Túžite mať krásne a zdravé nechty?

Určite áno – veď krásne a udržiavané nechty sú pre každú ženu ozajstným prirodzeným šperkom. Nielen preto, že nechtový dizajn momentálne prežíva absolútny boom, ale najmä preto, lebo ak nemáme pekné, zdravé a upravené nechty, nevynikne na našich rukách žiadny šperk.zdravé nechty

Ako teda na to, aby nechty boli našou ozdobou? Zďaleka totiž nestačí iba farebný lak…!

zdravé nechtyPrirodzenosť je základ

Napriek tomu, že v súčasnosti mnoho žien „chodí na nechty“ a pravidelne si na ne v salóne necháva nanášať efektné gélové laky rôznych farieb, toto  skutočne nie je tá pravá starostlivosť, akú by naše nechty potrebovali, aby boli zdravé. Isteže, nechty, ktoré nám profesionálne gélovým lakom v salóne upraví odborníčka, vyzerajú úžasne. Nemali by sme však zabúdať aj na základnú, prirodzenú starostlivosť, ktorá je veľmi potrebná a ktorú naše nechty ocenia.

Doprajte svojim nechtom špeciálnu starostlivosť

zdravé nechtyAj nechty ocenia blahodarný kúpeľ!

Nalejte do malého lavórika trochu teplej vody a pridajte zopár lyžíc olivového alebo mandľového oleja. Potom do tohto kúpeľa ponorte končeky prstov a vydržte tak aspoň 10 minút. Samozrejme, nechty si musíme pred kúpeľom dôkladne odlakovať kvalitným odlakovačom na nechty. Môžete použiť  napríklad Bezacetónový odlakovač s vitamínom B5 ružový od REGINY, ktorý nechty nenamáha a nevysuší. Dokonalá kombinácia D-panthenolu, provitamínu B5, glycerínu a jemnej vône parfumu vás jednoducho očarí.Ak chcete, aby olejový kúpeľ bol ešte intenzívnejší, môžete vo vodnom kúpeli na príjemnú teplotu zohriať iba samotný olej, nalejte ho do mištičky a kúpte si končeky prstov iba v čistom oleji. Nakoniec si končeky prstov i nechty osušte mäkkým uteráčikom.

zdravé nechtyÚprava nechtov sa nezaobíde bez kvalitného pilníka

Na rad prichádza úprava nechtov, keď upravíme nielen ich dĺžku, ale aj tvar. Neoceniteľné služby nám urobí sklenený pilník na nechty. Ak sa rozhodnete pre chemicky tvrdený sklenený pilník REGINA, ktorý je štyrikrát tvrdší ako sklo, nielenže bude vaša manikúra na profesionálnej úrovni, ale vyhlásite účinný boj aj štiepeniu nechtov.

zdravé nechtyStarostlivosť o nechtovú kožtičku a jej výživa

Najväčšou chybou v starostlivosti o nechtovú kožtičku je jej odstrihávanie! Určite to nerobte! Kožtičku treba iba zatláčať – najlepšie drevenou špachtličkou (pri kovovej riskujeme, že si citlivé nechtové lôžku poraníme. Ale ešte predtým, než začneme kožtičku zatláčať, doprajme kožtičke okolo nechtov trochu starostlivosti a zmäkčenia v podobe špeciálneho olejčeka, napríklad Olej pre výživu nechtového lôžka značky REGINA.

Skvelé tipy pre úžasnú domácu manikúru

Regenerácia s hojivým účinkom

Skutočný balzam na nechty je Regeneračný olej na nechty od REGINY. Poskytuje im totiž dokonalú starostlivosť a obnovu poškodených buniek. Vďaka unikátnej kombinácii panthothenyl etheru, olivového a ricínového oleja a vitamínu E dokážeme zabrániť sčervenaniu okolo nechtového lôžka a urýchlime hojenie prípadných drobných raniek v okolí nechtov.

zdravé nechtyBylinky, ktoré pomáhajú krásnym nechtom…

Regenerácia poškodených nechtových lôžok a popraskaného povrchu je úlohou pre Regenerátor nechtov od REGINY. Podporuje totiž ich prirodzený rast a vďaka výťažkom nechtíka lekárskeho a panthenolu má dokonca hojivé protizápalové účinky.

Mimochodom, nezabúdajme ani na časté krémovanie rúk, aby aj naše ruky boli zamatovo hebké a dokonale hydratované. Dobrá rada: Vyskúšajte napríklad Krém na ruky s rakytníkom od Reginy.Výživné látky rakytníka plné vitamínov a minerálov doprajú rukám nielen potrebnú hydratáciu, ale obnovujú i poškodené bunky na ich povrchu.

Ako vidno, je veľa toho, čo môžeme urobiť pre krásu svojich rúk a nechtov – stačí si len vybrať to správne pre seba a nájsť si trochu času. Nechty sa nám odvďačia a budú našou ozdobou, či už prirodzené a pekne upravené, alebo nalakované.

www.regina-kozmetika.sk