Na denimovej vlne s Ildikó a Veronikou

Na denimovej vlne

Zimná obuv býva kameňom úrazu pre nejednu ženu. Dôvodov je hneď niekoľko. Zimná sezóna je spomedzi všetkých najnáročnejšia. Pokiaľ nesneží, tak s veľkou pravdepodobnosťou prší alebo mrzne. Od zimných topánok sa teda očakáva viac. Príťažlivý model si môžete dopriať aj do zimnej pľušte.

Po prvý raz k nám na testovanie dorazila matka s dcérou – Ildikó a Veronika. Študentka vysokej školy Veronika je pri nakupovaní nerozhodná, a preto si so sebou vždy berie poradcu. Na testovanie obuvi prišla so svojou mamou Ildikó, ktorá pracuje v administratíve.

Na denimovej vlne

Kto tento týždeň testuje?

? Módna sezóna: Jeseň – zima

? Dnes testuje: Mamina Ildikó a dcéra Veronika

? Topánky: Veronika: Lasocki, kožené bordové členkové čižmy, 59,95 eur
Kabelka Jenny Fairy 29,95 eur
Ildikó: Lasocki, čierne šnurovacie členkové čizmy, 49,95 eur
Kabelka Jenny Fairy, 15,95 eur

Aká mama, taká dcéra?

Zatiaľ čo Veronika preferuje tenisky a topánky na nízkom opätku, jej mama je vo výbere obuvi otvorenejšia. „Myslím si, že žena by mala mať topánky na každú príležitosť. U mňa by ste našli športovú obuv, balerínky, ale aj lodičky či čižmy na opätku,“ dodala s úsmevom. Veronika je v tomto ohľade úplne iná ako jej mama. „Všeobecne preferujem skôr športový štýl a dokonca aj z tašiek mám najradšej ruksaky. Ak si vyberiem kabelku, tak sa mi do nej musí zmestiť všetko, čo potrebujem. Inak ju nekúpim,“ vysvetlila pri prezeraní jednotlivých modelov v predajni CCC na Obchodnej ulici v Bratislave.

Jedinou podmienkou testovania bolo, že si obe ženy mali vybrať zimnú obuv, ktorá ich svojím vzhľadom osloví a bude sa im zdať vhodná do snehu aj do dažďa. Veronika sa rozhodla siahnuť po bordových členkových čižmách s pekným šnurovaním. A to napriek tomu, že má slabosť pre modely v modrom vyhotovení. „Tieto ma zaujali najviac. Sú kožené, nepôsobia robustne a pocitovo sú ľahké. Väčšinou mi na zimných topánkach vadí, že sú veľmi ťažké. Keď ich začnem nosiť, tak vždy trvá, než si na tú váhu zvyknem. S týmito by sa mi to nestalo a páči sa mi kontrast s čiernym šnurovaním,“ Veronika v topánkach strávila dlhší čas a prešla v nich niekoľkokrát predajňu.

Výber topánok

Ildikó si taktiež vybrala čižmy so šnurovaním, ale v klasickej čiernej farbe.  Výhodou je, že sa dajú kombinovať s čímkoľvek a lesklé špice pôsobia ako zaujímavý a dominantný prvok. „Tieto čierne ma zaujali najviac. Sú vkusné, a pritom zaujímavé. Vďaka tomu, že sú kožené, pohodlne v nich strávim celý deň. Sú určite skvelou voľbou na každodenné nosenie,“ zhodnotila svoje dojmy. Po výbere topánok prišiel rad aj na kabelky. Ildikó dala prednosť malej čiernej, s rockovým nádychom a zlatými detailami, ktoré sú trendom aj v tomto roku. Kabelku s pozláteným zdobením si vybrala aj Veronika. „Páči sa mi na nej všetko. Má skvelú veľkosť, odtieň a výborne ladí s topánkami. Som nadšená,“ vyjadrila sa študentka s úsmevom.

Na denimovej vlne

Hodnotenie

Vybrať si krásne zimné čižmy nemusí byť neriešiteľným problémom. V predajniach obuvi je ich na výber neúrekom. Ak sa na nákupoch necítite sebaisto, pokojne si vezmite posilu, tak ako Veronika. „Testovanie s mamou a skúšanie topánok som si užila. So svojím výberom som veľmi spokojná a v tomto modeli sa cítim ako v papučiach. Príjemne ma prekvapil aj široký výber, a to nielen v prípade topánok, ale aj kabeliek,“ dodala na záver Veronika a jej mama Ildikó svoju dcéru len doplnila: „Myslím, že sme si obe vybrali výborne a dokázali, že najdôležitejšie je vybrať si to, v čom sa cítite dobre. V topánkach som strávila viac ako dve hodiny a som nadšená.“

Topánky a kabelky z línie Lasocki a Jenny Fairy zakúpite v kamenných predajniach CCC. Využiť môžete aj online rezervácie priamo na  stránke www.ccc.eu