Šminky vyčaria sviežosť

  Je síce pravda, že ak sa chceme cítiť i vyzerať sviežo, predovšetkým by sme sa mali dobre vyspať, ale často nám to k dokonalému a sviežemu vzhľadu nestačí. Ak však máme pár dobrých šminiek a vieme s nimi šikovne narábať, môžeme si svieži vzhľad vyčariť doslova obratom ruky…

  sviežosť

  Zázračné korektory

  Bez nich by sa nám pekný a svieži vzhľad sotva podarilo vyčariť. Tuhý korektor vo farbe pleti používame na zamaskovanie nedokonalostí pleti, napríklad na drobné vyrážky či červené fliačiky, kým tekutý je určený na jemnú pokožku pod očami, kde nám “zmaže” kruhy pod očami alebo zamaskuje hlbšie ryhy na tvári – napríklad okolo úst alebo nosa. Okrem týchto základných korektorov je dobré mať aj špeciálne farebné korektory, s ktorými pri troche zručnosti dokážeme doslova čarovať. Zelený korektor (treba ho nanášať naozaj veľmi jemne a citlivo) dokáže opticky úplne odstrániť červené škvrnky na pleti, kým žltý alebo žltooranžový zasa äplne umelecky zamaskuje  modrasté kruhy pod očami.

  Jemný mejkap

  Na docielenie jemného a pestovaného vzhľadu nanesieme na pleť jemnú vrstvičku mejkapu v odtieni pleti, ktorý rozotrieme do stratena.

  Obočie

  Úpravu obočia nepodceňujme – ak treba, uhladíme si ho kefkou z ceruzky na obočie, prípadne si ho osviežime hnedým odtieňom. Pozdĺž jeho hornej i dolnej línie si jemne rozotrieme tekutý korektor.

  Aj pohľad musí byť svieži…

  Ceruzkou na očné linky  zvýrazníme líniu rias a ak používame očné tiene, aplikujeme tmavšie očné tiene tak, aby smerovali šikmo smerom k spánkovej kosti – takto opticky zamaskujeme padajúce viečko. Pod obočie si nanesieme očný tieň smotanovej farby, ktorý rozjasní pohľad. Dolné viečko si budeme maľovať dorovna, aby oči nepôsobili unaveným dojmom. Kajalovou ceruzkou zvýrazníme vonkajší kútik a smerom dovnútra oka linku len naznačíme ľahkými ťahmi štetca a tmavým tieňom. Aj pod dolné viečko nanesieme malé množstvo korektoru na očné okolie. Nakoniec riasy zvýrazníme špirálou.

  Jemný noštek

  Aby nos nepôsobil dominantne, môžeme ho zjemniť tak, že na jeho chrbát (vrchnú časť nosa) a po jeho bokoch rozotrieme malé množstvo tekutého korektora.

  Vygumovať vrásky a ryhy!

  Hlbšie ryhy medzi nosom a kútikmi úst takisto môžeme zamaskovať malým množstvom tekutého korektora, aby tvár pôsobila jemnejším dojmom. Malé množstvo tekutého korektora nanesieme aj tesne pod dolnú peru, nad stred brady – aj tu rozotrieme do stratena.

  Zdravíčka na líčkach

  Aby sme vyzerali naozaj sviežo a zdravo, nemali by sme zabudnúť ani na jemnú červeň na líčkach. Usmejte sa na seba v zrkadle a naneste si červeň na líčka na miesto, ktoré sa pri úsmeve najviac zdvihne. Samozrejme, dbáme pritom na to, aby nám nevznikli žiadne ohraničené plochy a rozotrieme červeň (či už v púdrovej alebo rúžovej forme) do stratena.

  Zvodné pery

  Ak sme unavené a málo sme spali, nepoužívajme výrazné a tmavé odtiene rúžov, pretože črty našej tváre by mohli pôsobiť tvrdo. Používame radšej jemný odtieň rúžu, alebo iba nežný farebný lesk, ktorý si nanesieme na pery ošetrené jemnou vrstvičkou mejkapu. Hornú peru si jemne môžeme zvýrazniť kontúrovacou ceruzkou a kontúry jemne rozotrieť prstami smerom dovnútra úst, aby ústa pôsobili plným  a zdravým dojmom.