SPÄŤ
Telo

Viete, ako sa krásne a zdravo opáliť?

Od: Jana Vančová 7.6.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Slniečkom pobozkaná a do bronzova opálená pokožka je krásna. Ale ako to dosiahnuť rýchlo a pritom zdravo?

Na jednej strane sa nemôžeme dočkať dní, keď sa budeme môcť vyhrievať na slnku a chytať bronz, ale na druhej strane chceme mať istotu, že tým pokožke neublížime. Pre istotu si hneď na začiatku pripomeňme známe pravidlá bezpečného opaľovania! 

zdravo opáliť

Skvelá príprava je polovica úspechu!

V minulých rokoch sa odporúčalo zájsť pred letnou sezónou párkrát do solária, aby pokožka získala potrebný „základ“ a lepšie odolávala UV žiareniu. Dnes vám však každý dermatológ potvrdí, že pravidelné „opekanie“ v soláriu je hazard so zdravím a má priamy vplyv na rozvoj rakoviny kože. zdravo opáliťAk však hľadáte skutočne bezpečný spôsob, ako pripraviť telo na slnečné žiarenie, stavte na vnútornú výživu a osvedčené kapsule Photoderm BRONZ Oral. Pôsobí proti voľným radikálom a obsiahnuté vitamíny E, C, Omega-3 mastné kyseliny a meď zase podporujú prirodzené opálenie a dokonca predlžujú jeho trvanie. 

Opaľovanie má svoje pravidlá

Jasné, že by sme chceli byť čím skôr pekne opálení, ale niektoré veci jednoducho urýchliť nemožno. Keď sa budeme držať zdravého rozumu a niekoľkých pravidiel, nie je treba sa slnka obávať. Nielen pri mori, ale aj v našich podmienkach, na kúpaliskách rešpektujme letnú siestu, teda medzi 11. a 15. hodinou skutočne odpočívajme – ideálne v tieni, pretože aj cez bežné slnečníky UV žiarenie preniká. Ak sa v túto dobu nemáme kam ukryť, dobrým riešením je napríklad plážový stan s UV filtrom 50+. Opaľovací krém nanesieme ešte doma, aby sme boli chránení už od prvej minúty, keď vyjdeme von. Každé dve hodiny potom aplikáciu opakujeme a taktiež po každom kúpaní. Aj mimo siesty si však dávkujeme slnko opatrne a vnímajme signály svojho tela, ktoré nám väčšinou samo dá najavo, že má dosť a potrebuje relax v tieni.

zdravo opáliťzdravo opáliťTajný tip pre všetkých, ktorí sa chcú rýchlo opáliť…

Ak sa chceme rýchlo opáliť, siahnime po produkte Photoderm BRONZ SPF 30 (sprej alebo suchý olej), ktorý vykúzli krásny a úplne prirodzený odtieň. Okrem exkluzívneho patentu Bunkovej bioochrany, ktorý dokáže spoľahlivo ochrániť DNA kožných buniek a bojovať proti starnutiu, ponúka bonus navyše – aktivuje, zintenzívňuje a dlhodobo predlžuje prirodzený bronzový tón pleti a hodí sa aj pre všetky typy citlivej pokožky. Neriskujme spáleniny a následné rýchle olupovanie kože, vyhýbajme sa ostrému priamemu slnku, uprednostnime skôr pobyt na miernom slnku. Nebojme sa, pokožka vďaka týmto produktom aj tak pekne zhnedne a získaný zlatistý odtieň nám aj dlhšie vydrží, chce to len trochu trpezlivosti. Stále majme na pamäti, že zdravú kožu máme len jednu a novú si nekúpite.

zdravo opáliťBlahodarná starostlivosť po opaľovaní

Keďže už vieme, ako sa zdravo opaľovať, poďme si ešte niečo povedať o tom, ako si bronz čo najdlhšie udržať. Aj keď sa nám často nechce, doma sa treba po dni plnom slnka a kúpania hneď osprchovať. Telo sa príjemne osvieži, zbaví sa zbytkov krému na opaľovanie, morskej soli, prípadne chlóru či iných nečistôt a bude ideálne pripravení na veľkorysú hydratačnú dávku v podobe telovej starostlivosti. A to nie hocijakej! Slnkom namáhaná pokožka najviac ocení kvalitnú poopaľovaciu kozmetiku, ktorá nám, na rozdiel od bežných telových prípravkov, ponúkne silné regeneračné účinky a hojivé ingrediencie ušité na mieru čerstvo opálenej koži. Presne také vlastnosti má aj telové mlieko Photoderm After Sun. Vyrába sa v praktickom balení s pumpičkou a má veľký obsah (500 ml), takže nám dlho vydrží. Intenzívne obnovuje stratenú hydratáciu, chráni kožu (aj tú extrémne citlivú) pred predčasným starnutím a postará sa o to, aby vám nachytaný bronz čo najdlhšie vydržal.

Vyskúšajte zdravé opaľovanie zdarma!

Chcete byť zdravo a krásne opálení? Vyskúšajte zadarmo olej v spreji Photoderm BRONZ, ktorý vám predĺži prirodzené opálenie. Viac informácii nájdete tu.

womangalérie VŠETKY