Medový wellness

Hľadáte elixír mladosti?

Vyskúšajte medový wellness. Je sladký, výživný a regeneruje. Stačí vám malý pohárik a získate životabudič pre pleť, vlasy a aj telo 🙂

Medový wellnessMed je spomínaný už 2000 r. pred Kristom v egyptských rukopisoch ako vynikajúci prostriedok na hojenie rán. S jeho používaním sa stretáme vo všetkých kultúrach a civilizáciách. Med patrí medzi tzv. superpotraviny, zo všetkých prírodných produktov má najvyšší a vyvážený obsah základných cukrov a širokú škálu zložených cukrov, ktoré sú pre živý organizmus nevyhnutné a zároveň obsahuje nespočetné množstvo vitamínov, minerálov, enzýmov a liečivých látok, s antibakteriálnym, antioxidačným, imunostimulačným a revitalizujúcim účinkom. Med je sám osebe sterilnou látkou, lebo svojím zložením znemožňuje množenie mikroorganizmov, preto je jednou z mála prirodzene trvanlivých potravín. Liečivé účinky medu do veľkej miery vychádzajú z účinkov rastliny, z ktorej včela meduje. Obsahuje vitamíny A, B1, B6 a množstvo minerálov ako horčík, draslík, železo. Odmalička sme si ho zvykli dávať do čaju alebo na chlieb. Viete však o tom, že je vynikajúcim prostriedkom proti starnutiu?

Vyskúšajte niektorú z našich medových procedúr a omladnite o niekoľko rokov !!!

Medový wellnessOsviežovač dychu

Vedeli ste, že med odstraňuje nepríjemný zápach z úst? Napríklad ženy v Afrike používajú na starostlivosť o ústnu dutinu roztok vody, medu a škorice. Vďaka tejto očiste majú svieži dych a problémy so zubami ich netrápia. Med sa vyznačuje protizápalovými účinkami a zabraňuje vzniku zubného kazu.

Voňavá maska na vlasy

Maska z medu a jogurtu uľaví pokožke hlavy, ktorá spôsobuje zvýšené mastenie vlasov. Ako na to?
Zmiešajte lyžičku medu a jeden biely jogurt.  Zmes naneste na vlasy a poriadne vmasírujte do pokožky. Vaše vlasy budú hebké ako vánok.

Povzbudenie pre pleť

Máte pocit, že vaša pleť je zašednutá a bez iskry? Doprajte jej vzpruhu! Dva bielky a lyžičku medu vyšľahajte do peny. Zmes naneste na očistenú tvár a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Potom ju umyte vlažnou vodou Tvár usušte a ošetrite krémom alebo pleťovým olejom.

Medový píling

Vyčistí, vyživí a prekrví vašu pokožku. Je čisto prírodný a skvele funguje.

Ako na to?

Trstinový cukor rozdrvte na malé čiastočky a zmiešajte ho s medom a šťavou z jedného citróna. Takto pripraveným domácim pílingom, krúživými pohybmi, vydrhnite celé telo.
Medový wellness

Zjemňujúci zábal

Drsnú pokožku na kolenách a lakťoch, prípadne na nohách, zjemníte medovo-citrónovým zábalom. Pripravíte ho celkom jednoducho.

Dve lyžice medu zmiešajte s dvoma lyžicami citrónovej šťavy. Takto vzniknutú hmotu zahrejte vo vodnom kúpeli tak, aby sa zmes premenila na lepkavú kašu. Kašu naneste na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom ju umyte.

Vyživujúci kúpeľ

Takýto kúpeľ vás nielen zrelaxuje, ale budete mať aj zamatovú pleť. Tento zázračný kúpeľ je veľmi účinný a zaberie vám iba niekoľko minút z vášho času.

Ako na to?

Zmiešajte 100 g kyslej smotany s jednou šálkou medu. Takto pripravenú zmes potom nalejte do vane s teplou vodou. V kúpeli zotrvajte 20 minút a potom sa osprchujte.

Medový wellness

Aký med?

Lesný alebo kvetový? Ktorý z medov je ten lepší? A čo od ktorého druhu môžete očakávať?
Kvetový med – obsahuje peľové zrnká rastlín a vďaka tomu je veľmi bohatý na minerály a živiny. Podporuje Imunitu a rýchlu rekonvalescenciu.

Lesný med – vďaka rastlinným farbivám, ktoré sa nachádzajú v miazge stromo,v je tmavší ako kvetový med. Pomáha pri nespavosti, kašli ale aj pri vysokom krvnom tlaku.

Medový wellness

Medovicový med –  je “labužnícky” med, určený predovšetkým na priamu konzumáciu. Vyniká svojou arómou, výraznou, príjemnou chuťou a tmavou farbou. Pochádza z medovice, ktorá sa tvorí predovšetkým na jedliach, smrekoch a boroviciach, a preto  tento med nazývajú aj med “horský”. Vyznačuje sa vysokým obsahom minerálnych látok. Medzi vyznávačmi medu je tento med hodnotený ako lahôdka.