk, nosenie rúška, čistenie domácnosti agresívnymi prípravkami má aj svoje nevýhody. Ak aj vás trápi suchá pleť či suché ruky treba im pomôcť. Najlepším pomocníkom je glycerín.

suchá pleť
https://www.shutterstock.com

Vo svete kozmetiky existuje viacero prísad, ktoré podporujú hydratáciu a vláčnosť pokožky. Patrí k nim kyselina hyalurónová, bambucké maslo a skvalén. Existuje však ešte jednoduchší, lacnejší a navyše extrémne bežný pomocník na suchú kožu – glycerín. Glycerín je bezfarebný cukrový alkohol bez zápachu, ktorý pochádza zo zvierat alebo rastlín, alebo ho možno odvodiť synteticky z ropy. Používa aj v potravinách na sladenie. Vo svete krásy, keď je suchá pleť sa najčastejšie používa rastlinný glycerín, ktorý pochádza z rastlinných olejov alebo z trstinového cukru a sójových bôbov.

Mohlo by vás zaujímať

Lesklé nechty

Starostlivosť o ruky

Skrývate ruky? Pristihli ste sa už niekedy, že si v spoločnosti alebo na schôdzke či pri inej príležitosti skrývate ruky akoby ste sa za ne … Čítaj ďaľej

Výhody glycerínu pre pokožku

Glycerín je zvlhčovadlo. To znamená, že priťahuje vlhkosť zo vzduchu do vrchnej vrstvy našej pokožky a udržiava ju tam. Často sa označuje ako „magnet na vlhkosť“. Keď použijeme na pokožku prípravok s glycerínom, glycerín pôsobí podobne ako látky v najvrchnejšej vrstve pokožky. Posilňuje kožnú bariéru, aby pokožku udržala zdravú a hydratovanú.

Neupcháva póry

Ďalšou výhodou glycerínu, o ktorej vie málokto je fakt, že neupcháva póry. Je tiež bezpečný pre citlivú pokožku, pretože je veľmi jemný. Existuje viacero typov prípravkov s obsahom glycerínu. Odborníci na dennú starostlivosť o suchú pleť odporúčajú čistiaci prípravok s obsahom glycerínu. Vďaka nemu si ochránite pleť aj v noci.

Nielen na tvár

Nezabúdajme, že glycerín môžeme používať aj na iných miestach ako len na tvári. Ošetruje popraskané pery, suché ruky, funguje na upokojenie popálenín a zmiernenie bolestí. Obsahujú ho mnohé bežne dostupné prípravky na pleť, ale ak chceme z glycerínu vyťažiť viac, oplatí sa vyskúšať priamo samotný rastlinný glycerín. Ten jemne nanesieme na suché a poškodené miesta. Nemusíme sa obávať vedľajších účinkov, glycerín je bezpečným hydratačným prostriedkom.

Suchá a popraskaná pokožka nie je len estetický problém. Cez mikro-pukliny sa do nášho organizmu môžu ľahko dostať nebezpečné patogény a spôsobiť najrôznejšie infekcie. 

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach