Zmyselné vlny

Vlhký vzduch často predstavuje pre vlasy pohromu – príliš sa krútia, vlnia a nedajú sa nijako skrotiť. Jan Tešík, vlasový stylista značky NIVEA, to však dokáže plne využiť. „Toto v tomto stylingu pre zmyselné vlny všetko využijeme vo svoj prospech a necháme vlny plne vyniknúť.“

Zmyselné vlny

Ako účes upraviť:

Krok 1.

Do vlhkých vlasov naneste penové tužidlo (napr. NIVEA krémový gél pre elastický styling, 150 ml, 3,95 Eur) a potom vlasy stláčajte dlaňami smerom k hlave.

Krok 2.

Potom vlasy presušte – ideálne je to v predklone fénom s difuzérovým nadstavcom – tým získate väčší objem pri korienkoch. Ten dosiahnete tiež uvoľňovaním a presúšaním vlasov pri korienkoch prstami. Ak na vysúšanie nemáte čas, tak jednotlivé vlhké pramene stočte a pripnite ich sponkami alebo malými štipcami k hlave a nechajte ich voľne uschnúť. Zatiaľ sa môžete hoci líčiť alebo obliekať.

Krok 3.

Ak ste si vlasy fúkali, i potom na pár minút stočte jednotlivé pramienky, zafixujte sponkami a nechajte ich „vychladnúť.“ Lepšie si tak potom udržia svoj tvar.

Krok 4.

Sponky zložte, vlasy „našuchorte“ pri korienkoch prstami a celý účes na záver zafixujte lakom na vlasy (např. NIVEA Lakom na vlasy Diamond Gloss Care, 150 ml, 3,75 Eur).

Vaši pomocníci pre zmyselné vlny:

1. Krémový gél pre elastický styling, NIVEA, 150 ml, 3,95 Eur

2. Lak na vlasy Diamond Gloss Care, NIVEA, 150 ml, 3,75 Eur