Oblečenie, ktoré má drive!

  Máte rady vyzývavé modely, ktoré prekvapia strihom? Fandíte abstraktnému výtvarnému umeniu? Potom si v nových módnych kolekciách prídete na svoje!

  Inšpirácia z obrazov a sôch

  Pretaviť abstraktné umelecké diela, moderné sochy a dobové plagáty z polovice dvadsiateho storočia do módy je určite odvážnym kúskom. Netradičné prekvapivé strihy, kombinácie farieb, jednoduchosť, hladkosť a vyzývavosť nových modelov pôsobí fascinujúco. Samozrejme, nie každému takéto oblečenie „sekne“, musíme mať na to jednoducho povahu.

  Siluety z minulosti

  V najnovších módnych kolekciách určených na jar a leto 2018 figurujú dámske modré košele, oversize kostýmy, šaty so širokými trakmi alebo rozšírené sukne. Sú inšpirované siluetami charakteristickými pre predchádzajúce desaťročia, no súčasne si zachovávajú moderný švih. Veľmi zaujímavý je efekt, ktorý vytvára prešívanie hrubej džínsoviny v paradajkovej červenej farbe bielou niťou.

  Od neoprénu po satén

  Niektoré prvky z najnovších kolekcií sú vyrobené zo scuba textílie (fashion neoprénu). Tieto  vnášajú do šatníkov športový charakter. Stále platí veľká materiálová pestrosť, nájdeme tu všetko, od umelého semišu až po satén.

  Línia A, zvýšený pás, dlhé sukne

  Ak patríme k obdivovateľom umenia, rozhodne by nám niektorý z týchto kúskov nemal chýbať ani v našom šatníku. Pôsobivé sú overaly so zvýrazneným zvýšeným pásom, rozšírené nohavice do tvaru písmena A, košele s prestrihnutými rukávmi pozdĺž celého predlaktia, nohavice so zvýšeným pásom. Nosiť sa budú dlhé sukne v tvare písmena A zvýraznené pásikmi, v kombinácii s krátkymi denimovými bundami vo výrazných farbách. Nebojme sa oranžovej, ani výrazne červenej.

  Do práce a do spoločnosti

  Do práce alebo do spoločnosti si môžeme zvoliť veľmi efektný nohavicový kostým v čisto bielej farbe, s veľkou fazónou na saku alebo pre odvážnejšie je výnimočný kostým s červenými úzkymi pásikmi na bielom podklade. Do módy sa vracajú aj veľké výstrihy v tvare písmena V – figurujú na nohavicových overaloch, ale aj na šatových sukniach. Tak, ako kedysi, i teraz sa pod ne nosia tričká alebo košele.

  -sz-

  Foto: Reserved