Drdolová mánia

Drdol

Také zvodné, také ženské! Zopnuté, vyčesané vlasy sa hodia na každú príležitosť a navyše pristanú každej žene. Skúste drdol tiež vy, práve teraz v ňom budete in. Vyberte si jeden z troch zaujímavých štýlov, ktoré zvládnete i sama doma.

Prečo ich nosiť?

Nemajte predsudky, že drdoly nosila len vaša babička, veď boli poznávacím znamením slávnych hviezd – krásne v nich vyzerali filmové ikony ako Brigitte Bardotová alebo Andrey Hepburnová v Raňajkách u Tiffanyho, ale i teraz ich uvidíte u tých najslávnejších modeliek, herečiek i speváčok. „Drdoly sú stále trendom a má to viac dôvodov: pri ich využití ako spoločenského účesu je to jasné. Ak ide o ples či inú večernú akciu a žena si oblieka dlhú toaletu, spravidla zvolí tiež vyčesané vlasy. V každom prípade sú drdoly obľúbené i v dennom nosení. Mnoho žien si teraz obľúbilo dlhšie vlasy a tie často upravujú do tzv. messy buns, čiže malých ležérnych drdolčekov, väčšinou len s použitím gumičky, ktorou sa vlasy rôzne prepletajú, a tak sa vytvára tvar výčesu. Je to zaujímavá alternatíva chvostíka. Teda – vlasy neprekážajú a máme účes,“ hovorí Jan Tešík, vlasový stylista značky NIVEA.

Sú praktické

Nestihli ste si umyť a vyfúkať vlasy? Drdoly sú práve tým, čo vás v dňoch „medzi umytím“ zachráni a ušetrí váš drahocenný čas. Vlasy sa dajú skvele tvarovať a môžete si vytvoriť ako uhladený drdol podľa vzoru Francúzok, tak nedbalý messy drdol, na ktorý vám postačí len gumička, vlasy prehrabnúť prstami a zamotať ich. Vyčesané vlasy oceníte aj vtedy, keď sa blíži teplé počasie, keď sa krásne odhalí krk a nie je potom také teplo, ako s rozpustenými vlasmi.

Elegantná romantika

Tento zapletený typ účesu je skvelým večerným variantom drdolu, ale chybu s ním neurobíte ani pri iných slávnostných príležitostiach, ako sú oslavy, návšteva divadla alebo i rande. Vyzerá luxusne, pritom jemne, moderne a dá krásne vyniknúť vašej tvári. „Je vhodný pre dlhšie vlasy, ktoré môžeme vopred mierne navlniť, pre zaujímavejšiu štruktúru vlasov,“ radí vlasový stylista značky NIVEA Jan Tešík.          .

Ako účes upraviť:

Krok 1. Vlasy ošetrené penovým tužidlom a navlnené kulmou rozdeľte na štyri časti  – oddeľte pramene okolo tváre a zvyšné vlasy rozdeľte horizontálnou cestičkou na dve rovnaké časti. Hornú vlásenkou prichyťte tak, aby vám nezavadzala.

Krok 2. S vlasmi pracujte tak, ako by ste si robili chvostík, ale spodnú časť vlasov nepretiahnite, takže vám vznikne z vlasov akási „slučka“.  Zvyšnú masu vlasov prichyťte vlásenkami tak, aby vznikla plná masa vlasov, teda akýsi drdol.

Krok 3. Hornú časť vlasov i jednu postrannú časť stočte do „twistu“, ktorý obtočte okolo drdolu a pripnite ho zospodu k hlave.

Krok 4. Voľnú bočnú časť vlasov pri hlave spleťte a vrkoč rozvoľnite prstami. Potom všetko pripnite k drdolu a zalakujte lakom na vlasy.

Vaši pomocníci:

  • 1. Hydratačný micelárny šampón, NIVEA, 400 ml, 4,49 Eur  
  • 2. Tvarujúcí sprej pre zväčšenie objemu, NIVEA, 250 ml, 4,49 Eur

Šatkový Messy Bun

Buďte originálna s jedným z najjednoduchších a pritom najmodernejších účesov tejto doby a vybočte z davu vďaka farebnej šatke, vďaka ktorej budete neprehliadnuteľná! Vlasový stylista značky NIVEA Jan Tešík k tomu hovorí: „Tento ľahký účes je skvelý pre bežné nosenie, ale môžeme s ním smelo i na párty. Je vhodný pre dlhšie vlasy a zvládnete ho bez toho, aby by ste museli vlasy vopred upravovať.“

Ako účes upraviť:

Krok 1. Jednotlivé pramene vlasov navlňte žehličkou na vlasy. Každý prameň nechajte stočený a pripnite ho k hlave, aby sa vlny zafixovali a lepšie potom držali.

Krok 2. Vlasy len jemne prečešte prstami a pracujte s nimi a s gumičkou tak, ako by ste si robili chvostík, ale spodnú časť vlasov nepretiahnite, takže vám vznikne z chvosta akási „slučka“.

Krok 3. Voľným priestorom v „slučke“  pretiahnite farebnú šatku.

Krok 4. Š Šatku obtočte okolo chvostíka a zaviažte tak, aby držal.

Vaši pomocníci:

  • 1. Penové tužidlo pre zväčšenie objemu, NIVEA, 150 ml, 4,49 Eur  
  • 2. Tvarovací sprej pre zväčšenie objemu, 250 ml, 4,49 Eur 

 Roztopašné vlnenie

Tento účes sa hodí na denné a voľnočasové nosenie, ale oceníte ho i na dovolenke a tiež ako zaujímavý večerný účes. „Je to ideálny štýl pre vlnité vlasy od dĺžky mikáda až po vlasy po plecia, ktoré však majú zostrihané partie okolo tváre, “ radí vlasový stylista značky NIVEA Jan Tešík. 

Ako účes upraviť:

Krok 1. Do čerstvo umytých a uterákom presušených vlasov naneste penové tužidlo (napr. NIVEA Volume Care, 150 ml, 4,49 Eur) a postláčajte pramene prstami smerom k hlave.  

Krok 2. Vlasy vyfúkajte difuzérom, ktorý skvelo a jednoducho vytvorí ďalšie plné vlny.

Krok 3. Po vysušení rozdeľte zadné partie vlasov na 3 až 4 pramene, kde každý zatočte (zatwistujte) a pripnite ho sponkou k hlave, takže vám potom jednotlivé „ruličky“ vytvoria nedbalý „veniec.“

Krok 4. Do vlasov uviažte ako čelenku šatku. Potom povytiahnite prednú partiu vlasov okolo tváre, aby účes pôsobil uvoľnene a messy.

Vaši pomocníci:

  • 1. Stylingová pena Volume Boost, NIVEA, 150 ml, 4,49 Eur
  • 2. Tvarovací sprej pre vlnité vlasy, NIVEA, 250 ml, 4,49 Eur

www.nivea.sk