SPÄŤ
Móda a krása

Olivový olej v hlavnej úlohe

Od: Jana Vančová 17.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Myslíte si, že kvalitný olivový olej môžete využiť tak akurát v kuchyni?

Ale kdeže! Okrem toho nájde skvelé využitie aj pri pestovaní krásy.

Nech sa páči – vyskúšajte jeho účinky:

Olivový olej

Výborný odličovač

Jasné, že v drogériách je dostatočné množstvo rôznych odličovacích prípravkov – od rôznych micelárnych vôd, odličovacích mliek a lotionov, až po odličovacie obrúsky, ale túto istú službu nám urobí aj olivový olej. Stačí, ak si vatový tampónik trochu navlhčíme vodou a potom olivovým olejom – účinne zbavíme pleť mejkapu aj iných nečistôt a dodáme jej vlhkosť i výživu.

Výživné sérum na pokožku

Ak chcete dopriať svojej pleti starostlivosť navyše, skúste ju pred spánkom ošetriť jemnou vrstvičkou olivového oleja, ktorý do pleti zľahka aplikujeme končekmi prstov. Skúste takúto jednoduchú kúru z olivového oleja dopriať pokožke okolo očí a pier – zbavíte sa suchej pokožky i jemných vrások. Balzam na popraskané päty Ak vás trápia popraskané päty, vymasírujte si svoje chodidlá pred spaním olivovým olejom a potom si na nohy natiahnite bavlnené ponožky. Ráno budú vaše chodidlá ako z bavlnky. 

Protivráskový elixír

Oživí a omladí pleť Ak chcete, aby sa unavená pleť oživila, vmasírujte si do nej olivový olej, do ktorého ste primiešali trochu citrónovej šťavy. Takýmto spôsobom pleť zbavíme aj drobných vrások. Takúto procedúru si možno dopriať 2-krát týždenne namiesto aplikácie nočného krému. Výživná a omladzujúca maska Doprajme svojej pokožke výživnú masku z 3 polievkových lyžíc olivového oleja, 3 polievkových lyžíc citrónovej šťavy a 3 – 4 polievkových lyžíc práškového cukru. Z týchto ingrediencií vymiešajme kašičku, nanesme na pleť a nechajme 20 minút pôsobiť. Nakoniec zmyjeme a jemne osušíme.

Krásny dekolt

Aby ste sa mohli popýšiť pekným dekoltom, neľutujte trochu času a námahy a doprajte pokožke svojho krku a dekoltu  občas masku, ktorú si namiešate z medu a olivového oleja. Nechajte pôsobiť 30 minút. Počas pôsobenia prikryte fóliou a nahriatym uterákom.

Zamatové ruky

Aby sme mali ruky hebké a jemné, bez suchej a popraskanej kože, doprajme im raz do týždňa aspoň 10-minútový, príjemne teplý kúpeľ v olivovom oleji. Pozor, olej musí byť príjemne teplý, aby sme si ruky nepálili. Po kúpeli si ruky jemne osušíme a premasírujeme – budú nádherne jemné!

Zvodná pokožka tela

Ak chceme, aby aj pokožka celého tela bola krásna, doprajme jej občas píling, ktorý si pripravíme z troch polievkových lyžíc hrubozrnnej morskej soli, zmiešanej olivovým olejom. Touto kašičkou si dôkladne a krúživými pohybmi vydrhnime pokožku celého tela a potom zmyjeme teplou vodou.

Zábal pre krásne vlasy

Ak chcete mať krásne a zdravé vlasy, nemusíte vyhadzovať veľa peňazí na drahé balzamy. Úplne postačí, ak umývaniu svojich vlasov venujete viac času: Konkrétne aspoň hodinu pred umývaním vlasov si naneste na vlasy olivový olej a dobre ho rozotrite alebo včešte pomedzi vlasy. Potom si vlasy zakryte fóliou a nahriatym uterákom a nechajte aspoň polhodinku pôsobiť. Potom vlasy umyte klasickým spôsobom.

Dobrá rada na záver:

Najlepšie urobíme, ak použijeme kvalitný panenský, za studena lisovaný olivový olej.

womangalérie VŠETKY