Štyri úchvatné účesy a budete samy sebou !

Nadčasové, kozmopolitné, trendové, ale stále originálne – také sú nové účesy pre sezónu 2015.  Inšpiráciou pre tohtoročnú kolekciu trendových účesov sú ulice metropol Švédska, Francúzska, USA či Japonska. Či už hravý Pastel Story, drzý Micro Fringe, naturálne ženský Backcomb Grunge či rebelský Double Square, je na vás, ktorý si vyberiete a zažiarite ako tváre z titulok časopisov.

Každá žena môže vyzerať ako tvár z titulky časopisu!
Všetky ženy môžu zažiť to, čomu sa hovorí „veľké entrée“ aj v skutočnom živote – vďaka týmto účesom. Jednotlivé looky odrážajú nielen štýl ulice svetových metropol, ale aj módne trendy z prehliadkových mól od Gucciho cez Louisa Vuittona až po Yvesa Saint Laurenta. A tak, ako v móde, aj pri účesoch je dôležitý strih.

uchvatne ucesy, MikrofringeDrzý Micro Fringe
Mestský, moderný s jasným odkazom – taký je Micro Fringe, ktorý vyjadruje jednoznačný postoj každej silnej ženy. Je vhodný pre kreatívne dámy, ktoré sa chcú prejaviť. Tento look charakterizuje ultra krátka ofina, ktorá rámuje tvár a zvýrazňuje jej črty. Hladká štruktúra dokonale strihaného strihu sa bude vynímať na zdravých, lesklých a hladkých vlasoch rôznej dĺžky. Precízny strih v tmavom farebnom prevedení nechá vyniknúť ženské oči a pery a dodá jeho nositeľke tajomný, drzý ale aj elegantný šmrnc. Micro Fringe si priam pýta tmavé vlasy, zvýraznia ho odlesky fialovej, čiernej alebo modro-čiernej.

A ako si účes Micro Fringe udržiavať doma? „Vlasy umyte šampónom, ktorý dodá vlasom dokonalý lesk. Vyfénujte ich pomocou okrúhlej kefy na vlasy a použijete pri tom penové tužidlo. Finálny tvar a jednotlivé kontúry strihu môžete ešte zvýrazniť a vyhladiť žehličkou a zafixovať lakom na vlasy, ktorý navyše zintenzívni ich lesk.

uchvatne ucesy, PastelstoryHravý Pastel Story
Stačí pár prameňov inej pastelovej farby a váš účes bude rozprávať nový príbeh – to je úlohou práve tohto jednoduchého, jemného a uvoľneného trendu. Pastelové pramienky v blond vlasoch celkový look zjemnia a dajú mu úplne nový rozmer. Pri tomto looku nemusia byť vlasy veľmi lesklé. S jednoduchým oblečením pôsobí dievčensky, s legínami a teniskami „rockersky“ a v kombinácii s farebným kabátom sa za vami každý otočí. Pastel Story má mnoho podôb, nechajte si vlasy rozpustené, alebo si ich zapleťte do vrkočov.

„Aby vaše blond vlasy vyzerali zdravo a sviežo, použite šampón určený špeciálne pre ne. Následne po celej dĺžke vlasov naneste penové tužidlo  a vyfénujte ich dosucha. Pomocou kulmy si pritočte jednotlivé pramene, uvoľnite ich prstami a zafixujte lakom na vlasy.

uchvatne ucesy, Double squareRebelský Double Square
Inšpiráciou pre tento look sú aj v 80. rokoch. Charakteristická je pre neho preto rebélia a vzdor. Ženy s týmto lookom budú priťahovať pozornosť všade, kam prídu. „Tento look je vhodný pre emancipovanú ženu. Strih a farba sú pri looku Double Square rovnocenné. Sýte dvojfarebné kontrasty vyniknú na strihu s čistými líniami a celkový vzhľad účesu nemusí byť ideálne upravený.  S čiernym kostýmom alebo červenou večernou róbou sa stane vaším osobitým módnym rukopisom. Čisté línie tohto účesu odráža aj make-up: oči hrubo orámované linkou a tmavo-červený rúž doplňujú celkový loouchvatne ucesy, Backbombgrungek.

Vlasy po umytí vyfénujte dohladka pomocou okrúhlej kefy. Štruktúra účesu má byť drsnejšia. Na záver si celý účes zafixujte lakom na vlasy a prípadne zvýraznite niektoré pramene produktmi na vyšší lesk.

Ženský Backcomb Grunge
Nežné dievčatko, ale aj sexi femme fatale – ako len chcete, look Backcomb Grunge si môžete upraviť podľa svojich predstáv a chutí. Vlasy by však mali mať dĺžku aspoň po bradu, aby sa dali zopnúť do voľného chvosta. Je na vás, či sa rozhodnete pre cestičku nabok alebo na stred, záleží len na tom, aby vlasy dokonale olemovali tvár.

Pri úprave účesu vlasy tupírujte, až kým nebudete mať poriadnu leviu hrivu. Začešte vlasy dozadu a pritlačte prstami. Zopnite do copu v strede hlavy, alebo nabok. Na záver celý účes zafixujte lakom na vlasy.