Pekný účes pod čiapkou – je to možné?

Myslíte si, že pekný účes a sexi vzhľad s čiapkou nejdú dohromady?

Opak je pravdou! Aj v zimnom období, či chladnom počasí môžeme vyzerať atraktívne a pritom si chrániť svoje zdravie. Veru, ak nechceme poriadne nachladnúť, mali by sme dbať na to, aby naša hlava i uši boli v teple. Inak si môžeme vykoledovať nepríjemné nachladnutie, chrípku, či iné nežiaduce ochorenia. Ako to však zariadiť, aby naše vlasy pod čiapkou netrpeli a aby sme v čiapke i po tom, ako si čiapku dáme z hlavy dole, vyzerali pôvabne?

Pekný účes

Keďže čiapky sú IN už niekoľko sezón, bolo by chybou nenosiť ich. Či už sa rozhodneme pre padavú, voľnejšiu pletenú čiapku “beanie”, alebo veselú čiapku s gongolcom, nezaškodí prečítať si zopár dobrých rád, vďaka ktorým budeme v čiapke vyzerať príťažlivo a naše vlasy nebudú vyzerať ako stračie hniezdo, keď si čiapku zložíme z hlavy.

Aké vlasové prípravky by sme mali používať?

Aby sme vlasy po tom, ako si čiapku zložíme z hlavy,nemali stlačené, mastné a bez života, mali by sme si dať pozor na stylingové prípravky, ktoré požívame. Pre začiatok sa skúsme vyhnúť prípravkom s obsahom olejov. Samozrejme, že všeobecne sú takéto prípravky vynikajúce, ale ak si nimi ošetrujeme vlasy, na ktorých nosíme čiapku, môžu nám narobiť viac škody ako osohu. Vďaka pôsobeniu olejov sa vlasy pod čiapkou, aj vplyvom tepla, sa rýchlejšie mastia. Oveľa lepšie urobíme, ak budeme používať tužidlá, ktoré vlasy pri korienkoch nadvihnú, aby čiapka k vlasom až tak veľmi nepriľahla a aby ich zbytočne nestláčala.

Aké účesy sú pod čiapkou šik?

Ak to počasie umožňuje, bolo by škoda ukrývať vlasy pod čiapkou – dlhé vlasy a čiapka sú skvelí kamaráti a výborne spolu ladia. K čiapke sa výborne hodia dlhé vlnité vlasy, neodolateľne vyzerajú vlasy učesané do chvosta, či ležérne upravené do dvoch chvostov. Ak máte pocit, že by ste chceli, aby vlasy pôsobili bohatšie, môžete ich aj trochu pritupírovať ,alebo použiť príčesok , či “klip in” vlasy. Nesmierne šik pôsobia aj mierne zvlnené vlasy, ktoré si upravíme a natočíme kulmou, ale aj dlhé vlasy upravené žehličkou na vlasy. Veľmi pôvabné sú aj vlasy zapletené do voľných vrkočov. Ak si vyberieme účes, ktorý nám pristane a použijeme vhodné stylingové prípravky, budeme rovnako pôvabné v čiapke, ako i potom, keď si ju zložíme. Navyše, zima neublíži ani nášmu zdraviu, ani vlasom.

Čitateľská súťaž !!!

 

Zaslúžená regenerácia pre vaše vlasy po lete

Naše vlasy dostávajú trošku zabrať či už každodennou úpravou vlasov, žehlením  fénovaním alebo vplyvmi počasia. Aby boli vaše vlasy krásne, 3  z vás vyhrá balíček vlasovej starostlivosti Gliss Kur FIBER THERAPY s OMEGAPLEX® v hodnote 25 EUR. Gliss Kur Fiber Therapy prináša Bonding Technológiu, ktorá bola doteraz dostupná v salónoch, priamo k vám domov. Vďaka svojej jedinečnej receptúre dokáže obnoviť poškodené a chýbajúce vlasové väzby, spevniť vlasové vlákna, a tým chrániť vlasy pred budúcim poškodením. Balíček Gliss Kur Fiber Therapy s OMEGAPLEX®  obsahuje šampón, kondicionér, kondicionér v spreji a masku.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

http://glisskur.schwarzkopf.sk

Výhercovia:

1. Oľga Kohútová, Banská Bystrica

2. Dana Štefančíková, Bardejov

3. Renáta Mularčíková, Prešov