SPÄŤ
Pleť

Oči o vás prezradia veľa, viečka ešte viac!

Od: Jana Vančová 10.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ako sa zbaviť viečok, ktoré vás robia staršími?

Oči môžu vyzerať unavene, sviežo, veselo, rozpačito, či nešťastne. Nie je to však dané samotným stavom a vzhľadom očí ako takých. Veľa na tom, ako pôsobíme, robia práve očné viečka. Tie spôsobujú, že oči vyzerajú unavene, smutne, či naopak, veselo a mladistvo. Znamená to, že úpravou viečok sa dá dosiahnuť úplne iný look!

viečka

Omladzujúca blefaroplastika

Plastická operácia viečok, alebo aj blefaroplastika, je v podstate kozmetická úprava horných alebo dolných očných viečok, pomocou ktorej sa odstránia podkožné tukové vankúšiky a koriguje sa ich pokles (ptóza). Plastikou viečok sa tak zbavíte staršieho a unaveného vzhľadu.

Ako vyzerá takýto zákrok?

„Podľa dohody s pacientom a podľa stavu tkaniva, je možné zákrok vykonať samostatne len na horných,  prípadne len na dolných viečkach, alebo zákrok skombinovať. Pokiaľ sú problémom spodných viečok len tukové vačky a nie je potrebné odstraňovať nadbytok kože, operáciu je možné urobiť z vnútornej strany viečka cez spojivku, takže jazvy po zákroku ostanú ukryté,“ povedala nám Silvia Viktoria Regia, majiteľka Kliniky plastickej chirurgie Victoria Regia v Bratislave.

Pokles viečok

Je stav, ktorý trápi mnohé ženy po štyridsiatke. Práve ony môžu za to, že vyzeráte neraz o niekoľko rokov staršie. Ak trpíte poklesom viečok alebo sa vám tvoria nepríjemné vačky po očami, vždy je riešenie. V tomto prípade je dobré podrobiť sa úprave viečok čo najskôr a zákrok zbytočne neodkladať. Prečo? Pretože, čím skôr dôjde k úprave, tým skôr dosiahneme výsledky. Čím skôr podstúpime zákrok, tým dosiahneme výraznejšie výsledky. Budú mať tiež dlhodobejší efekt.

viečka

Ako zákrok prebieha?

MUDr. Vladimír Zachar, PhD hovorí, že operácie viečok sú bežnou záležitosťou v plastickej chirurgii. „Všetci vieme, že v oblasti očí je najjemnejšie tkanivo a najtenšia koža na tele.“ Ak sa vám zúži zorné pole, v tom prípade ide o zdravotnú indikáciu.  „Operácia sa realizuje v lokálnej anestézii a pacienti ju znášajú dobre. Pri operácii horných viečok korigujeme samotnú kožu, ktorá robí previs. Potom vyberáme kúsok svalu – milimeter dva, aby sa nám oko viac otvorilo. To hlavné však je, že vyberáme tuk, ktorý sa nachádza za očnicou,“ hovorí odborník.  

„Pri operácii dolných viečok je situácia trošku iná. Sval dolných viečok musí pôsobiť proti gravitácii, takže s ním nič nerobíme, iba výnimočne. Tu korigujeme kožu a tuk, ktorý sa tu nachádza,“ vysvetľuje MUDr. Vladimír Zachar, PhD ďalej.

Koľko trvá a ako dlho vydrží?

Takýto zákrok trvá maximálne dve hodiny a je trvalý, teda vydrží navždy. Výhodou u viečok je rýchle pooperačné hojenie. O 10 až 12 dní budete mať len minimálne výrony a opuch ustane o ďalšie dva-tri týždne. Samozrejme, oko by malo vyzerať prirodzene a bez problémov sa aj zatvoriť.

viečka

Čo vás čaká po zákroku?

Po dvoch-troch hodinách, ako stanoví lekár, môžete ísť domov. Na druhý deň nastane stav, ktorý sa nebude nikomu páčiť, ale našťastie je to len dočasné a veľmi rýchlo sa to stratí. Áno, každá operácia prináša aj riziká, preto je dôležité zveriť sa odborníkom.

viečka

Keď to podčiarkneme a zrátame, prídeme k jasnému záveru: Plastická operácia viečok zlepší vaše videnie, vzhľad a sebavedomie. Od toho závisí mnohé: kariéra, spokojný partnerský život i vaše vnútorné pohodlie.

viečka

Pozor: Je absolútnym nezmyslom domnievať sa, že operáciou viečok sa zlepšia vaše dioptrie! Tu sa nezasahuje do oka a videnia. Takéto operácie oka riešia očné kliniky.

viečka

Viac na www.victoria-regia.sk

Sabína Zavarská

womangalérie VŠETKY