SPÄŤ
Vlasy

Trápia vás suché a zničené vlasy?

Od: Jana Vančová 10.2.2019
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 Tento článok ste už hodnotili
Loading...

Vráťte im zdravie a lesk týmito jednoduchými krokmi.

Problém suchých, lámavých vlasov nie je len záležitosťou leta. Mnohé máme vlasy oslabené aj v zime, keď na ne útočí chladné počasie a nedostatok vitamínov. Navyše, nedostatočná produkcia prirodzeného mazu spôsobuje, že majú slabší ochranný filter, ľahšie sa lámu a trpia nedostatkom lesku. Ako im teda pomôcť? Nič iné ako zvýšená starostlivosť nepomôže. 

zničené vlasy

Umývanie v norme

Napriek tomu, že si suché vlasy nežiadajú zvýšenú frekvenciu umývania, mnohé ženy to nerešpektujú. Tým, že vlasy umývate pričasto, ich nasilu zbavujete prirodzenej vrstvy mazu, ktorú si horko-ťažko vyprodukovali. Umývajte až vtedy, keď naozaj treba, ale dajte pozor na príliš horúcu vodu, pretože rozrušuje vlasový povrch. Vodu používajte vlažnú alebo stredne teplú a nakoniec si ich opláchnite studenou. Vďaka tomu budú vaše vlasy hladké a lesklé

Správne produkty

Správny výber produktov je alfou a omegou, pretože sa starajú o výživu, čistotu a ochranu vlasov. Suché vlasy bez problémov znesú krémovejšie šampóny či kondicionéry, ktoré sa mastným vlasom neodporúčajú, pretože obsahujú množstvo lipidov navyše. Produkty určené pre suché vlasy obsahujú menej vysušujúcich penových látok a vďaka obsahu silikónu sa potom vlasy aj ľahšie vyčesávajú. A pamätajte! Po umytí vlasy nesušte fénom na najvyššej teplote, ak ste ich predtým neochránili príslušným produktom.

Zábaly navyše

Minimálne raz to týždňa by ste mali použiť regeneračnú masku alebo zábal na suché vlasy, ktoré dodajú hydratáciu navyše a vlasy posilnia. Tie suché majú sklony k lámavosti a krepovitosti, preto sa o ne treba dôkladne starať. Pokožku hlavy si pravidelne masírujte, zlepší sa tak jej prekrvenie a podporí sa vylučovanie kožného mazu.

Pre krásne vlasy je dôležitá nielen starostlivosť zvonka, ale aj zvnútra. Čiže je dôležitý nielen výber správnych produktov, ale aj výber správnych potravín bohatých na vitamíny a minerálne látky, ako orechy, ryby a rôzne semienka. Taktiež môžete siahnuť po výživových doplnkoch vo forme tabliet, a to po vitamínoch skupiny B, C a E, ktoré dodajú vašim vlasom potrebné látky. Vaše vlasy sa vám rozhodne odvďačia.

Fotografie: Beautysecret.sk, Ziaja

womangalérie VŠETKY