V móde je umelý zadok!

Škandály nepomohli: Plastiky letia stále

Aj vy by ste si mysleli, že škandály okolo nekvalitných a praskajúcich prsných implantátov, či implantátov, ktoré sa používajú na zadné časti tela a tvár odstrašia záujemkyne o umelú krásu? Informácie o dobyte po plastických operáciách za minulý rok ukazujú však pravý opak. Škandál – neškandál, plastiky stále letia, dokonca čoraz viac.

umelý zadok

Krivky, ale umelé – umelý zadok

Okrem už veľmi častých operácií prsníkov, je momentálne veľmi moderný trend voperúvania implantátov do zadných častí, čoraz viac žien prechádza od módy športových až vychrtlých žien ku krivkám. Žiaľ však umelým. Tuk na bruchu a a chrbte si dajú odsať a k tomu si objednajú operáciu na zväčšenie a spevnenie zadku – neraz rozmerov, akými sa chváli napríklad Kim Kardashian. Samozrejme, nech každý má zadok, aký chce,  o to nejde, ale predsa len aj odborníci očakávali, že kšefty pôjdu podstatne horšie.

umelý zadok

Túžba po kráse neutícha

Zdá sa však, že vždy jeden trend nahradí ďalší, jednu metódu druhá a všetko pokračuje. Je však pravdou, že počet operácií, zaoberajúcich sa zväčšovaním prsníkov oproti predchádzajúcim rokov, keď sa škandál so život ohrozujúcimi implantátmi ešte neprevalil, poklesol. Stále sú však na prvom mieste v kozmetických operáciách. Prudko vzrástol počet procedúr odsávania tuku z brucha alebo zo stehien a odborníci sa snažia ženy, túžiace po zväčšení pŕs, naviesť ich skôr na cestu injekčného zväčšenia poprsia.

Bezpečné?

Ženy túžia po väčších prsiach stáročia, a to i keď niektoré z nás vedia, aké sú s veľkými prsiami problémy. Od nepríjemných kožných prejavov pod prsníkmi, až po bolesti chrbtice. Väčšina odborníkov však trvá na tom, že zväčšenie pŕs je veľmi bezpečnou operáciou a prípad zdraviu škodlivých implantátov bol len výnimkou, nie pravidlom.

Ako je to u mužov s plastikami

Na rozdiel od nás, muži sú so svojim vzhľadom spokojnejší. Celkovo iba štyri percentá z nich hľadajú možnosti operačného skrášlenia svojho tela. U mužov došlo v ostatnom roku k výraznejšiemu poklesu. Aké sú najobľúbenejšie skrášľovacie zákroky medzi mužmi? Odstávanie tuku z niektorých miest tela, najčastejšie z brucha, plastika nosa a očných viečok. Muži sú však viac inšpirovaný dosiahnuť pekný vzhľad prirodzenou cestou – cvičením a posilňovaním ako ženy. Zrejme to je ich vzťahom k športu.

Bez noža, alebo len na pár štichov

Veľký boom zaznamenávajú nechirurgické riešenia telesnej krásy, ktoré dokážu redukovať tuk, napríklad zariadenia, ktoré pracujú na báze laseru, tela alebo ultrazvukových vĺn. Výrazný nárast oproti minulým rokom zaznamenal aj facelift. Hovorí sa dokonca o obnove úspechu tejto plastickej úpravy, ktorá v ostatných rokoch prežívala kvôli botoxu a iným riešeniam útlm. Obľúbený je aj u mužov. Veľmi obľúbenou novinkou sú aj operácie, ktoré potrebujú len malé rezy, pár stehov a dokážu na správnych miestach napnúť pokožku. Takže budeme vyzerať stále ako my, len mladšie.

Pozor na lacné!

A viete, čo je najdôležitejšie, ak chceme nejakú tú plastiku podstúpiť? Odbornosť personálu, ktorému sa zveríme do rúk. Vo svete totiž existuje množstvo pseudo kliník a pseudo chirurgov, ktorí pracujú s lacnými a nekvalitnými prípravkami. To sú tie prípady, ktoré poznáme z bulváru – zdeformovaný zadok, prsia, či dokonca tvár…