Puzdrová sukňa aj na bežný deň!

Typicky ženská, variabilná  a ľahko kombinovateľná. Puzdrová sukňa je ideálnym kúskom do vášho šatníka.

Púzdrová sukňa

 

Trochu histórie

Úplne prvá puzdrová sukňa bola navrhnutá legendárnym módnym domom Christian Dior v roku 1954.  V 50-tych rokoch ju už nosili všetky herečky a hviezdy strieborného plátna, ako napríklad Sophia Loren a Gina Lollobrigida, ktoré našli zaľúbenie v úzkej sukni pod kolená. Jej čaru prepadla aj Marilyn Monroe, ktorá  ikonickú sukňu s obľubou kombinovala s obtiahnutými svetríkmi. Šesťdesiate roky síce priali prevažne siluete do áčka, no v 70-tych rokoch bola puzdrová sukňa opäť na výslní.

Od 90-tych rokov až po súčasnosť je táto univerzálna sukňa stálou súčasťou módnych kolekcií a šatníkov.

Športovo a ležérne

Sukňa ceruzkového strihu je univerzálnym kúskom, ktorý môžete nosiť aj na bežný deň, a to v kombinácii rôznych štýlov a materiálov. Veľmi obľúbenou sa stala aj sukňa v džínsovom vyhotovení. Oblečte si k nej tenisky a bomberku a tak získate ležérny a hravý look. Takto môžete vyraziť do mesta, na prechádzku a budete vyzerať nesmierne trendy a navyše sa budete cítiť aj pohodlne.

Farebne a chic

S prichádzajúcimi jarnými dňami si môžete pokojne siahnuť po farebnejších kúskoch. Puzdrová sukňa sa navyše skvele kombinuje s výraznejšími odtieňmi farieb. Vyblázniť sa môžete aj pri výbere materiálu a detailov. Vyskúšajte ju napríklad v kombinácii so strapcami či tylom. Rozhodne nezostanete bez povšimnutia.

Nina Murárová

Galéria: Twinset, zanela.sk, cellbes.sk,