SPÄŤ
Móda a krása

Ocot pre zdravie a krásu

Od: Jana Vančová 7.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Viete, čo všetko dokáže taký celkom obyčajný ocot? Okrem toho, že je veľmi účinným pomocníkom v domácnosti a pri varení, jeho účinky určite oceníme j pri starostlivosť o svoje zdravie či krásu…

jablčný ocot

Trápi vás migréna? Skúste inhaláciu!

Do vhodnej nádoby dáme rovnaké množstvo jablčného octu  a vody a zahrievame na miernom ohni. Keď sa tento roztok začne variť, zoberieme zo sporáka a opatrne sa nad ním naparíme. Inhalovanie octových výparov zmierňuje migrénu.

Bolesť v krku

Pri bolesti v krku a zachrípnutí si viackrát denne vykloktáme pohárom vlažnej vody, do ktorej sme pridali 3 polievkové lyžice octu (výborný je aj ocot z kombuchy).

Pichanie a bolesť vo svaloch

Ak po namáhavej práci pociťujete bolesť a pichanie vo svaloch, vhodné je natrieť si svaly jablčným octom – zmierňuje bolesť i pichanie.

Kúra na suché ruky

V prípade, že nás trápia suché a červené ruky, ošetrime si ich takouto liečivou pastou: Zmiešame 2 polievkové lyžice octu a 2 polievkové lyžice cukru. Miešame tak dlho, až kým nám vznikne pasta. Túto pastu si natrieme na ruky a dôkladne si ich premasírujeme. Nakoniec dôkladne opláchneme vlažnou vodou. Masážny prípravok na boľavé svaly V miske dôkladne premiešame2 žĺtky, 1 lyžičku olivového oleja a 3 lyžičky kombuchového  (alebo jablčného, či liehového) octu. Prípravok vmasírujeme do bolestivých svalov. Necháme 30 – 60 minút pôsobiť a potom dôkladne umyjeme vlažnou vodou.

Intímna hygiena

V lete, ak sa spotíme, alebo kedykoľvek, ak máme nepríjemné pocity v intímnej oblasti, doprajme svojim intímnym partiám osviežujúci kúpeľ sviežou vodou, do ktorej sme pridali trochu obyčajného liehového octu.  Takýto sedací kúpeľ nielenže prirodzeným spôsobom obnovuje vaginálnu flóru, ale jeho osviežujúci účinok vás príjemne prekvapí.

Pripálili ste sa na slniečku?

Ak sme boli na slniečku trochu viac ako bolo treba, priložme si na popálené miesto gázu alebo vreckovku namočenú do jablčného octu. Takýto obklad ochladzuje pokožku a mierni bolesť.

Chcete mať pevnejšie nechty?

Ak sa vám nechty ľahko lámu, dajte si tú trošku námahy a ponorte ich každý večer pred spaním na chvíľu do octu. Takúto kúru treba robiť 14 dní – efekt je zaručený!

Tvrdá koža na pätách a otlaky? 

Zmiešajte v miske 2 polievkové lyžice bieleho jogurtu a 125 ml jablčného octu. Týmto krémom si natrite nohy, nechajte 10 minút pôsobiť a potom opláchnite vlažnou vodou. Po osušení sa stvrdnutá koža veľmi ľahko odstráni pilníkom na päty alebo pemzou. Nezabudnime nakoniec dobre nakrémovať.

Čistiaca pleťová maska na všetky typy pleti

V mixéri si vyšľaháme 1 vajce, 1 lyžicu jablčného octu a pol lyžičky cukru. Do zmesi postupne zašľahávame 50 ml olivového oleja. Šľaháme až dovtedy, kým nezískame jednoliatu, hladkú zmes. Nanesieme na očistenú pleť a necháme 20 – 30 minút pôsobiť. Potom zmyjeme vlažnou vodou a ošetríme vhodným krémom.

 

 

 

womangalérie VŠETKY