SPÄŤ
Vlasy

Šesť vlasových hriechov

Od: Henrieta Karabova 11.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete mať krásne, zdravé a lesklé vlasy? Kto by nechcel. Nedopúšťate sa však chýb, ktoré vám vaše snaženie zmaria?

1. Chemická úprava áno ale s citom.

Ak sa rozhodnete pre trvalú onduláciu, mali by ste sa poradiť s odborníkom. Veľmi ľahko sa totiž môže stať, že si vlasy zničíte a potom im pomôžu už iba nožnice. Veľkú záťaž pre ne predstavuje aj farbenie prevedené príliš skoro po trvalej.

Šesť vlasových hriechov

2. Z brunetky blondínka?

Extrémne zosvetlenie môžu (ale tiež nemusia) vydržať iba krátke vlasy. Tie, ktoré su dlhšie ako 4 centimetre, vytrvalým a silným odfarbovaním veľmi trpia.

3. Každodenné fúkanie a kulmovanie

Horúci vzduch fénu dlhodobo nevydržia žiadne vlasy (najmä ak je smerovaný príliš blízko k vlasom a pokožke). Ďalšou hrozbou pre ne je časté kulmovanie alebo krepovanie. Týmito spôsobmi vytvárajte vlny len zriedka.

4. Nátačky so suchým zipsom

Práca s nimi je úžasne jednoduchá, je tu však jeden háčik. Odstaňovanie týchto nátačok z dlhých jemných vlasov nie je jednoduché a väčšinou si pri tom veľa vlasov vytrháte.

5. Tužidlo – čím viac tým lepšie

Tak to teda nie! V prípade penového tužidla platí pravý opak – menej je viac. Žiadaný výsledok dosiahnete aj s malým množstvom peny (asi veľkosť tenisovej loptičky, pri krátkych vlasoch ešte menej). Pokiaľ to však preženiete, budú vaše vlasy vyzerať šedivo a nezdravo.

6. Predlžovanie navarovaním? Nie!

Predlžovanie alebo zväčšovanie objemu umelými pramienkami vyzerá skvelo – ale iba v tom prípade, pokiaľ neboli vlasy navarené. Navarovanie totiž prebieha pri vysokej teplote, a tú vlasy nemôžu prežiť. Lepšie je teda pramienky naväzovať.

womangalérie VŠETKY